Barnabáš Rudge

Barnabáš Rudge je pro českého čtenáře objevenou novinkou. Dickens jej otiskoval hned po dokončení Starožitníkova krámu v letech 1840-1841 na pokračování v týdeníku Hodiny pana Humphreyho. Pod vlivem Waltera Scotta už v roce 1836 přislíbil svému vydavateli historický román s podtitulem ,,Příběh o nepokojích osmdesátého roku". Podle Anguse Wilsona je Barnabáš Rudge ,,nejvýzralejším ze všech Dickensových děl a znamenitým románem o jedincích polapených v hrůzách masové aktivity". Osudy všech vystupujících postav, spletených dohromady tajemnou vraždou urozeného pána a jeho sluhy, jsou líčeny na pozadí protipapežských nepokojů. Ty se v roce 1780 změnily v drastické povstání, které na několik dnů tvrdě opanovalo Londýn a jeho nejbližší okolí. Román poskytuje vše co může Dickensův čtenář od svého autora očekávat....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/47_/47413/spisy-charlese-dickense-barnabas-ru-TBO-47413.jpg 4.114

Spisy Charlese Dickense (19.)

Barnaby Rudge (1868)

Vydáno:, Odeon

Looka2
04.08.2016

85% chvilkami jsem už myslel, že to nedočtu. Rozvleklý dickensovský styl už mě rozčiloval. Ale stálo to za to.

hromes
29.07.2012

Dokázal bych si knihu představit i bez té detektivní zápletky, byť dobře spojuje většinu postav. Líčení londýnských nepokojů je skvělé a Dickens mu svými kritickými názory vdechl i důležité ponaučení.