Špinavý kšefty na North Ganson Street

Špinavý kšefty na North Ganson Street https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330949/bmid_spinavy-ksefty-na-north-ganson-stre-v4h-330949.jpg 4 231 75

VÍTEJTE VE MĚSTĚ VICTORY! MÍSTNÍ ATRAKCE: SVINSKÁ KOSA, CHCÍPLÍ FÓGLOVÉ, ZAMORDOVANÍ POLICAJTI A DVA (NE)OHROŽENÍ DRSŇÁCI S ODZNAKEM… Po krátké, nepříliš zdvořilé konverzaci s detektivem Julesem Bettingerem spáchá jeden rozrušený obchodník sebevraždu. Kvůli tomuto incidentu je nelaskavý (i když mnohokrát vyznamenaný) policista přeložen a musí se i s rodinou přestěhovat z Arizony na mrazivý sever, do Missouri. Zchátralé město Victory připomíná bestii v posledním tažení, která postupně pohlcuje své obyvatele i sama sebe. Jeho zaneřáděné ulice pokrývají mrtví holubi a na každého policistu zde připadá sedm set zločinců. Bettinger dostane za parťáka nerudného, degradovaného desátníka Dominika Williamse. Společně začnou vyšetřovat vraždu, při níž byli zmrzačeni a zabiti dva policisté. Bettinger hledá odpovědi na předměstích Victory, stejně jako v záhadné minulosti svých nových kolegů – mužů, kteří při zatýkání dostali místního drogového dealera na invalidní vozík. Bettinger a Williams brzy pojmou podezření, že dvojitá vražda policistů není osamocený incident, ale pouhá předehra k řadě dalších… Jako břitva ostrý krimi román od režiséra kultovního hororového westernu Bone Tomahawk.... celý text

Detektivky, krimi Romány Thrillery
Vydáno: , Mystery Press

Mean Business on North Ganson Street , 2014

Mug
03.01.2018 4 z 5

Ještě jsem nedočetla a už tu knihu miluju. Řadím mezi nejlepší za poslední dobu. Rozhodně se k ní vrátím. Čte se jako nic. Tleskám!

Po přečtení ubírám jednu hvězdu. Poslední necelá třetina mě lehce nudila. Nicméně celek hodnotím velmi kladně. Slušný nářez.

DriftBooks
20.12.2017 3 z 5

Mám rád překvapení. A tato kniha mě překvapila. Hned od první strany. Opravdu svižný a vtipný rozjezd. Akce, střih, dobrý hlášky… tetelil jsem se a těšil na další jízdu. Americká drsná škola jednadvacátého století. Nadupanej, béčkovej biják… Ano, béčkovej… a v tom byl nakonec ten drobný zádrhel.

Kniha postupně sklouzla do jakési futuristické, téměř dystopické a brutální urban fantasy. Příběh sice šlape stejně svižně a vtipně, ale z reality nenápadně sklouznete do komiksu. Bavíte se… tedy pokud vás oslovuje akční „marvelovský“ svět, případně drsné filmy z hongkongské provenience například pod taktovkou Johna Woo. Rychlá, dobře nastříhaná záležitost, kde sviští kulky a stříká krev. Kniha plná bolesti, únavy a vyhrocených emocí. Dobře napsaná a přes všechnu brutalitu paradoxně docela vtipná. Kdyby se autor dokázal udržet v realitě, mohla by to být zajímavá výpověď o úpadku západní civilizace - jako je třeba kniha Sráči. Takhle je to "jenom" – výbornej béčkovej biják.

martina1199
14.12.2017 5 z 5

Jestli existuje peklo na zemi, tak je to městečko Victory z této knihy. Vynikajícím způsobem napsaný příběh drsný jako šmirgl papír. Pokud se nebojíte a nejste policista, tak určitě doporučuji :-)

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Krimi nečtu , ale tohle jsem nemohl nechat ujít. Nalákali mě recenze a udělal jsem dobře. Četlo se to velice dobře . Tohle by měl zfilmovat Tarantino a bude to na Oscara. Doporučuji.

BlodyFox
07.11.2017 5 z 5

Přečteno za dva večery. Některé akce dle mého názoru trochu přitažené za vlasy, to, jak se hlavní hrdina vyrovnal s jistou tragédií (nechci psát spoiler) bylo asi trochu zlehčené, já bych to takhle nedal. Ale za přečtení to opravdu stojí, je to drsné a hodně syrové čtení. V českém prostředí je to asi jako převelet policistu ze seriálu Policie Modrava do seriálu Pustina, prostě ho šoupnout z malebné Šumavy do Chánova...

Pigface
25.10.2017 5 z 5

Drsná škola americké detektivky je zpět a s plnou parádou! Po přečtení prvních dvou kapitol člověk nabyde nutně dojmu, že jestli to tak půjde dál, na konci už bude po smrti i autor. Korupcí prolezlé fiktivní město Victory je předobrazem zkázy společnosti a skoro si ho dokážu představit kdekoliv na světě. Psychicky i fyzicky demolované město se podařilo vykreslit až děsivě autenticky stejně jako charaktery postav. A věřte, že těm by jste své děti rozhodně na hlídání nesvěřili.
Velmi čtivé a rozhodně nic pro slabé nátury. Těm silnějším doporučuji!
Díky trudošovi za tip!

Ivan Kučera
25.10.2017 4 z 5

3,5*. S americkým autorom S. Craig Zahlerom som sa prvé razy stretal vďaka filmom, pod ktorými bol podpísaný ako režisér alebo scenárista. Konkrétne šlo o brutálny, temný hororový western s Kurtom Russellom Bone Tomahawk a menej vydarený, ale stále značne drsný a atmosférický Nočný incident o kuchároch v blázinci bojujúcich o holý život (!). Zahlerovu literárnu tvorbu sprevádzali nadšené zahraničné ohlasy, ale my sme mali smolu. Nič od neho u nás nevyšlo. Keď sa to konečne zmenilo (= v roku 2017 české vydavateľstvo Mystery Press vydalo jeho pecku Špinavé kšefty na North Ganson Street), neváhal som a okamžite som objednával. A hoci podobné krimizáležitosti nie sú moja šálka kávy, musím uznať, že Zahler fakt píše ako ďábel. Rád do komentov dávam šťavnaté citáty z kníh, ktoré ma zaujali. Ak by som to mal urobiť teraz, bolo by tu minimálne sto citátov. Neviem, kde na to Zahler chodí, ale má dar vymýšľať výnimočné hlášky a dialógy. Plusom je i jeho drastický štýl. Sú tu krvavé momenty a šokujúce zvraty, ktoré by sa v „bežných“ knihách nemali odvahu vyskytnúť. Zahler ale nie je bežný autor. Teraz to už viem. A dúfam, že sa na našom trhu čo najskôr objavia preklady aj jeho ďalších kníh.

Klarinecka
09.10.2017 5 z 5

To bylo boží. Absolutně boží. Hergot.

orinka3
03.10.2017 5 z 5

Drsná detektivka s neuvěřitelně drsnými policisty. Černošský policista, přeložený za trest z Arizony do prostředí, kde bují zločin jako plevel po dešti, začíná rozplétat zašmodrchané klubko podivných vražd. Na začátku všeho je jedna zabitá prostitutka. Celá kniha je plna násilností, krve a napětí. Přestože je místy až příliš naturalistická, je chytře a napínavě napsaná. Takže by bylo nefér dát jí méně hvězdiček.

davas
01.10.2017 4 z 5

Špatný příběh to není ,styl psaní je jiný,než na jaký jsme zvyklí ...přesto se to čte dobře ...závěr byl pro mne dost přehnaný,ale ...slušná práce za 4 hvězdy ...

KaiShun
23.09.2017 5 z 5

Tohle bylo vážně něco úžasného , snad se dostane i filmového zpracování. Kdyby šlo dám i šest hvězd.

phootchice
21.09.2017

Kdyby to tak byl komiks…
Je mi trochu líto, že jsem to vůbec dočetl. Líbil se mi úvod a suché dialogy Perryho s parťákem. Ale i ty by byly lepší v komiksu.

Icequeen
26.08.2017 4 z 5

Pridám sa ku skupine, ktorej diera menom Victory pripomínala prostredie Sin City. Zahlerov štýl písania mi (vrámci žánru) vyhovuje, nerochní sa v úmorných popisoch a hlbokomyseľných vnútorných a nakoniec aj vonkajších úvahách. Akoby som sledovala akciou napchatý, niekedy až príjemne morbídny film. Čierneho humoru sú tu kopce, z časti možno aj preto, že všade sa to hemží černochmi. Teda, aby som bola politicky korektná, ide o afroamerický humor. Niekto by mal Zahlerovi vysvetliť, že ľudia sa bežne nerozprávajú čiste v bonmotoch, mne osobne to niekedy prišlo trošku silené. Pasáž v blizarde nemusela byť tak zbytočne naťahovaná (minimálne tridsaťkrát som bola informovaná, že sneží a je kosa) a keďže už teda bola, tak by sa nám za odmenu patrilo ponúknuť nejaký ten šokujúci twist. Nech je ako chce, myšlienky na Victory sa mi každodenne nemilosrdne vracajú. Už týždeň totiž z práce chodím okolo zdochnutého holuba.

bgott
25.08.2017 4 z 5

Slušná detektivka, hodně drsné prostředí. Depresivní Victory se ke konci stává spíše postapokalyptickým místem, kde "normální" člověk nemá místo. Jules Bettinger balancuje na hraně mezi "férovým" policajtem a někým, koho zcela ovládne pomsta.
Dobré čtení.

katule1992
21.08.2017 3 z 5

Jako americký akční film, který se právě teď také chystá, bude tento příběh ohromující. Kniha je v tomto případě zklamáním...

krži
18.08.2017 3 z 5

Po recenzích, co jsem četl, jsem tak nějak čekal více... Tím jak je to ,,vulgární", to určitě originální je, ale tak nějak jsem čekal větší detektivní zápletku. Navíc mi vadilo pár nelogičností.... To nejdůležitější - bavilo mě to! :) (až na tu poslední kapitolu - zbytečnost)

Poluch
17.08.2017 4 z 5

Príjemná oddychovka, ktorá v žiadnej kapitole nenudí. Celkom ma iritoval počet černochom ale časom som to prestal vnímať a knihu som si užíval. Koniec bol na mňa celkom krátky ale v pohode. Najviac ma potešilo, že dej knihy je krásne uzatvorený.

achilles
17.08.2017 5 z 5

To bylo drsné! Pokud by se zfilmování ujal Quentin Tarantino, mohli bychom jeho Gaunery, Osm hrozných, Pulp fiction či Kill Bill považovat za slabé :-)
Po pravdě skvělá kriminálka (thriller) od začátku do konce. Drsné zimní prostředí Missouri umocňuje drama. Ze začátku jste citliví, na konci vám zůstane hroší kůže.
Skvělé!

V28
14.08.2017 4 z 5

Tak tohle byla dost šílená krimi i bez North Ganson street. Do příchodu do zmíněné ulice to bylo sice hodně přitažené, ale čtivé, se spádem, dobře napsané a na pět hvězd. Potom to s vánicí a čtvrtí Haldy přešlo spíš do sci-fi hororu jak bude vypadat Palmovka a Libeň za 300let a orientovat se v tom, představit si něco...moc nešlo, prostě nepřehledné a jeden velký guláš na North Ganson Street. Za ten konec prostě víc než čtyři hvězdy nebudou.

vnimat_Krasu
13.08.2017 5 z 5

Jestli vás baví zemitý Tarantinovky, zvládnete ten nejčernější možnej humor a uřezaný penisy si dáváte jako dezert, našel jsem pro vás knihu roku.

Vedle Špinavejch Kšeftů od režiséra Bone Tomahawk totiž vypadá takovej Nesbô jako totální feminosant.
Pět z pěti nekrofilů doporučuje.
A já taky.

policie masové vraždy krimi