Špinavé peníze

Špinavé peníze https://www.databazeknih.cz/img/books/87_/87491/bmid_spinave-penize-PiL-87491.png 4 11 4

Špinavé peníze série

Kriminální román Špinavé peníze popisuje prostředí nadnárodních bank, internetového obchodu a zámořských krycích společností zapojených do praní špinavých peněz. Jeho hlavním hrdinou je pracovník IT z banky, kterého vydírají bývalí kriminalisté, aby jim pomohl zakrýt původ a převézt do zahraničí velkou sumu nelegálně získaných peněz. Jejich působení vyšetřuje policie a sledují ho i členové ruskojazyčných zločineckých struktur, od kterých tyto prostředky pocházejí.... celý text

lomihnát
14.06.2022 4 z 5

Docela příjemná oddychovka.

Brigina
10.08.2015 5 z 5

Název knihy mě nelákal, ale jakmile jsem začala číst, byla jsem příjemně překvapena. Kniha je čtivá. Docela osvěžující změna, děj byl nestandardní a překvapivý. Rozhodně jsem se nenudila a to je se mi zase tak často nestává po množství přečtených knih.

beanstk
03.07.2013 4 z 5

Zajímavý příběh, dle mého názoru ovšem nepříliš pravděpodobná základní premisa, že by jeden ajťák v bance mohl tak dalekosáhle ovlivnit chod systému instituce. Napsané čtivě, styl mi velmi připomněl Mafii od Viewegha. Bezkonkurenční jsou sondy do života velké korporace. Dal bych 3,5, ale je to prvotina, takže zaokrouhlím nahoru :-).

Martin N.
04.09.2011 5 z 5

Čtivá knížka s překvapivými dějovými zvraty a vtipnými dialogy.

Marek Juda
česká, 1971