Ztráty a lži

Ztráty a lži https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/1454/bmid_ztraty-a-lzi-nXJ-1454.jpg 4 127 37

Spilling CID série

Před třemi lety se Naomi Jenkinsové stalo něco hrozného - tak hrozného, že o tom nikomu neřekla. Teď má další tajemství - milence. Když Robert zmizí, Naomi je jasné, že se mu muselo něco stát. Policie už o tom tak přesvědčená není, zvláště když Robertova žena tvrdí opak. Naomi je zoufalá; proto označí Roberta za společensky nebezpečného devianta - pak už ho policie bude muset začít hledat...... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , Ikar (ČR)

Hurting Distance , 2007

Miláček484
14.05.2022 5 z 5

Už se blížím ke konci a jsem zvědavá, jak to tedy vše bylo. Občas se musím též hodně soustředit na jednotlivé postavy a trošku je to vše zamotané, ale dá se číst.

Biba_with_Book
07.02.2021 3 z 5

Zacatek knizky me moc nebavil, postavy mi byly nesympaticke az hruza. Postupem cteni se z toho vyklubal zamotany psychologicky roman. Obcas jsem se musela dost soustredit, abych ty myslenkove pochody autorky stihala. Nemuzu rict, ze by to bylo spatny, ale ani dobry. Takovy ve stylu "nenadchne - neurazi".

LusSyNDA
06.12.2020 3 z 5

Nebylo to špatné, ale děj knihy byl bez šťávy. Naomi, hlavní hrdinka, v kapitolách mluví jakoby v duchu k Robertovi. To mi přijde takové divné. Žádná z postav mi nepřirostla k srdci, jediné co se mi líbilo byly zajímavosti o slunečních hodinách.

Zlatinka.Emilly
15.09.2020 5 z 5

Ze začátku jsem se obávala, že bude kniha nezáživná a i průběhu celého příběhu mě trošičku vadil ten styl vyprávění, ale jinak pointa dobrá, takové rozuzlení bych nečekala, to mě tedy šokovalo a znovu si musím připomínat, že se lidem věřit nedá. Rozhodně si myslím, že má Sophie Hannah talent na to napsat knihu, která vás nepustí. I přes tu brzdu vyprávění dávám pět hvězdiček, kniha si je zaslouží, a i obálka je pěkná.

Allla9
06.08.2020 3 z 5

Rozvláčné a místy naivní.

LenkaGonn
20.04.2020 3 z 5

Tento psychotriller rozhodně nebyl špatný. Na začátku mi velice vadil styl, kterým je kniha psaná (hrdinka mluví sama k sobě). Naštěstí talto nebyla psaná celá kniha a většina kapitol je potom psaná normální formou. Kniha mě zaujala tak nějak od 100 do 230 stránky. Začátek a konec byl slabší. Hlavní postavy mi přišli všechny na hlavu a to i hlavní vyšetřovatelka. Autorka mě každopádně nakonec dokázala vtáhnout do děje, moment překvapení tam byl, námět byl zajímavý a nejistota, kdo je vlastně vrah tam taky kolísala. Zkrátka a dobře fajn kniha tak akorát na 3*.

LuciKo
02.12.2019 4 z 5

Čtivě napsaný thriller. Některá fakta se dají odhadnout už v průběhu děje, ale něco autorka mistrně skryla (alespoň pro mě) až do konce. Mimochodem, mám ráda romantické linky prostupující knihou, jen nevím, jestli mě tato kniha dokázala nalákat tolik, že si přečtu další, abych věděla, jak to s Charlie a Simonem dopadne :)

Misute603
16.04.2019 4 z 5

Na začátku jsem měla problém se začíst..Knihu jsem 2x odlozila,ale vždy se k ní vrátila.a to je dobře.Po trochu nudném začátku,se kniha rozjela a já ji nemohla odložit.Námět knihy se mi moc líbil.Vzdy jsem si myslela,že už vím,jak to je,ale byla jsem úplně vedle.Moc doporučuji,až na ten začátek to byla skvělá knížka. líbila se mi víc než kniha Pusinka...

adlenka
14.01.2019 2 z 5

První třetina nuda, ve druhé se něco děje, ve třetí se jen plká o tom, jak to teda bylo, ač průměrný čtenář už to ví. Zkrátit na 100 stran a je z toho dobrá krimi povídka. Všechny postavy mi přišly moc “extrémní”, nikdo z nich nebyl normální člověk. A jsem alergická na detektivky, kde policajt jde chytit pachatele sólo bez pomoci. Tady už chybělo jen klišé s vybitým telefonem a tmou.
Za mě ne.

Ketrin.TR
28.08.2018 3 z 5

Stejně jako u většiny, tak i mě začátek poměrně dost nudil a nutila jsem se jím prokousat. Takže setrvejte do nějaké 70 stránky! Pak už příběh dostane spád a knížku naopak nedokážete odložit. I tak tam jsou ale občas hluchá místa, která se přiznám že jsem přeskakovala; debaty policajních kolegů o ničem a promluvy Naomi k jejímu milému byly jedna velká nuda. Z policejního týmu mi k srdci nikdo nepřirostl, jejich donebevolající laxnost, kdy si od svědků/obětí doslova nechali s**t na hlavu, mě dováděly k nepříčetnosti. I tak ale vcelku fajn knížka, v budoucnu zkusím další autorčino dílo.

TheReader
29.07.2018 4 z 5

První stránka mě uchvátila, ale jinak celý začátek až do nějaké cca sedmdesáté stránky, pro mě byl nudný a těžký na čtení. Knihu mi trvalo přečíst dlouho, hlavně také proto, že jsem ji mnohokrát odložil s myšlenkou, že to nedočtu.
Jakmile se ale člověk prokouše přes krušné začátky, kniha se rychle a poutavě rozjede, najednou se objeví spousty nečekaných zvratů a otázek, které vás donutí knihu dočíst na jeden zátah. Jsem rád, že jsem to s ní nevzdal a nakonec dočetl.

čarodějka333
25.07.2018 3 z 5

Začátek opravdu pomalý, vláčný, až nudný.
Několikrát jsem knihu kvůli tomu i odložila, s tím, že jí nedočtu a je nezajímavá. Když jsem se však prokousala (doslova) přes prvních pár kapitol, děj dostal spád a už jsem jí neodložila.

EleanorJane
03.04.2018 3 z 5

Svět je vážně malý a o náhody není nouze. Vše souvisí se vším. Nečekaná zápletka o lidské zvrhlosti.

i.stefany
07.03.2018 4 z 5

Velice zajímavě zpracované téma násilného činu. Příběh je hodně zamotaný, ale přesto dokonale propojený. Smekám před autorkou, jaký dokázala vymyslet námět.

Nunynka
03.01.2018 4 z 5

Na mě tam bylo až moc náhod. Ale jinak se mi děj líbil a kniha byla napínavá. Ze začátku jsem měla problémy s prolínáním dvou postav,ale ke konci už jsem to tak nevnímala.

katy238
26.11.2016 5 z 5

Vynikající příběh, neotřelý nápad a překvapivý závěr. Zajímavá kniha, jejího pořízení nelituji a těším se na další knihy této výborné autorky.

cleopatra11
17.09.2016 4 z 5

Styl autorky mě sedí, pěkná detektivka..

Jia
17.08.2016 1 z 5

Nemohla jsem se dočkat až knížku dočtu. Potřetí jsem se přesvědčila, že tato autorka nepíše pro mě. Námět divný, nechutný, neuvěřitelný, ani tým vyšetřovatelů není v pořádku, každý je nějak "postižený".
Další díla této autorky už zkoušet nebudu.

Lindulinek
26.07.2016 4 z 5

Zajímavá zápletka, kniha se mi dobře četla. Rozuzlení trochu překombinované, ale celkově doporučuji.

jllv
28.06.2016 2 z 5

Prvni cast se mi cetla spatne. Dokonce jsem knihu chtela odložit. Nakonec jsem se kousla a cetla dal. od druhe casti uz to bylo o mnoho lepsi. Ale i presto, ze se to pak rozjelo, tak davam je 3 hvezdicky.

Sophie Hannah
anglická, 1971