Spiknutí stínů

Spiknutí stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/67_/67130/spiknuti-stinu-67130.jpg 4 7 2

Kapitán, který přijel do šumavského městečka oslavit třicáté výročí vytváření prvních bezpečnostních sborů, se stává vyšetřovatelem vraždy v místním hotelu a potom tří dalších. Jde o případy, kterým dobře rozumí, protože se rozvíjejí na pozadí poválečných událostí. Detektivní román vedle lidské chamtivosti odhaluje někdejší politickou situaci a síly nepřátelské nové společnosti.... celý text

milan3144
11.01.2018 4 z 5

Třetí kniha od F. Bálka co jsem přečetl. Opět příjemný styl psaní s dobrým spádem děje, kdy se nezasekává na přílišných podrobnostech, ale ani se události nehrnou jako lavina. Všechny stopy zločinu odhaluje detektiv společně s námi a tak nám postupně začne z podezřelých osob být jedna ještě podezřelejší a těsně před závěrečným odhalením si myslím, že většina si bude pachatelem už jistá.

Pavelpi
03.04.2013 4 z 5

Celkem slušná detektivka.Líbí se mi od autora,že navazuje na minulost po válce a jeho kapitán Vajner udržuje napětí až do konce.

Šumava detektivní a krimi romány pohraničí

František Bálek
česká, 1931