Spící tajemství

Spící tajemství https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/156040/bmid_spici-tajemstvi-X4k-156040.jpg 4 32 9

Spící město série

< 3. díl

To, co začalo ve Spícím městě záhadným spánkem všech rodičů a pokračovalo ve Spící spravedlnosti nebezpečným úsilím dětí o potrestání všech zločinců, pokračuje nyní odhalováním samotné podstaty oné velké a nepochopitelné záhady: spánku rodičů. Hororové prostředí nemocnice, kam byli umístěni rodiče, kteří stále ještě spí, zavede naše dětské hrdiny až do nadpozemského světa za hranicí tohoto spánku, který jako by náš hmotný svět zrcadlil a dával odpověď na základní otázky, které si lidstvo klade odnepaměti: otázky po smyslu života, smrtelnosti a našem postavení ve vesmíru. Jsou to však jedině děti, kterým se do tohoto světa může podařit vstoupit, a je to nakonec malý Samuel, kterému se podaří dostat až na ostrov stvoření a najít klíč k celému tajemství. Většinu unesených a ztracených dětí se podaří zachránit a většina rodičů se probudí. Svět už však nikdy nebude takový, jaký byl dřív. 1. vydání. -- zdroj: legie.info --... celý text

Doubravka1975
Doubravka1975
03.11.2021 4 z 5

Třetí poslední díl se trochu táhl, ale nakonec pěkně ukončení trilogie. A jak už jsem zmínila v prvním díle, Sam je borec nakonec.

Elka252
Elka252
19.03.2020 4 z 5

Bylo to slabší než zbylé díly ale taky pěkné

Arenga
Arenga
12.11.2017 2 z 5

první díl chytl a nepustil, druhý byl aspoň ve druhé půlce napínavý, třetí má bohužel příchuť nastavované kaše - natahované (měla jsem pocit, že postavy pořád někam chodí), na dětskou knihu příiš filozofické, s trochou napětí na konci, který byl podle mého názoru přece jenom trochu utnutý (a zdaleka ne všechno se objasnilo a bylo logické). Že by kniha byla úplně špatná, to ne, ale zkrátka proti prvnímu dílu už to není ono.

parvitas
parvitas
17.10.2017 2 z 5

Ok, KONEČNE to všetko skončilo.

buldozer5
buldozer5
23.07.2017 5 z 5

Ještě teď mi přebíhá mráz po zádech, když se zamyslím nad tím, čím vším si ty děti musely projít.
Brrr :-)

SirokO
SirokO
13.03.2015 5 z 5

Já jsem s vyústěním spokojen :-). U posledního dílu se vždycky trochu bojíte, jestli závěr a rozuzlení splní nějaké vaše představy.. Knížka je ale neskutečně čtivá a pro mě bez nudných pasáží.. Prima série.

Danielka_1999
Danielka_1999
02.01.2015 3 z 5

tato kniha mě zaujala spíš barvou písma než obsahem. :) první dva díly jsou o hodně lepší než tento.

skulenka
skulenka
21.11.2013 3 z 5

Třetí díl byl pro mě nejslabší. Čekala jsem jednoduché vyústění, vysvětlení proč rodiče usnuli a jak se znovu probudí. Celé rozuzlení mi připadá příliš komplikované, ztrácela jsem se, snad jsem podstatu pochopila, ale myslím, že mládež ji nepochopí.. Celkově se jedná o zajímavý příběh, téma, ale poslední díl mě zklamal.

markub
markub
12.09.2013 4 z 5

Tato kniha je o čtyřech sourozencích co mají svého otce v nemocnici.
Po otci se jim stýská, a proto ho chodí často navštĕvovat.
V dobĕ, kdy byli v nemocnici, se dozvĕdĕli o tajemství.
Do nemocnice jezdili stále, ale už ne kvůli otci, ale hlavnĕ kvůli tajemství, které se odehrává v jednom z pokojů.
Kniha je napínavá a dobře se čte.
Tuto knihu právĕ mám rozečtenou.

tajemství česká fantasy fantasy pro děti

Martin Vopěnka
česká, 1963