Špinavé sázky

Špinavé sázky https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/5601/spinave-sazky-5601.jpg 4 16 2

Spenser série

Příběh z atraktivního bassebalového prostředí.

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Tamtam

Mortal Stakes , 1975

Koka
17.05.2020 odpad!

Vezměte jakýkoliv sport, na který se uzavírají sázky (a ty se uzavírají na každý), a půjčte si - nejlépe od Dicka Francise - ten již mnohokrát obehraný mustr:
- jak čestný a poctivý majitel sportovního klubu má podezření, že někdo fixluje a na ovlivněných výsledcích zápasů se při sázkách obohacuje,
- a tak si najme soukromé očko, aby to vyšetřilo,
- soukromé tajné očko potřebuje krytí, aby se mohlo volně pohybovat po stadionu, šatnách a vcházet i do sprch,
- a tak se vydává za novináře nebo spisovatele,
- zjistí, že všechno je jinak a že sám podezřelý je vlastně obětí ...
bl, bla, bla ------- až posud to bylo jako vždy, v desítkách mnoha obdobných příběhů.

Jenomže konec, vyústění, vyřešení sitauce autor vůbec, ani za mák nezvládl a z postavy, která se měla podílet na zajištění spravedlnosti, udělal největšího grázla ze všech postav, co v příběhu vystupují, člověka, který popře vlastní poslání a pak myslí si, že to spláchne pár piv.
Hnusilo se mi to, nedoporučuji.

Lmslaver
08.05.2019 4 z 5

Je to docela krátký příběh, který se lehce čte. Spencer řeší případ z prostředí bassebalové ligy. O bejsbolu toho moc nevím, snad jen to že se hraje s pálkou, rukavicí, hráči běhají po čtvercovém hřišti a mám přibližnou představu co znamená zahrát homerun, takže jsem byl z některých výrazů, nebo situací na hřišti trochu mimo hru. Pro samotnou detektivní zápletku to ale naštěstí nemá větší význam, Spencer je najat majitelem klubu, aby prošetřil nějaké nejasné okolnosti ohledně jednoho z nejlepších hráčů klubu. Při šmejdění kolem hráčů, mu něco nehraje a tahle intuice ho žene po stopě jako loveckého ohaře. Detektivní linka je vcelku zajímavá, byť se tu nevyšetřuje žádná vražda. V závěru Spencer problém řeší stylem occamovy břitvy, nejrychlejší, nejefektivnější rozseknutí celé záležitosti, takže se dočkáme i akce. Vzhledem k okolnostem bych ale v tomto případě uvítal spíše nějaké sofistikovanější, mazanější zakončení, a ne styl buldozeru, který to všechno srovná se zemí.

baseball soukromý detektiv

Robert B. Parker