Specialistka

Specialistka https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/355852/bmid_specialistka-JMa-355852.jpg 4 285 92

Pracovala pro tajnou vládní jednotku jako výslechová specialistka. Ví toho ale příliš a pro oddělení se stala rizikem, které je potřeba zastavit. Bez varování začíná lov, kde je ona kořistí. Nikde nezůstává dlouho, mění jména a podoby. Nezbyl jí nikdo, komu by mohla věřit… Chce-li vést normální život, musí splnit poslední úkol. Čeká ji nejtěžší boj jejího života. Navíc pozná muže, do kterého se zamiluje, a musí učinit vše, aby oba zůstali naživu. Bývalé agentce na útěku před někdejšími zaměstnavateli nezbývá než vzít ještě jeden případ, aby očistila své jméno a zachránila si život. Jen málo lidí ví, že pracovala pro vládu Spojených států. Pro oddělení tak tajné, že nemá ani vlastní název. Coby výjimečná specialistka představuje zároveň jedno z nejtemnějších rizik. A tak když její zaměstnavatelé usoudí, že je pro ně nebezpečná, bez varování po ní jdou. Dávno nemá šanci být dlouho na jednom místě nebo používat stejné jméno. Oddělení už zlikvidovalo posledního člověka, kterému snad mohla důvěřovat. Ale ona stále ví cosi, co ji ohrožuje. Prostě ji chtějí mrtvou a brzy. Pak jí její bývalý šéf nabídne možnost úniku a asi jedinou šanci vymazat ze svých zad obří terč. Znamená to však přijmout ještě jeden úkol. Jenže informace, kterou obdrží, její situaci ještě zhorší. Zatímco se odhodlává postavit se všemu čelem a připravuje se na nejtěžší boj svého života, zjišťuje, že postupně podléhá muži, který pravděpodobnost jejího přežití jen komplikuje. Škála jejích možností se rychle zužuje a ona musí zapojit všechny své výjimečné schopnosti takovým způsobem, o jakém se jí dosud ani nezdálo. Stephenie Meyerová pro tento napínavý román vytvořila vášnivou a fascinující hrdinku se speciální sadou dovedností. A opět ukazuje, proč je jednou z nejprodávanějších autorek na světě.... celý text

Literatura světová , Pro ženy , Thrillery

Vydáno: , Egmont (ČR)

The Chemist , 2016

kytikyti
01.08.2020 2 z 5

Kritizovali jsme ji, ze jeji hrdinky jsou submisivni, naivni a slabe. Tak ted to mame, drsnacku co se neboji pichat injekce, strilet zbranemi i stipat prsty. Jen se tentokrat role otocily a submisivni je jeji pritel. Pribeh taky nic moc. Az na par akci, ktere se opravdu cetly dost dobre a rychle, to byla opravdu nuda. Take mi prislo ze vetsinu knihy hrdinka utikala a strasne rychle se balila a nikdo na ni neprisel. Pridala bych mozna vedlejsi pribeh nekoho kdo ji stopuje a skoro uz ji ma.
Je to to same jako s Rowlingovou, proc zkouset jiny styl, kdyz fantazie klape vyjimecne.

teepe
26.07.2020 3 z 5

Tak šlo to, že bych byla nadšená se nedá říct, ale vyloženě nutit jsem se taky nemusela...

jprst
06.05.2020 1 z 5

Hodně nepovedený pokus o thriller s prvky červené knihovny, nudný, se spoustou hluchých míst a nicneříkající vycpávky. Zkrátka slátanina, která nestála za čas věnovaný jejímu přečtení a jedna malá hvězda ze slušnosti k autorce za množství zbytečně popsaných stránek.

Špekyn
22.04.2020 4 z 5

Kniha mě velmi bavila a na to, že má více než 500 stran, je čtivá a nenudí. Prostředí ,,laboratoře" a přítomnost všelijakých druhů zbraní a ,,vychytávek" je neobvyklá, a tím pádem vítaná změna oproti běžným thrillerům. Děj, ačkoli chvílemi předvídatelný a nereálný, je plný zvratů a nečekaných komplikací. Postavy jsou sympatické (ačkoliv Daniel je na můj vkus až moc hodný a tím pádem neskutečný). Velkým plusem jsou psi :-). Od závěru jsem ale čekala trochu víc a epilog mohl být také dotaženější. Nicméně, dlouho mě žádná kniha nechytla hned od začátku jako tato. :)

Anette99
05.04.2020 4 z 5

Docela fajn. Bavily mě ty části s útěky a tak, i když to občas asi nebylo úplněreálný. Ale zase mi tam docela vadila ta romantická zápletka. Jako jo, byl to zajímavej doplněk, ale místy to fakt bylo až moc sladký.

Alieen
18.03.2020 5 z 5

Kniha mě velice překvapila, byla zajímavá a originální. Určitě si ji ještě někdy přečtu.

Terisek99
30.11.2019 2 z 5

Kniha mě moc nebavila. Musela jsem se do čtení nutit.

orinka3
26.10.2019 odpad!

To snad ne? První a poslední kniha autorky. Ani to nedočítám. Nedá se to. Kdyby to byla parodie-budiž. Jenomže je to bohužel myšleno vážně! Je to tak zaplevelené naprostými blbostmi dopodrobna dotaženými, že soudná hlava knížku brát vážně nemůže! Kdo zná film Muž z Acapulca - tady si dovoluji překopírovat kousek z obsahu filmu z ČSFD - "Bob Saint-Clare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně dokonale jako hru na klavír a poezii", ten se neubrání srovnání. Jenže tam šlo o komedii ..... Po knize opravdu nechci nemožné. Jen mě nesmí při čtení obtěžovat, a tady se to stalo.

Eorin
03.10.2019 4 z 5

Dočteno..
A pocity? Trochu rozpačité, upřímně řečeno.
Ano, překvapuje mě a chválím, jak autorka změnila styl, kolik si toho o daném tématu zjišťovala a tak, ale.. tak nějak mi přišlo, že to nefunguje. První třetinou knihy jsem se musela dost náročně prokousávat - nezáživnéčtení, téměř žádný děj, jen přehlídka "geniální mysli a schopností" hl. postavy, což na mě nemělo efekt vytržení z autorčiny znalosti, ale přesně naopak. Chtěla tak moc dokázat, co všechno ví, že to bylo opravdu otravné pořád dokola číst. Někdy je méně více, Steph.
Když do hry přišly další postavy, začalo to být záživnější, zábavnější, ale.. Nějak mi to nesedělo. Jako kdyby autorka chtěla za každou cenu vypotit akční thriller s J. Bournem v sukni (obrazně řečeno) a to se, dle mého, prostě nepovedlo. Samozřejmě přidejme přitaženou romantickou linku a spoustu psů..
Dávám 4 spíš ze sentimentu (Twilight) a za snahu.

xindl007
27.08.2019 3 z 5

Jsou knihy, kde je těch 500 stran skutečně nabitých nějakým dějem. Tady jsem úplně nepochopila, o co paní autorce šlo. Celkově hodnotím knížku kladně, ale mohla ušetřit trošku naše lesy...

Iliss
10.06.2019 5 z 5

Upřímně mě kniha velmi mile překvapila!Moc se mi líbí jak svižně je to napsané a uvěřitelné. Doufám, že autorka přijde s něčím obdobným :-)

leonessa
23.04.2019 5 z 5

Já jsem byla nadšená, když jsem četla. A i s odstupem času. Myslím, že je fakt pěkná, rozhodně doporučuji.

novama
11.04.2019 1 z 5

Specialistka má být zřejmě něco jako Terminátor v sukni :( To se fakt nepovedlo!

Kačí137
25.03.2019 4 z 5

Tímto kouskem mě tedy spisovatelka dost překvapila.Líbí se mi, že se nebojí zcela měnit styl. Super. Musím říct, že občas i dost drsný.Na to jaká byla Upíří sága slaďárna a Hostitel byl vlastně dosti umírněný, tohle je úplně jiná káva. Ale stále má čtivý a humorný styl psaní. Fakt se mi líbí, jak její hrdinové přemýšlí a štve mě, jak to filmaři vždycky pomotají (nechci být vulgární). A Einstein je absolutně geniální (jojo, trochu nadsazený, uznávám, ale SUPER)

Rea_Rea
14.03.2019 5 z 5

Skvělý, skvělý, skvělý :) ....čtivý příběh který má spád. Brala bych trošku konkrétnější epilog, ale i tak se mi kniha moc líbila, takže hurá do čtení ;)

1amu
01.03.2019 2 z 5

Méně by bylo více. Úvodní komentář vyjadřuje obsah knihy nadneseně. Použiji proto slova našeho famózního kardiologa MUDr. Jana Pirka: Myslím si, že jako byla teorie relativity napsána na méně než 10 stránkách, lze většinu věcí vyjádřit stručněji a o to poutavěji, než rozvleklým dílem. Stephenie Meyer zbastlila přes 520 stránek, z toho je 80% pouze bla-bla-bla. Zbývajících 20% se dá číst, jsou na začátku a konci knihy. Líbí se mi Lenka.Vilka se svým komentářem - Lehký román pro ženy.To sedí !
Vím, že tuto autorku již vyhledávat nemusím. Jsou jiní a o móóóc lepší ! Takže: kniha = 1*+ 1* za geniálního psa Einsteina.

Jaruš7
18.02.2019 5 z 5

Citace z obálky : "Způsob jakým Meyerová povzbuzuje čtenářovu zvědavost, udržuje napětí a kontroluje tok informací, je jednoduše virtuózní. Lidé nechtějí knihy Meyerové jen číst, chtějí do nich proniknout a žít tam."
Řekla bych, konečně agentka - na žádoucí úrovni skoro ve všem.
Zdařilý počin - vývoj jde dál, a tak zde, jsme v obraze možností v dalším levelu; instinkty v pohotovosti, ochrana předimenzovaná, akceschopnost všestranná, výkonnost s vědeckým požitkem úspěšná.
Citace:"Většinou pracovala s muži, a tak neznala všechna pravidla kontaktu s dvojitým chromozómem."
"Nehodlám se vypořádávat s dopady některého odhalení, dokud si nebudu jistá, že jsem zvážila všechny možné formy odezvy, které by to mohlo vyvolat."
Mám pocit vyzrávání autorky od komiksu a fantasy k reálnému, jako u Š.K. a jeho Rychlovky, knižky v mých FsF.

Danuscka
13.02.2019 3 z 5

Jsem mile překvapena. Kniha se mi moc líbila, až na nějaké zbytečně dlouhé pasáže. Autorka ukázala, že umí skvěle napsat i jiný žánr ????

devildeny
12.02.2019 4 z 5

Autorka si dala práci se zjišťováním informací o chemických látkách a jejich účincích, mučení za účelem výslechu, pastích a zbraních, takže jejich popis byl dost autentický a pro čtenáře myslím zajímavý. Jsem ráda, že do knihy zakomponovala i speciálně vycvičené psy, kteří zde byli za hrdiny. Chvílemi se děj trochu táhl, ale nakonec to do sebe pěkně zapadlo a konec jsem přečetla jedním dechem.

Liloo
26.01.2019 4 z 5

Neurazila ani nedadchla zcela, ale čtivé to je, takže doporučuji!