Špatná dcera

Špatná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372929/bmid_spatna-dcera-9hE-372929.jpg 4 472 157

Robin se po více než pěti letech, kdy spolu nepromluvili ani slovo, zničehonic zavolá její sestra Melanie, aby jí sdělila, že jejich otec, jeho druhá mladá žena a dvanáctiletá dcerka byli postřeleni při údajném ozbrojeném vloupání a jsou v nemocnici v kritickém stavu. Robin je nucena vrátit se do nenáviděného rodného maloměsta, a především k sestře, která ji nevítá s otevřenou náručí a své nepřátelství k ní dává nevybíravě najevo. Robin zjišťuje, že všichni z rodiny – bratr Alec, Melanie, její autistický syn, a dokonce i Tara, otcova druhá manželka – mají co skrývat. Rodinná tragédie i neujasněný vztah s jejím přítelem v hlavní hrdince znovu vyvolají panickou poruchu, které se načas zbavila. Postupem času zjišťuje, že si bude muset vybrat mezi lží, které by ráda uvěřila, a pravdou, jíž vůbec netoužila znát.... celý text

Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bad Daughter , 2018

baty
14.08.2019 5 z 5

Mě se kniha líbila. Četla jsem ji jedním dechem. Líbilo se mi to napětí, které je v knize až skoro hmatatelné. Určitě doporučuji.

lenkaabooks
12.08.2019 4 z 5

Brala jsem knihu do ruky trochu s obavou, protože mě má oblíbená autorka už dvakrát zklamala. No, zdá se že to byla výjimka, já četla a četla a bavilo mě to napínání a ten konec ... Lidské vztahy jsou někdy peklem a o překvapení není nouze.

esfinge
09.08.2019 3 z 5

Stránky jsem sice hltala, ale ve výsledku za mne 3☆. Vraha jsem tušila, žádné překvapení se nekonalo...

Hvězdinka
06.08.2019 3 z 5

Oddechovka na dovolenou, u které nemusíte nad ničím přemýšlet. Rodinné vztahy, které vyústily v tragédii a kde název knihy naprosto sedí.

Světluška4
29.07.2019 4 z 5

Poslední kniha od Joy Fieldingové se mi líbila. Byla jiná než ostatní, ale četla se mi velmi dobře. Je pravda, že poslední dvě knihy od této spisovatelky jsou trochu jiné než ty předchozí, ale jako dovolenkové čtení nezklamalo. Pokud nečekáte nějaký drastický thriller ale máte rádi propojení s rodinými vztahy, tak si myslím, že za přečtení určitě stojí.

Izu
08.07.2019 1 z 5

Kdysi výborná spisovatelka, která dnes už píše jen nudné a nezáživné thrillery.

Pavlnka
04.07.2019 4 z 5

Nebylo to špatné, ale pro mne takové předvídatelné. Dočítala jsem jen proto, abych zjistila, jestli jsem měla pravdu. Asi jsem se na ni moc těšila.

biairicia
01.07.2019 2 z 5

Čtenářka jasmína mi mluví z duše. Joy patří mezi mé oblíbené autory, takže jsem byla natěšená. A bohužel přišlo zklamání. Měla jsem moc velká očekávání. Za mě je to první slabší kniha této spisovatelky. Zase taková trága to určitě není, ale nějak se mě to moc nedotklo. Už jen: psychicky narušená terapeutka a tak mega vyzrálé dítě? Nevim bylo to takové celé divné :(

jasmína
25.06.2019 2 z 5

Na knihu jsem se tolik těšila, moje oblíbená spisovatelka.

Ale nevím čím to, styl vyprávění hlavní hrdinky se mi nelíbil, vyústění jsem docela brzy uhodla, no veliké zklamaní po dlouhé době.....

Nemůžu dát víc hvězdiček, i kdybych chtěla sebevíc .....

L.Helena
17.06.2019 5 z 5

Po minulé knize Povídej, co vidíš, kdy jsem do hodnocení psala, že autorka již vyčerpala svůj potenciál, jsem k této přistupovala s určitou skepsí. Musím se autorce omluvit, protože nyní ji Špatná dcera zase vyšvihla mezi mé oblíbenkyně. Dobrý příběh, hezky vykreslené postavy, čtivé, napínavé. Knížku jsem si opravdu užila a doslova jsem se těšila na každou chvilku, kdy ji zase budu číst.

SPOILER?
Kdo se teprve na Špatnou dceru chystáte, raději teď nečtěte dál.
Někde v půlce knihy mi hlavou bleskla myšlenka, kdo by za tím vším mohl stát. Sice jsem tomu moc nechtěla věřit, ale sem tam v knize byla nějaká zmínka, která tu mou myšlenku přiživila. No, a nakonec to tak opravdu bylo!

ArwenAragorn
15.06.2019 4 z 5

Děj plyne pomalejším tempem, jak jsem u knih této autorky zvyklá. Opět se jedná o dysfunkční rodinné vztahy, na kterých autorka příběh staví. Dost mně unavovaly dlouhé dialogy, často o ničem. Závěr pro mě nebyl až tak překvapivý, ale připadal mi nějak nedotažený. Pro oblíbence Joy Fielding je to pořád dobrá četba.

Pozor SPOILER!

Některé věci mi vadily. Např. jsem nedokázala pochopit, jak si mohla Robin myslet, že by se starala o Cassidy, když sama měla psychické problémy. Nesedělo mi ani chování Cassidy, na svůj věk poněkud mimořádně vyzrálá ve slovech i činech. To, že jednala podle svých oblíbených hrdinů z filmů a seriálů mi nestačilo.

zdenaR
07.06.2019 4 z 5

Další kniha od mé velmi oblíbené autorky, na kterou jsem již netrpělivě čekala.
Tentokrát jsem výjimečně odhadla i závěr.
Kniha se velmi dobře čte, děj a napětí vás nepustí.
Joy prostě nezklame :-)))

Januli
31.05.2019 3 z 5

Ja nad vrahem nějak moc neuvažovala a překvapení na konci se ani nečekalo. Název knihy vypovídá za vše.

Devorah
27.05.2019 4 z 5

Kniha je plná rodinných sporů, intrik a tajemství, co měla zůstat hluboko skryta.
Hlavní hrdinka Robin se dozví, že jejího otce, jeho novou ženu a dceru někdo postřelil při ozbrojeném vloupání. Několik let se svou rodinou nepromluvila ani slovo, přesto se vrací zpátky do rodného města a potkává ty, které úspěšně ze svého života vytěsnila. A tak začíná příběh o tom, co je pravda, a co lež. Komu věřit, nebo bychom měli uvěřit a že jsou věci, které bychom neměli chtít znát.
Autorka je i v této knize věrna svému vypravěčskému stylu, výborně se čte, nemá rušivých momentů, charaktery všech postav jsou skvěle propracované, ale přesto má čtenář pocit, že Fieldingová recykluje sama sebe. K tomu připočeteme mírně předvídatelný konec, přeslazený happy end a na bestseller to opravdu nestačí.

Květ
17.05.2019 4 z 5

Málokterá knížka dokáže chytnout už od prvních stránek, tato patří mezi ně. Detektivka, kterou nechcete odkládat, skvěle napsaná, vzbuzující čtenářovu zvědavost, prostě potřebujete vědět, co se tam sakra stalo! Napětí, emoce, rozvrácené rodinné vztahy, kostlivci ne skříni... Dost dobré čtení, bavilo mě.

koolsavage
16.05.2019 4 z 5

(SPOILER) *SPOILER* Tak ten zvolený název knihy trochu kazí napětí :-) Sice předvídatelný, ale pohodový thriller.

marcolka
15.05.2019 5 z 5

I přes lehce předvídatelný závěr musím říct, že opět super kniha. Paní Fieldingová psát prostě umí. Těším se na další.

Lenama18
11.05.2019 4 z 5

Za mě dobrá knížka která se fakt četla úplně sama. Pachatel byl pro mě překvapení a až po přečtení jsem pochopila význam názvu knihy.

alexis818
06.05.2019 5 z 5

Já jsem velmi spokojená,to je správná Fieldingová.Příběh pěkný,napínavý,žádná hluchá místa.Konec jsem předvídala,ale tak nějak jsem čekala,že se snad pletu,no bohužel.Doufám,že se od spisovatelky dočkáme ještě hodně dobrých knih.

Evka27
05.05.2019 3 z 5

Asi už jsem přečetla dost podobných thrillerů. Velmi brzy jsem měla podezření na pachatele, které se bohužel potvrdilo. Takže za mě moc předvídatelné, nicméně příjemná četba.