Špatná dcera

Špatná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372929/bmid_spatna-dcera-9hE-372929.jpg 4 472 157

Robin se po více než pěti letech, kdy spolu nepromluvili ani slovo, zničehonic zavolá její sestra Melanie, aby jí sdělila, že jejich otec, jeho druhá mladá žena a dvanáctiletá dcerka byli postřeleni při údajném ozbrojeném vloupání a jsou v nemocnici v kritickém stavu. Robin je nucena vrátit se do nenáviděného rodného maloměsta, a především k sestře, která ji nevítá s otevřenou náručí a své nepřátelství k ní dává nevybíravě najevo. Robin zjišťuje, že všichni z rodiny – bratr Alec, Melanie, její autistický syn, a dokonce i Tara, otcova druhá manželka – mají co skrývat. Rodinná tragédie i neujasněný vztah s jejím přítelem v hlavní hrdince znovu vyvolají panickou poruchu, které se načas zbavila. Postupem času zjišťuje, že si bude muset vybrat mezi lží, které by ráda uvěřila, a pravdou, jíž vůbec netoužila znát.... celý text

Romány , Pro ženy

Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bad Daughter , 2018

kosilka
05.05.2019 4 z 5

Kniha je skvěle napsaná, lehce, čtivě, stejně jako všechny ostatní knihy Joy Fieldingové. Její dar výřečnosti, schopnosti popsat atmosféru i vztahy mezi lidmi způsobem, jako byste v daný moment v ději sami byli, jako byste zmíněné vztahy sami důvěrně znali a prožívali, je úžasný. Člověka to nutí ve čtení knihy neustále pokračovat, kniha se těžko odkládá. Velmi se mi líbil i příběh, ovšem jednu hvězdičku jsem musela ubrat, protože jsem téměř od počátku sázela na vraha, který se mi na konci pouze potvrdil. Za chybu považuji to, že autorka zvolila podobný příběh, stejně tak i podobný typ vraha, jako v jedné ze svých starších knih. A pro někoho, kdo přečetl každou její knihu a příběhy zná, pak není vůbec těžké si vzpomenout, nebo si uvědomit podobnost mezi příběhy. Takže jsem byla knihou jako vždy nadšená, ale zážitek z ní nebyl plnohodnotný, protože jsem celou dobu věděla, kdo je vrahem.

veveronka
04.05.2019 3 z 5

Nic moc,ovsem vrah je prekvapeni.Kdo by to do ni rekl?

Ladyhawke1983
02.05.2019 4 z 5

Po dvou měsících jsem konečně sáhla po knize a zrovna této a zhltala jsem jí na jedno přečtení. Kniha se opět moc hezky četla, jedním dechem, nikde nic nedrhlo. Sympatický je i počet stran, takže autorka nijak do detailů nepitvá děj, což by jen uškodilo. Za mě opět výborná kniha Joy Fielding.

Kamilajznik
01.05.2019 5 z 5

Vyborne cteni!!!!
Od J.F. jsem cetla prvni knihu hodne hodne davno, pak me jeji tvorba jaksi mijela a po precteni jeji nejnovejsi knihy, se asi vratim k tem predeslym kniham.

myryjam
30.04.2019 4 z 5

klasická fieldingova nezklamala, ale napsala i lepsi

marwinmh
26.04.2019 5 z 5

Kniha na úrovni, na kterou jsem u autorky zvyklá, takže mě čtení hodně bavilo a téměř do konce jsem netušila, jak to dopadne.

Evča123441
14.04.2019 5 z 5

Po dlouhé době jsem se na novou Fieldingovou těšila a nezklamala.Pěkné čtení.

Aneleh
13.04.2019 5 z 5

V pořadí 25. knížka od mojí nejoblíbenější spisovatelky, kterou jsem si vychutnala a opět nezklamala. Doufám, že toho paní Fieldingová ještě hodně napíše.

alnahu
10.04.2019 4 z 5

Další čtivý psycho-thriller z pera této oblíbené autorky.Příběh sester Robin a Melanie plný překvapení a zvratů.Autorka se ve svých knihách zabývá komplikovanými rodinnými vztahy a proto čtu ráda její knihy.

Jana8774
10.04.2019 5 z 5

Perfektní. Moc jsem se na ni těšila a nezklamala mě.

Beruska18
09.04.2019 4 z 5

Od Joy Fieldingové jsem dlouho nic nečetla a tak jsem po této knize sáhla trochu s obavou. Ale musím říct, že se stale čte moc dobře. Její knihy jsou vždy napínavé a čtivé. Odhalení vraha bylo pro mě neočekávané.

Balthazar
09.04.2019 4 z 5

Až do konce sem si nebyla jistá, jak to dopadne, zajimavé :)

Peace
05.04.2019 3 z 5

"Minulosti se člověk nezbaví."

Autorku mám ráda a její knihy bývají sázkou na jistotu, že budu s příběhem spokojená. Tentokrát se tak ale bohužel nestalo. U některých pasáží jsem se vyloženě nudila a závěr? No, tak ten mi nesedl už vůbec...

Georgine
30.03.2019 3 z 5

Tato autorka patří mezi mé oblíbené, četla jsem a mám vsechny její romany, leč tentokrát tak nadšená nejsem.

Kalina
29.03.2019 5 z 5

Kniha se čte velice dobře. Člověk se nestačí divit kam až můžou zajít nedobré rodinné vztahy. Doporučuji k přečtení.

certik003
26.03.2019 4 z 5

Jak už je u J. Fielding zvykem, píše o narušených vztazích v rodině, hlavně mezi sestrami. Knížka se čte dobře, je přiměřeně napínavá a i když je poměrně brzo poznat, kdo je pachatel, jeho bezcitnost při závěrečném rozzuzlení je až zarážející.

harena
26.03.2019 5 z 5

Skvělé čtení. Moje oblíbená Joe Fieldingová napsala román, který patří k jejím nejlepším a to jsem přečetla všechny!!! Narušené vztahy v rodinách, závist, žárlivost, to umí spisovatelka výborně zpracovat a tak jsou thrillery pro ženy s ženskou hrdinkou napínavé, neodložitelné a prostě skvělé. Jak píše čtenářka Zuzana, tvorba Joy zraje jako víno. Určitě si přečtěte.

nick nick 75
24.03.2019

Kniha byla pěkná, napínavá

mirunda
20.03.2019 5 z 5

Kniha se mi velmi dobře četla, až skoro ve třech čtvrtinách mi došlo, kdo je vrahem.

ritz
20.03.2019 4 z 5

super, napínavé, kdo zná autorčiny knihy, tak asi od poloviny pochopil, kdo je vrah...