Špatná dcera

Špatná dcera https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372929/bmid_spatna-dcera-9hE-372929.jpg 4 472 157

Robin se po více než pěti letech, kdy spolu nepromluvili ani slovo, zničehonic zavolá její sestra Melanie, aby jí sdělila, že jejich otec, jeho druhá mladá žena a dvanáctiletá dcerka byli postřeleni při údajném ozbrojeném vloupání a jsou v nemocnici v kritickém stavu. Robin je nucena vrátit se do nenáviděného rodného maloměsta, a především k sestře, která ji nevítá s otevřenou náručí a své nepřátelství k ní dává nevybíravě najevo. Robin zjišťuje, že všichni z rodiny – bratr Alec, Melanie, její autistický syn, a dokonce i Tara, otcova druhá manželka – mají co skrývat. Rodinná tragédie i neujasněný vztah s jejím přítelem v hlavní hrdince znovu vyvolají panickou poruchu, které se načas zbavila. Postupem času zjišťuje, že si bude muset vybrat mezi lží, které by ráda uvěřila, a pravdou, jíž vůbec netoužila znát.... celý text

Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Bad Daughter , 2018

ikul
03.12.2021 4 z 5

Opravdu čtivý thriller. Trochu psycho a ve výsledku docela smutno. Evokuje to myšlenky na představy, že žít si v pohodlí zametaných cest nepřináší vždycky morální kvalitu.

Noisette73
18.11.2021 4 z 5

(SPOILER) Bylo to velice čtivé, odsýpalo to a prostředí bylo vykresleno velice barvitě, nechybělo napětí a já si vytvořila mnoho konspirací, kdo to mohl udělat, trošku bych to přirovnala k Andílkovi.
Zlo tam kde ho člověk nečeká je nejvíce nebezpečné, babičky věděly proč říkají "Pod svícnem je největší tma...."
Uvěřitelné a mrazivé.

maličkán
01.11.2021 4 z 5

Od autorky mám přečtenou většinu knih, řadí se k mým nejoblíbenějším. Špatná dcera o malinko slabší než ostatní, ale přesto dávám 4 hvězdičky. Bylo to čtivé a konec překvapil.

petrulkaa
15.05.2021 4 z 5

Knihy Joy Fieldingové mám moc ráda a ani tato mne nezklamala. Napětí od začátku do konce, zajímavá zápletka, dramatické rodinné vztahy. Škoda jen, že byl i vztah dvou sester tak nehezký, bez lásky a upřímnosti. Odhalení vraha bylo pro mě neočekávané. Za mne má i tato kniha velké plus.

veronika8042
06.04.2021 3 z 5

Moje první kniha od této autorky, budu přemýšlet, zda si přečtu další.
Kniha se mi celou dobu táhla, když jsem knihu odložila, tak jsem neměla pocit, že bych chtěla pokračovat. Další hvězdy přidávám, protože byl skvělý. Nečekaný, takže nakonec hodnotím kladně.

Pajina68
13.01.2021 5 z 5

Knížka se ze začátku nějak táhla, ale ten konec stál za to.

KatyM.
26.12.2020 3 z 5

Knihy od J. Fieldingové jsem přečetla téměř všechny, ale tato byla taková zvláštní. Dočetla jsem, ale nijak mě neoslovila.

Runinka
26.12.2020 1 z 5

Tato kniha mě nějak nechytla.

slaska77
21.11.2020 5 z 5

Kniha je spíš psycho-krimi triller, ženský román? Nevím. A psychotriller je pro mne mnohdy problematický, aby kniha nebyla překombinovaná, aby měla nějaké logické vyústění, aby se dobře četla a nebyla jen sledem náhodných událostí, abych se v ní jako čtenářka neztratila a postavy byly aspoň trochu normální a sympatické. Musím říci, že Špatná dcera naplňuje každý z nich vrchovatě, proto překvapivě 5* (Listopad 816 str.) PS. Ještě jedna věc si zaslouží velikou pozornost, autorka knihu vydala ve svých 73 letech, obdivuhodné! Určitě přečtu i něco dřívějšího ????

JituleK
06.11.2020 4 z 5

překvapivý konec

Bara52
05.11.2020 2 z 5

Cetla jsem vsechny knizky od Fieldingove, ale tahle patri k tem slabsim. Snad jedina sympaticka postava z cele knihy byl Blake, mela jsem problem ji docist do konce, protoze vykresleni vsech ostatnich postav me vylozene nebavilo.

TaLu
23.10.2020 3 z 5

Odpočinkový román. Vztah sester, který je vážně narušený, prochází pozvolnou proměnou po tragédii v rodině. Myslím, že se mohly holky domluvit dříve, protože každá měla důvody být taková, jaká byla. Od poloviny knihy jsem tušila, a tušení se potvrdilo. Umění manipulace ....,kdo ví, zda by něco takového člověk prokoukl, pokud by byl na místě hlavních postav. Kdo zažil, tak ví, jak zákeřná a devastující dokáže být panická ataka, v knize se ale zmiňuje toto téma až moc často, takže je těžké sympatizovat s takto traumatizovanou hrdinkou. Všimla jsem si, že podobné téma se objevuje v knihách teď poměrně často, ale ne vždy je dobře zpracováno.

Ramondia1
23.10.2020 3 z 5

Knihy spisovatelky Fieldingové většinou přečtu jedním dechem a mám problém se od nich odtrhnout. Tady jsem měla trochu problém ji dočíst do konce, první dvě třetiny byly zbytečně rozvláčné, měla jsem problém udržet pozornost. Poslední třetina knihy už měla spád a zajímavé bylo i rozuzlení. Ale celkově má spisovatelka knihy lepší.

Gabusza
06.09.2020 5 z 5

Dobrá kniha. Mě se dobře četla, konec jsem sice odhadla jinak :)) ale jinak děj byl dobrý, nijak se nevlekl. Mě bavila. Urcitě si od autorky pořídím další.

Vendula39
26.08.2020 4 z 5

Moje druhá knížka od paní Fieldingové, a musím ji ohodnotit trochu lépe než tu předchozí. Děj se sice opět vlekl, ale ke konci se rozjel. Čekala jsem od knížky přece jenom trochu víc, ale i to málo co jsem hledala jsem tam našla. Nejvíce mě asi překvapil konec, o kterém jsem si myslela že dopadne trochu jinak, ale celkově na mě kniha udělala dobrý dojem.

Eddemi
07.08.2020 odpad!

Joe Fielding zvykne byvat oddychovka, ale toto bol ako zly vtip. Hrozny styl (nechapem kde ho zrazu zobrala), detsky napisane, dej stale dokola opakujuci... Detske vnutorne monology, trapne zaverecne odovodnenie... Neviem, cele zle. Nic tu nefungovalo. Sorry. Fakt nechapem to vysoke percento hodnotenia.

Niš-knihovna
05.08.2020 3 z 5

Doporučuji, napínavá, přečtena rychle. Zajímavé rozuzlení děje!

Lenoulinka
05.08.2020 4 z 5

Moje první kniha od Joy, takže ji nemám načtenou a mé odhady na vraha byly špatné.
Začátek se táhl, ale posledních zhruba 60 stran se konečně něco dělo, že jsem musela číst, dokud jsem nebyla na konci. Určitě si nějaký další kousek od Joy přečtu.

HŠ
02.08.2020 2 z 5

Moje oblíbená autorka, ale tohle se jí moc nepovedlo. Předvídatelné, plné klišé, jediný, kdo mě bavil, byla Melanie.

SimonaP
02.08.2020 2 z 5

Kniha se strašně vlekla, pachatele jsem odhalila po pár stránkách. Autorka umí mnohem lepší knížky. S touto jsem se vyloženě trápila.