Špatná adresa

Špatná adresa https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/492990/bmid_spatna-adresa-5QJ-492990.png 3 6 2

Zapadlý bar na okraji tropického velkoměsta čeká na apokalypsu. Je čas na rekapitulaci a cesta do minulosti je stejně neznámá, tajemná a nebezpečná jako očekávaný konec. Vypravěč se vyzná ve všem, jen ne ve vlastním životě, a ani sám netuší, který z příběhů opravdu zažil, a který jen někde zaslechl. Realita, touhy a zlé sny se tak střetávají v neobvyklé mozaice textů, plných ironie i kouzla Afriky.... celý text

wiix
wiix
13.09.2021 2 z 5

Priznám sa, že knihu Zlá štvrť som chcela najmä kvôli ilustrácii od Daniely Olejníkovej a tiež preto, že doteraz sa mi od Vadasa veci páčili. Kniha je útla, rozdelená do tenkých kapitol, ktoré pripomínali poviedky, tie však mali spoločnú líniu, nie časovú, ale neustále sa točili okolo Mbabeho a baru Na úrovni. Trochu mi to pripomínalo knihu Rozbitý pohár, alebo Bukowskeho, svojimi príbehmi na hrane fantázie a blúznenia a opilectva. A niektoré kapitoly boli veru blúznivé! Zlá štvrť je v krajine, kde "je požehnaním, keď sa hocaký deň zaobíde bez zlej správy" a kde "pavužujú za šťastie už samotný fakt, že nás oserie vták a vďaka tomu môžeme začať dúfať v lepšie správy". Nič príjemné. Kniha ma nijak extra neuchvátila, ale bola napísaná dobre, vzletne, určite nejde o brak.

Iveta248
Iveta248
13.09.2021 3 z 5

Krátke poviedky z afrického vidieka. Magické príbehy obyčajných ľudí - skutočnosť sa prelína s fantáziou a mágiou, typickou pre Afriku, nechýba náznak čierneho humoru. Obálka ako aj prebal podčiarkujú farebnosť a dobrosrdečnosť Afriky.

Marek Vadas
slovenská, 1971