Spát v moři hvězd. Kniha II.

Spát v moři hvězd. Kniha II. https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/463490/bmid_spat-v-mori-hvezd-kniha-ii-Xtw-463490.jpg 4 307 69

Spát v moři hvězd série

< 2. díl

Strhující závěr epické vesmírné ságy od autora bestsellerové série Odkaz Dračích jezdců. Xenobioložka Kira Navárezová na průzkumné misi objevila mimozemský organismus a celý život se jí obrátil vzhůru nohama. Měkké ostří – jak organismus pojmenovala – ukrývá řadu děsivých tajemství. Poté, co se Kiře a jejím přátelům nepodaří najít mystický artefakt pro boj s medúzáky a strašlivými nočními můrami, představuje poslední naději pouto, které mezi Kirou a Měkkým ostřím vznikne. Pouto, které může pro lidstvo znamenat rozdíl mezi životem a smrtí. *Kniha 2 není druhý díl série, ale jen druhá část samostané knihy (originál byl vydán jako jedna kniha).... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Fragment (ČR)

To Sleep in a Sea of Stars. Part Two , 2020

tlllk
08.12.2022 4 z 5

Ako sa píše v popise , toto v podstate nie je druhý diel, iba chamtivosť vydavateľa, takže hodnotenie sem môžem prekopírovať z prvej časti. Ten záver neohúril, ale zas ani nesklamal a tie zadné vrátka sa môžu hodiť i keď bez Šneka by to už nebolo ono.

RyonMathrin
18.10.2022 4 z 5

Líbilo se mi to. Ten pohled na "budoucnost". Nová slova a věci vědecky dobře okecané, pardon, vysvětlené. Markovův pohon atd... Wranaui a jejich dálnovůně - skvělý nápad. Děj vyústil celkem logicky.
Stejně jako v prvním dílu obdivuji univerzálnost Rozsévače, který zde dosáhl hranice možností. Představa, že by byl člověk v kůži Kiry někdy i lákala.
Trochu otevřená vrátka s Nočními můrami pro možná příští pokračování.
Moc pěkný čtenářský zážitek.

Belanna
11.09.2022 3 z 5

Ani druhá část knihy na mě neudělala velký dojem.
Byla o chlup méně chaotická a o chlup více akční, lépe se četla.
2,5*/5*

Carol1122
10.09.2022 3 z 5

Druhá část se četla lépe než první, ale také rychleji ubíhala. Konec mi přišel trochu uspěchaný, ale celkově se mi tato část líbila více. Rozhodně doporučuji pročíst nejdříve dodatky a vysvětlivky včetně slovníku pojmů. Věřím, že kdyby byl k dispozici i v první části, určitě bych nebyla tak ztracená. Celkově tedy toto rozsáhlé dílo hodnotím 65 %. Neurazí, ale ani nenadchne, velkým plusem je čtivost a vtipné dialogy, mínusem celková zápletka a popis scén, které by mohly být méně chaotické.

meteleskum.
23.07.2022 4 z 5

Narozdíl od první části je druhá docela útlá, přesto mi ale trvalo výrazně déle ji přelouskat. Situace v ní se sice vyhrocují, ale jejich podstata je stále stejná a člověk se nemůže zbavit dojmu, že se tam tak nějak opakuje pořád to samé dokola. Celkově ale byla druhá část zábavnější, dělo se v ní kromě hlavní dějové linky i víc "obyčejných" životních událostí a to mi pomohlo lépe chápat hlavní hrdinku. Konec je takový otevřený, za což mám obvykle chuť autora nakopnout, tady se mi ale líbil a nevadilo to. Velké plus jsou obsáhlé dodatky na konci knihy; rejstřík pojmů, vysvětlivky, časová osa apod., které napomůžou orientovat se v technických pojmech.

Eponka
15.07.2022 5 z 5

Určitě zajímavější než první díl. Je to čtivé zajímavé a hlavně občas i zábavné. Uvidíme jestli nás čeká ještě jeden díl. Rozhodně doporučuji začít knihu číst až si přečtete dodatek který je na konci knihy pak všemu více budete rozumět. Škoda že to bylo na konci a já si toho dříve nevšimla.

Radous
16.05.2022 3 z 5

První knihu jsem zvládnul za dva týdny, více méně, tuto asi tak za měsíc. Nějak jsem se do toho nedokázal ponořit, přestože je to román o něco útlejší. Tak jako tak, docela nečekané rozluštění série. Asi to nemusí být část poslední. Docela husté jsou dodatky na samém závěru - obzvlášť ta fiktivní fyzika cestování vesmírem. To mi hlava nebrala. Kloubouk dolů. Dávám 3,5/5

Jandýs
21.04.2022 3 z 5

První díl mi přišel zajímavý a neotřelý svým nápadem. Druhý ze mne nadšení už vyklepnul - čekala jsem nějakou gradaci příběhu a rozuzlení,ale stejně jako u pokračování Eragona to byla spíše sestupná úroveň četby - zbytečné zdlouhavé natahované pasáže bez nějakého uzavřeného konce. Takový dojem z knihy mám.

Inugoya
01.04.2022 3 z 5

Jak mě první díl docela nadchnul, tak tenhle byl velkým zklamáním.
Všechno zajímavé, co se tam mohlo dít, zůstalo otevřeno, nevyřčeno a žádný další díl zjevně nebude.
Dokončila Kira svou misi? Vrátila se zpátky? K čemu tam sakra vůbec byl ten Pátrač?

Opakuje se tu autorův nešvar z Eragona nedopřávat svým hlavním hrdinům šťastné (a vztahové) konce, místo toho je pokaždé vypakuje na nějaké osamělé, odlehlé místo, a tím to končí.

Jediná trochu zajímavá postava tak byl Falconi. Takže jedna hvězda za něj.
Druhá hvězda za fyzikální dodatky, byť jsem je nečetla, protože značí, že si autor dal nějakou práci a nevycucal si všechno z prstu.

Jinak tuhle dvoudílnou sérii asi moc doporučit nemůžu. Leda byste už neměli co číst.

Kuxka
23.03.2022 4 z 5

Moc se mi to líbilo, začínalo me ale štvát, jak se Kira perfektně sžívala s Osévačem. Mrzelo mě, že tam nebyl Klín víc a, teďka trochu spoiler, že na tak dlouho odešel Greg, ve chvíli kdy se vrátil se knížce vrátil i vtip. *konec spoileru Knížka mi ale vydržela dlouho po přečtení, stihla jsem přečíst dvě další, protože se mi moc nechtěl číst RNS dodatek, nakonec jsem ho vzdala a šla dál, přednáška i data už byly lepší.

farys_books
08.02.2022 4 z 5

Stejně jako v první části, i tady jsem bojovala s autorovým stylem, v některých částech na mě byl až moc poetický. Ale! Na rozdíl od jedničky se tady víc rozvíjely charaktery postav a některé dostaly více prostoru, což se mi moc líbilo.

Zároveň mě moc překvapil a potěšil konec, který jsem rozhodně nečekala a zařadil se mezi moje oblíbené konce knih/sérií.

No a na úplný konec - byla jsem velmi překvapená, když jsem na konci knihy našla obrovské dodatky, například o tom, jak funguje mezihvězdné cestování. Na nedostatek vysvětlení jsem si stěžovala už v jedničce a tady jsem ho konečně dostala. Sice mě trochu mrzí, že to nebylo alespoň zčásti zakomponováno už v příběhu, ale zase chápu, že někteří by nechtěli číst takové možná příliš odborné informace. Každopádně ale moje technické srdíčko zaplesalo.

michal3736
18.01.2022 4 z 5

(SPOILER) Dobře, čtivě napsané scifi. Konec v podstatě velmi uspokojivý, jen mě mrzí, že v první knize se objeví postava strážce Pátrače, což byl dobrý zvrat, ale pak už nic ... takže trošku nechápu tuto postavu... 4*

Petkona
01.12.2021 4 z 5

Jsem ráda, že knihy byly rozdělené do dvou části, jinak by mě velice mrzelo, že bych celé knize musela dát jen čtyři hvězdy a to jen kvůli konci takže u mě má první část 5 hvězd a druhá jen čtyři. První byla opravdu skvělá rychle to ubíhalo o postavách ani nemusím mluvit a děj byl také skvělý a na začátku této části to pokračovalo, jenže pak přišel konec a ten se mi vůbec nelíbil. Chápu autora jak to myslel, ale opravdu mi to nepřišlo jako dobré zakončení. Prostě jsem z toho byla docela zklamaná, protože po první části jsem čekala nějaký epický konec a ono to tak jako jenom skončilo. Nic víc nic míň. Takže za mě skvělé až na ten konec.

ares123
14.11.2021 4 z 5

slušné sci-fi, jen možná méně bitev a více sci-fi ras, objevování apod

Škrfílius
27.10.2021 5 z 5

toto bylo moje první Sci-fi. Před tím mě to vůbec nebavilo tahle knížka ANO, ale co si budem Paoliniu jde lépe fantasy.

Nosorozec_91
15.10.2021 2 z 5

Já to vlastně asi moc nepochopila. Ztrácela jsem se v tom a to si myslím, že jsem to četla docela pozorně, ale některé úseky mě fakt nebavily, byť některé zas byly hezky napínavé. Oproti Odkazu dračích jezdců něco úplně jiného. A nesedlo mi to.

OndraVe
13.10.2021 odpad!

Paoliniho jsem měl za skvělého autora a vypravěče, ale tato kniha mě ani trochu nezaujala, občas mě autor trochu napínal, ale povětšinou to byla opravdu nuda a jsem rád, že jsem už na konci. Už žádné další sci-fi z jeho pera prosím.

bergle
10.10.2021 odpad!

Konečně dočteno :-( tato kniha pro mě byla fakt trápení a jedno velké zklamání.

marek4156
09.10.2021 3 z 5

Já jsem to četl jako jednu knihu, možná si to někdy vezmu i česky, ale to počká.

evilunicorn
05.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Za mě lehce slabší než první díl a to i přes všechny akční scény, litry mimozemských tělních tekutin a epických vesmírných bitev.Poslední část s klony Tlamy mi přišla už vysloveně zbytečná.Kdyby kniha končila stavbou vesmírné stanice Kirou/Carra /Qwona, byl by to skvělý konec.Takhle mi to přišlo celé useklé o postavě Pátrače ani nemluvě.Nicméně, četlo se to dobře a Paolini dokázal, že kromě fantasy zvládne napsat i skvělou sci-fi.