Spaste ryby

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Nový román vlámské autorky Annelies Verbeke Spaste ryby! je milostným příběhem o bolesti nad ztracenou láskou, kterou se hlavní hrdinka snaží přebít pokusem o záchranu ryb jakožto druhu. Monique Champagne je mladá spisovatelka, která svou literární kariéru rázně ukončí ve chvíli, kdy ji opustí partner. Aby zahnala zoufalství, vrhne se se vší rozhodností do boje o záchranu ryb. Píše plamenné články do novin, v nichž kritizuje nadměrný rybolov. Obráží jeden vědecký kongres ichtyologů za druhým, spolupracuje s „rybími“ aktivisty, prokousává se sáhodlouhými výzkumy. Zkrátka dělá vše proto, aby zachránila moře a jeho obyvatele, neboť ho považuje za prazačátek všeho, ze kolébku života na této planetě. Věří, že skrze ryby může vlastně spasit před záhubou celé lidstvo. Velkou otázkou ovšem zůstává, jestli tím dokáže zachránit i sama sebe....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/154292/spaste-ryby-154292.jpg 3.514
Žánr
Literatura světová, Romány
Vydáno, Kniha Zlín
Orig. název

Vissen redden

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Spaste ryby

Přidat komentář
evickakyticka
02.10.2019

Dočetla jsem ani ne do poloviny a odkládám... Nelíbila se mi hlavní postava, její "zničehonic" zápal do boje proti rybám, hra na jinou osobu a vůbec... Nemělo to smysl.

Hobo
13.07.2018

Jsem čtenář, který nerad opouští načaté, až do konce jsem schopen čekat, co se z toho vyvine, někdy to bohužel znamená ztrátu času. Tato kniha patří k těm druhým, vůbec mě neoslovila, až na pár vtipných glos či dobrých odstavců. Naštěstí jde o knihu útlou.
Přesto si myslím, že samotný námět frustrované hrdinky, která svou frustraci obrací ve spasení světa, je velmi moderní a nosný. Vyžaduje však více plochy, než poměrně útlý svazek. Klasičtí autoři typu Feuchtwangera, Waltariho atp. by z námětu vytvořili rozsáhlou epopej, která by byla čtivá a nezapomenutelná.


Autor a jeho další knihy

Annelies Verbeke
belgická, 1976
  • Spaste ryby 2013
  • Spi! 2010

Kniha Spaste ryby je v

Přečtených16x
Chystám se číst9x
dalších seznamech1x