Španělsky za 4 týdny

Španělsky za 4 týdny https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366465/bmid_spanelsky-za-4-tydny-mkA-366465.jpg 3 2 1

Kurz pro začátečníky a mírně pokročilé. Umožňuje studium základní slovní zásoby a gramatiky. Kurz je rozčleněn do 30 lekcí (včetně opakovacích) a zahrnuje také konverzační texty, cvičení s klíčem, významné idiomatické obraty a slovník.

Jazyky, lingvistika , Učebnice a slovníky , Encyklopedie

Vydáno: , INFOA

Španělsky za 4 týdny , 2017

Niky Coffee
06.05.2020 3 z 5

Jsem úplný začátečník, španělštinu jsem nikdy neměla a chtěla jsem se jí naučit sama. Knížku jsem si vybrala, protože je za pár korun v Levných Knihách a k ní i konverzaci zvlášť. A upřímně musím říct, že kdybych se neučila z jiných zdrojů, tak by mi tahle knížka moc nedala a byla bych z ní zmatená, jak lesní včela. Sice píšou, ze je pro A1-A2, ale mně přijde, že není pro úplné začátečníky, ale spíš pro někoho, kdo už španělštinu měl a chce si jí připomenout. Její plus je, ze má malý formát, takže skvělé do kabelky do busu atd., na druhou stranu, je lekce shrnuta na 3 pidi stránky, což je pro začátečníka málo. Na začátku lekce je obrazový slovník, který zbytečně zabírá místo, dospělý clovek nepotřebuje mít nakreslené kafe, aby pochopil, ze je to kafe a tento prostor se mohl věnovat podrobnějšímu vysvětlení gramatiky, tematickém u článku nebo jednomu cvičení navíc. Co se týče slovíček, vadí mi, že spolu tematicky nesouvisí a pak se hůře učí, zároveň nejsou využity ani v cvičeních a je to memorování slov nazpaměť bez jakékoli vazby. Naopak v textu mají slovíčka, ktere ve slovníku pod lekcí nejsou a zbytečně do něj zahrnují například jako slovíčka zájmena, které jste se naučili v rámci gramatiky. Jako začátečník bych se chtěla naučit základy, takže slovíčka jako válka nebo slunečník jsou úplně promrhanym místem. Když se teprve učíte základní věty o sobě, tak asi si nebudete s někým povídat o válce, to je tak na schopnosti minimálně pro B1 až B2. Co velmi oceňuji je, že si můžete na stránkách nakladatelství stáhnout mp3 a slyšíte správnou výslovnost slovíček nebo celých cvičení. Mám je v mobilu a je super si poslouchat v buse pro lepší porozumění, když jazyk neumíte. Ocenila bych větší přehlednost, ucelenost a návaznost pro začátečníky. Do nakladatelství budu psát recenzi, protože věřím, že potom můžou nějaké věci upravit, aby se z dalšího vydání začátečníkům učilo lépe.