Spánek

Anna nechce nic než spát. Ale noční děsy vyvolané pocitem viny a vzpomínkami na jednu příšernou událost jí usnout nedovolí. Před svou minulostí utekla na skotský ostrov Rum, kde si našla práci v odlehlém hotýlku. Doufala, že jí tento únik před realitou pomůže začít nový život. Její záměr zhatí příjezd sedmi hostů, kteří Annin sen promění ve smrtící noční můru. Každý z těch sedmi má tajemství; jeden vyloženě lže. Zastírá svou identitu i důvod zdejšího pobytu. V hotelu Bay View se ubytoval vrah. A jeho pozornost směřuje k Anně......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397701/big_spanek-c7T-397701.jpg 4161
Literatura světová, Thrillery

Vydáno: , Domino

The Sleep, 2019

Kniha Spánek

Calibra

17/21 autorku mám moc rada a z jejich knih jsem nadšena. Tahle byla průměrná, ale styl psaní je ctivy a rozhodne se těším na další knihu.

Mandlevest

Několik knih od této autorky jsem již četla a knihu Spánek řadím k průměrným. Zápletka slibovala docela dobré čtení, z minulosti vím, že autorka umí psát opravdu čtivě, ale nakonec jsem byla trochu zklamaná. Této knize chybí totiž to základní, co anotace slibovala, a to napětí. Námětově podobné knihy (uzavřená skupina odříznutá od světa a jeden z nich je vrah) byly, pro mě, daleko napínavěji zpracované, v poslední době např. Nevítaný host anebo Mráz pod kůží. Některé situace na mě působily spíš tragikomicky než strašidelně. Ale konec docela překvapil, hlavní hrdinka byla sympatická a tak nakonec hodnotím jako lepší průměr (3,5*).

tess.de.veles

Tak tohle mě bavilo....Nemohla jsem se od knížky odtrhnout... Děj svižně ubíhal....a taky musím pochválit super překlad... :-) Byla to první kniha od autorky, ale určitě NE poslední, co jsem od ní četla :-)

Kája95

Asi kdyby mi bylo 15-16 tak ano. Knížka mi přišla zbytečně natažená, když si přečtete první dvě věty a poslední dvě věty každé kapitoly nic vám neunikne.

genduna

Jediný hotel na ostrově, bouřka, která odřízne hustý od okolního světa.... Téma mi připomíná lacinější horor.. čekala jsem více..

michterhel

S ohledem na celkové hodnocení jsem trošku zklamaný. Hodně dramatických situací je vypointovaná až do absurdna, a z jejich rychlého sledu by se zhroutil i kamenný most, natož psychicky labilní jedinec. Ale vydržel jsem až do konce, a závěr s potencionální mladou nástupkyní mě uchvátil.

Pavlína2019

Vynikající kniha. Hrozně moc se mi líbila, četla se sama, velmi napínavá. Jsem moc spokojená a doporučuji.

certik003

Myslím, že příběhů, kdy je na opuštěném místě skupina lidí aněkdo z nich je vrah, je víc než dost. Předchozí autorčiny knížky se miale líbily, tak jsem knížce dala šanci. A nelitovala. Hezky si se mnou pohrála,když jsem střídavě podezírala jednu osobu za druhou, protože jsem měla pocit, žepodezřelý je každý z nich. Výborně napsaný psychothriller.