Špalíček pohádek a říkadel

Špalíček pohádek a říkadel https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/26129/spalicek-pohadek-a-r-26129.jpg 4 87 6

Lejčís
07.05.2021 5 z 5

Dodnes si většinu těch říkadel pamatuju, nádherná kniha a velké doporučení :)

Adel822
29.11.2020

V knize jsou klasické pohádky je hezká ale nic extra jsou tam příběhy které vídáme často ale jsou hezky zpracované a ilustrované.

verka5083
19.09.2019 5 z 5

Tuhle knihu jsem často četla jako malá holka. Musela jsem se k ní vrátit a připomenout si krasné prožité chvíle v dětství.

Nestorkea
05.10.2017 4 z 5

Milá knížka klasických pohádek a říkadel pro děti s krásnými ilustracemi. Možná se dané říkanky zdají někomu primitivní, ale je to báze, na které každý z nás jako malý začínal. Na Shakespeara ti mrňousové prostě hned nestačí.
Moje reakce na komentář od "whack" : Asi mám jiné vydání, v mém stojí "až se ti ocásek uhne na stranu". Myslím, že by se děti měly odmala setkávat jak s pozitivy, tak s negativy života. Proto se nevyhýbáme pohádce o Otesánkovi, O červené karkulce, písničce Pes jitrničku sežral, Zabijeme komára a podobně. Radši jsme zrušili televizi a čteme masakry v podobě klasických českých pohádek, básniček a písniček.

whack
31.01.2016

Tie riekanky sú neuveriteľne primitívne, že klenot českej literatúry? „Zajíček běží po pšenici, myslivec číhá na silnici: Počkej ty, zajíčku, já ti dám ránu, až se ti hlavička uhne na stranu.“ To si robíte srandu? Toto čítať deťom?!

Odporúčam radšej knižku básničiek Co by si zvířátka přála (Hana Prošková, František Říha): "Já už na hon nepůjdu, už vás střílet nebudu. Ať mi ruka upadne, jestli mě to napadne!"

WEIL
11.08.2011 4 z 5

Je dobře, že velcí klasici české literatury nezapomínali i na nejmenší, kterým ty knihy ale museli číst větší. Tedy pokud uměli číst, Dneska málokdo neumí číst, ale taky si méně váží čtení, proto lidi čtou méně.

pohádky říkadla

Autoři knihy

Božena Němcová
česká, 1820 - 1862
Karel Jaromír Erben
česká, 1811 - 1870
Josef Kožíšek
česká, 1861 - 1933

Kniha Špalíček pohádek a říkadel je v