Špalíček národních písní a říkadel

Špalíček národních písní a říkadel https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/122133/spalicek-narodnich-pisni-a-rikadel-122133.jpg 5 34 11

Pivka1
Pivka1
07.01.2023 5 z 5

Jedna z nejkrásnějších knížek mého dětství. Nádherné ilustrace, texty, tohle musí být zachované pro další generace. 90% veršů znám ještě teď nazpaměť. To se nezapomíná.

madem
madem
26.09.2022 3 z 5

Četla jsem vydání z Levných knih a jsem hodně zklamaná. Ilustrace MA jsou velmi špatně zpracovaná a vytisklé. Text místy nečitelný. Příště si pořídím lepší vydání.

Kontryhelka
Kontryhelka
07.02.2022 5 z 5

Krásná kniha, srdcová záležitost a národní poklad. Je třeba takové knihy střežit velmi pečlivě a předat dalším generacím.

los
los
05.12.2020 5 z 5

kniha mého dětství, uměl jsem ji skoro celou zpaměti

mol378
mol378
19.02.2020 5 z 5

Kniha, s kterou jsem vyrůstala, hodiny jsem trávila nad obrázky i textem vydání z roku 1950. Obrázky jsem si překreslovala, básničky samočinně pamatovala. Osiřelo dítě o půldruhém létě - nad tím jsem jako prtě plakala půl dne. Visí, visí visatec, pod ním sedí chlupatec. Jak visatec upadne, chlupatec ho popadne! Nad tím se zase dodnes směju. Má v mojí knihovně čestné místo, je to klasika. Stejně jako Alšův betlém je pevnou součástí mých vzpomínek na dětství.

Adelajda_4
Adelajda_4
22.09.2017 5 z 5

Mikoláše Alše mám velmi ráda a tohle je prostě klasika, nádherné ilustrace doplňující neméně hezká říkadla, nádhera!

Rade
Rade
19.06.2017 5 z 5

V dětství jsem tuhle velkou bichli s říkánkami, pro mě občas i dost zvláštními (aspoň tehdy se mi zdál text občas tajuplný - viz např. níže citovaná čertova ukolébavka), a krásnými ilustracemi milovala a opakovaně se k ní vracela. Velká kniha ve výpravném provedení v látkové vazbě, její prohlížení byl pro mě vždy tak trochu svátek... Kde je jí dnes konec?

PaluškaB
PaluškaB
24.01.2017 5 z 5

Nádherná kniha plná spousty krásných básniček, říkadel a přísloví. K tomu vše doplněno o ilustrace Mikoláše Aleše, které jsou součástí textu. Knihu vřele doporučuji k přečtení.

Felsenberg
Felsenberg
01.01.2015 5 z 5

Krásná velká kniha plná milých říkanek a hlavně nádherných kreseb a maleb mistra Mikuláše Alše.

12.11.2012 5 z 5

Vynikající kniha jak výběrem ilustrací, tak i úpravou a formátem.

23.10.2012 5 z 5

Soubor krásných národních písní, koled a říkadel doplněný Alšovými obrázky.

Čertova máti.
Kolíbala bába čerta
na pařeze vrbovým"
"Hajej, dadej, můj čertíku !
však já na tě nepovím"

Listopad
Na svatého Martina,
kouřívá se z komína

Prosinec
Nesen vám noviny poslouchejte,
z Betlemské krajiny pozor dejte ....