Spad

Spad https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296894/bmid_spad-h4c-296894.jpg 4 1553 333

Spad série

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. V sutinách Prahy přežívá pár desítek tisíc lidí a snaží se ze všech sil uchovat něco jako civilizaci. Jenže zbytek světa nemá o civilizaci zájem. Zbytek světa chce za každou cenu přežít, a to zpravidla na úkor někoho jiného. A tak lidský život nemá moc velkou hodnotu – možná několika masových konzerv nebo pilulek proti ozáření. A čím dál od někdejšího hlavního města, tím divočejší poměry panují. Skupina válečných veteránů musí Prahu opustit. Čeká je cesta územím, kde se každou chvíli mění vláda podle toho, kdo má v jaké přestřelce navrch, kdo tam zrovna přitáhne a má víc chlapů nebo střeliva. Musí totiž splatit jeden dluh. Čestný dluh z časů, kdy takové věci měly ještě hodnotu.... celý text

Boby17
23.06.2020 5 z 5

Ponurá knížka, kde akci střídá ještě drsnější akce. Spad má prostě spád. Čtenářsky dobré, ale jenom doufám, že se nikdo z nás takové doby nedožije. Přece jen tenhle svět je plný vymaštěných magorů a různorodých fanatiků. Tak si držme palce, ať zůstaneme jen v rovině literární. Za plnou spokojenost dávám plný počet *.

uteklazreality
02.06.2020 4 z 5

... svoboda, hrdinství, víra, naděje, humor, nové zítřky
Už víme jak by vypadal svět po 3. světové válce, útoku mimozemšťanů, hladomoru i ekologické katastrofě. Ale dokážete si představit, jak by vypadala Česká republika po desetiletí trvající občanské válce? Zmateně, vyprahle, smutně, ale víra v lepší časy by nás poháněla dál. Co myslíte vy? Dokázali bychom se zase postavit na nohy?
*SPAD od Františka Kotlety*

Polinius
01.05.2020 3 z 5

(audiokniha)
Hlas vypravěče mě vyloženě iritoval, teda sr4l.
Vypravěč je výborný imitátor a kdybych nebyl líný, tak sestříhám nějaké ukázky. :-)
Občas mluví jako Landovský, když namlouval audioknihu Černí Baroni a chvilku mluví jako Zedníček, když namlouval Harry Pottera.
(TIP: narátor by měl být rozhodně angažován na načtení dalších vojenských děl od Švandrlíka, tam by pasoval jako prdel na hrnec.)

Děj knihy pomalu plynul po SKORO očekávaných kolejích a až finální bitva o Brno ve mně vzbudila konečně nějaké emoce.
A zase tady střílíme "žluťáky", ale tentokrát to nejsou kartani, ale lidská žlutá rasa.
Předpokládám, že o knihu na japonském trhu nebude valný zájem. :(

Dávám solidní hodnocení ***.

n.ezn.amy
30.04.2020 5 z 5

Další ze výborných knih Františka Kotlety. Mám moc rád postapo natož odehrávající se v Česku. Po jaderné válce lidé přežívají v ruinách měst, ale jen někteří mají svou čest a smysl pro přátelství. Jedním z takových je plukovník Michálek, hrdina od Istanbulu, který navzdory tomu, že přijde o vše chce zachránit dceru svého generála, kterému vděčí za svůj život. Spolu se svými kolegy veterány se postaví proti všem.

jiri5906
24.04.2020 2 z 5

Moje první knížka od pana Kotlety. Děj postapo světa je zde dobře odvyprávěn, hlavně díky umístění do Prahy a okolí (jako je Šumava a Brno). Místní "pustina" se mi velmi těžko představuje, ale dal jsem to. A stejně tak jsem "dal" i tuto knížku. Zádný wow efekt se u mne nekonal a tomu odpovídá i mé hodnocení. Prostě jen další knížka, která mne neoslovila.

jan7940
17.04.2020 5 z 5

Vzhledem k tomu, že kniha mé očekávání splnila a nepustila mě od začátku až do konce, směle si zaslouží plný počet.

Artinka
14.04.2020 4 z 5

Jednoduché, přímočaré, krvavé... Kotleta. Audiokniha na jeden zátah, styl Borka Kapitančíka mi sedl. Pokud máte chuť na něco oddechového, kde není potřeba příliš zapojovat mozek a prostě se jen nechat provádět příběhem - za mě jedno velký JO.

markyticka
08.04.2020 5 z 5

Hrdina od Istanbulu a hrstka přeživších putují troskami, které zbyly z České republiky po světové jaderné válce a mají jistý cíl... Knihu jsem přečetla během dne :)

Elkiss
06.04.2020 5 z 5

Jizda jako vzdy! Plukovnikovi ze "starych" casu nejde nedrzet palce a vzhledem k tomu, ze je pokracovani, tak uz ted se tesim do jakych situaci se dostane i se svou bandou priste. Ale co me naprosto odzbrojilo, byla jedina kratka veta ve 3/4 knihy. U toho jsem nahlas rekla doslova "No do prdele" a zaborila oci jeste bliz do stranek! Skvele, ctive, napinave, proste Kotleta:-)!!!

Makaja
06.04.2020 2 z 5

Je mi líto, opět audiokniha a opět se mi výběr nepovedl. Nevím, jestli mě to tak moc nebavilo právě díky interpretaci, ale spíš ne. Musím říct, že mě ten příběh vlastně moc nezaujal a korunu tomu nasadilo množství mrtvol a jiných drsňačinek. Takže pan Kotleta poprvé a naposledy.

CountNosferatu
31.03.2020 4 z 5

David Michálek je chlápek na svém místě. Není to přehnanej cíťa, občas něco podělá, ale pojem čest mu není cizí. Spad je přímočarej brak, jako je tomu u Kotlety zvykem (a proto mě jeho knížky baví), zápletka jednoduchá, styl vyprávění svižnej a i přes nečekané minimum sexu chytlavej.

mareksevc
19.03.2020 4 z 5

oddychové priamočiare čítanie ktoré sa na nič nehrá, určite sa pozriem po pokračovaní celej série

Bakana
06.03.2020 2 z 5

Pro mě je tento typ knížek příliš přímočarý. Hlavní hrdina je borec jak ze sovětského filmu, celou knihou se vine nadužívání citoslovcí ("Prásk! Prásk! Prásk! Prásk! :-)) a příběh je jednoduchoučký... Bylo by to skvělé v komiksové verzi. To si pak dokážu představit cca pro třináctiletého kluka jako naprostou pecku!

Sirpredátor
14.02.2020 4 z 5

Pan Kotleta píše skvělé knihy, ale myslím si, že to s tou jejich drsností přehání

Dáduše
11.02.2020 4 z 5

Přečteno podruhé a opět jsem se bavila, možná víc než při prvním čtení. Také jsem si přečetla slovo autora a začíná mi být sympatický i názorově. Na nic si nehraje, jako jeho knihy. Spad, coby král brakové literatury, v dobrém slova smyslu válí. Občas by to chtělo některé obraty vyjádřit lépe, ale chápu to.

Rawen616
20.01.2020 4 z 5

Jako jo - pokud chcete vyloženě odpočinkovou, absolutně nenáročnou, béčkovou, zábavnou blbinku do vlaku, na pár dní dovolené apod. tak asi těžko najdete něco lepšího. Postapo stylizované trochu jako western, odehrávající se v Čechách, kde je všechen ten zmar pojat přeci jen s trochou nadsázky. Na druhou stranu je to takové až příliš videoherní a se snahou v každém okamžiku být drsný, sprostý, akční nebo cool, že už se z toho chvílemi stává průtoková literatura. Bum, prásk, svině chcípni, střeva ven, ratata atd. v takové intenzitě, že to občas jde jedním uchem tam a druhým ven. I to přirovnání k videohře myslím sedí. Celá kniha jede na schématu akce/klidná scéna kdy se hrdinové přesouvají a povídají si/akce/klidná scéna...a takhle až do konce, přičemž se neustále mění lokality a nepřátelé. Kdyby mi někdo řekl, že je to fanfikce na nějakou hru, tak mu to i uvěřím. Na druhou stranu, je to rozhodně krok vpřed oproti Hustému nářezu, který byl opravdu jak přepis počítačové hry:-) Pokud jste ochotni všechny tyto "vady" (samozřejmě vady jak pro koho) vzít v potaz, budete se nejspíš dobře bavit. Prostě typická Kotletovina.

Sharka78
17.01.2020 5 z 5

Výborná knížka! Přečtená za pár večerů ještě o vánočních prázdninách. Díky, Ježíšku!
Mě prostě tenhle postapo žánr opravdu baví. Chápu ale, že to není šálek kávy pro každého..

Arev122
14.01.2020 3 z 5

Není to zcela můj žánr, ale jiná kniha po ruce nebyla.
Spad mi více než sci-fi připomíná klasický western, kde kladný, neohrožený a nezranitelný hrdina místo na Divokém západě splácí čestný dluh v Čechách.
Děj má však napětí a spád a jako oddychové čtení mě příběh pobavil.

nai.ivka
06.01.2020 5 z 5

Druhý můj pokus číst Kotletu a konečně. Spad mě drapnul a nepustil.

Layyen
04.01.2020 5 z 5

absolutně čtivý, zaujme, pobaví, vůbec by mě nenapadlo že někdo napíše něco ve stylu rozpadu EU a jaderné války v Čechách