Řetězová reakce

Řetězová reakce https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/395302/bmid_retezova-reakce-Q0J-395302.jpg 4 665 120

Spad série

< 4. díl

Je po válkách, které nikdo nevyhrál. Většinu planety vymazaly výbuchy jaderných bomb a tam, kde lidé přežili, je situace stále horší – šíří se hlad, chaos, otrokářství a postapokalyptické kulty. V sutinách Prahy se dějí strašné věci, ale ti, kdo mají moc, netouží po změně. A už vůbec ne od člověka, který přináší pořádky starých časů. Navíc, když je to žena. S divokým tetováním na tváři a lidmi, kteří pro ni udělají cokoliv. A k tomu se blíží nejhorší zima od doby, kdy začala poslední válka.... celý text

Romány Literatura česká Sci-fi
Vydáno: , Epocha (ČR)

Řetězová reakce , 2018

Michaeles
25.09.2019 5 z 5

Kniha se velmi dobře četla,skvěle napsaná už teď se těším na možné pokračování.

kokosek
23.09.2019 4 z 5

No co napsat k této knize?
Je to Kotleta v dobré formě, né nejlepší, ale dobré. A to by snad mělo říct vše.
No jo jste zvědaví jaké to tedy je. No prostě autor potřebuje splácet hypotéku (nebo alimenty) a tak napíše čtvrtý díl původně třídílné ságy. Ale napíše to dobře a navíc se odehrává část knihy v Hamburgu takže pro mě je to povinné čtení (neb nebýt Hamburg tak tady nejsem ani já).

imhotepcz
11.09.2019 4 z 5

Kotleta opět nezklamal, naopak bych řekl, že jeho novější díla jsou lepší než ty předešlé, alespoň co se týče zpracování a hrátky se slovy. Kniha se mi líbila a nebyla chvíle, že bych se u ní nudil.

cori
05.09.2019 3 z 5

Kapitánka Alice udělá velký mejdan v Hamburku, kde dle Michálkovy doktríny zruší otroctví, a vyřidí si účty s pražskými mocipány. Nakonec nad svobodnou zemí zavlaje česká vlajka.
Alice přešla do modu nezničitelného terminátora, kdy ji nevadí mučení, průstřely, pobodání ani omrzliny a energii dobíjí sexem převážně lesbickým.
Klasická kotletovská akční jízda.

kethy
30.07.2019 5 z 5

Vůbec nevadí, že Mihálik zde není. Mistr Kotleta chtěl taky něco pro holky a já mu to sežrala i s naviákem. Nejlepší příběh z této série. Tleskám mistře a začnu jíst kotlety.

PrinceznaLada
19.07.2019 2 z 5

Dopsat k již tak poměrně slabé trilogii ještě čtvrtý díl, to už musí být Kotleta v hodně velké finanční tísni.
Ubohost od začátku do konce. Trapné, předvídatelné, bez akce a bez nápadu. Ke všemu voda na mlýn pro všechny, kteří tvrdí, že ženské do armády nepatří. No, dle chování hlavní hrdinky, do vedoucích funkcí určitě ne. A to nejsem žádná šovinistka:-) Bohužel zbytečně utracené peníze a promrhaný čas.

pablovendat
02.07.2019 3 z 5

Škoda, že nastala změna hlavního hrdiny. Člověk se zmítá mezi hodně dobrou Sci-Fi a stupidním pornem, kdy hlavní hrdinka vojede na co narazí. Nevyrovná se to předchozím dílům. Některé části knihy jsou hodně zrychlené, ale děj se zastaví vždy na místě, kdy je třeba sexu. Planeta je sice skoro neobydlená, ale lesbičky prostě měli štěstí (nebo všechny ženské zmutovaly) a prakticky každá žena v Evropě je lesba.

m.benesovaa
25.06.2019 5 z 5

Alice nezklamala, ženská jak má být. Sice mě dost mrzí, že jsme přišli o plukovníka Michálka, ale kniha Řetězová reakce přesto nezklamala a bavila mě stejně jako Spad atd.

KubaHanzelin
18.06.2019 4 z 5

Spad pro mě zůstává nejsilnější, ale i po rozloučení s plukovníkem Michálkem jsem se dost bavil i s jeho zástupkyní Alicí, sice se to ze začátku táhlo, ale pak se to rozjelo a mělo to ty správný grády, jen bych ještě možná vytknul tomu konci, ten byl fakt uspěchanej

Lenka.Vílka
07.06.2019 4 z 5

("High Hopes - Pink Floyd)

Nebudu lhát. Všechny díly se mi četly dobře. Proto jsem neskončila po prvním. Logika, ne? Na začátku je banální problém, který vyústí v pár dost nepříjemných situací. Ale Alice je drsná baba. Takže, říkal jsi něco, debile? Fakt jsi něco říkal? Dostaneš do tlamy!

Pokud mi bude dovoleno rýpnutí, tak to udělám. Jako spin-off to funguje geniálně. Klidně bych si dala trilogii (pokud autorovi odpustím značnou neoriginálnost a postupem času vykrádání sám sebe, na což jsme zvyklí, tak to je celé ok). Alice je fajn baba, sedla mi už předtím. Ale proč si nezaslouží svou vlastní sérii? Vedlejší linky dostatečně natažené a konec je jako z každého amerického filmu ("jako, může to bejt konec, ale když přijde dost lidí, tak nemusí"), protože...každá druhá kravina pokračování má, takže proč by ne i dobré věci :O

NemmamSlov
02.06.2019 4 z 5

Leoš Kyša je pre mňa momentálne najlepším spisovateľom českej literatúry. Nečakal som 4. časť série Spád hlavne po tom ako sme sa hrdinsky rozlúčili s plukovníkom Michálkom, allias Hrdinom Istambulu. To je asi hlavný dôvod prečo som dal Retezové reakce o jednu hviezdičku menej, bez Michálka to už nemalo iskru. No najviac by ma zaujímalo, či teraz čakať ďalší diel. Alica zamiešala karty a príbeh zostal otvorený pre ďalšie pokračovanie. Ja sa rád vraciam do tohto sveta a dúfam, že to ešte nie je záverečna bodka od spisovateľa.

kazatell
29.05.2019 5 z 5

Jako vždy, v plánoval jsem že to budu číst postupně aspoň týden v lepším případě 14 dní a nakonec mě děj nedovolil knihu pustit z ruky. Perfektně do série zapadá s tou výhodou, že příběh a děj se nechá považovat za samostatný.

duben
19.05.2019 4 z 5

Stejně jako Alici v knize, i mě tam dost chyběl Michálek. Nebylo to vůbec špatné, ale proti předchozím dílům tomu kousíček chyběl. I tak jsem si ale to čtení pěkně užil.

Franc
15.05.2019 3 z 5

Tak nevím, nevím. Kniha se mi líbila, proti tomu žádná, ale ...ale.. Kdybych nečetl předchozí díly, asi bych byl nadšen. Ale v porovnání s nimi nemohu než si v duchu nepřiznat, že jsem čekal větší jízdu. Předchozí díly mě k sobě připoutaly a já doslova hltal každou stránku. Tentokrát jsem knihu občas odkládal bez valného zájmu po ní obratem sáhnout.

Snad se autora a nadšení některých čtenářů nedotknu, když projevím myšlenku, že mi v některých částech přišlo na mysl, jakoby autor chvílemi nevěděl kudy kam, některé pasáže jsem vnímal pouze jako prostředek k natáhnutí děje, aniž by měli zásadnější vliv na dějovou linku.

Přesto všechno jsem byl rád, že jsem se k sérii opět mohl vrátit. I když jsem neprožíval čtenářskou extázi, pořád si myslím, že v žánru post-apo se jedná o zajímavý počin, který může spoustu lidí pobavit.

salkyn
11.05.2019 4 z 5

Pár much měla, ale rozhodně patří k tomu lepšímu. Za mě 4,5 :)

Blafoun
08.05.2019 5 z 5

Čtvrté pokračování "trilogie" (nebo ne? :-)), v podstatě plynulé navázání na díl třetí. Alice přebírá hlavní postavu a teď mě nekamenujte, ale vlastně je to zase Michálek. :-D Přišlo mi, že charakter Alice se transformoval do charakteru Michálka v podobě hlášek a neustálého kouření nebo alespoň chuti na něj. Ono to ale vlastně vůbec nevadí, zábava si zachovává stejnou úroveň a o to jde především. :-)

tte35
23.04.2019 4 z 5

Reťazová reakcia je trošku iná z dôvodu zmeny hlavného hrdinu, ale číta sa rovnako dobre ako predchádzajúce diely. Predpokladám, že táto kniha definitívne dokončila sériu Spad, hoci by som si vedel predstaviť ďalšie knižky z tohto univerza.

Dandulka
09.04.2019 5 z 5

Skvělý čtvrtý díl! Sice mám dojem, že se mělo jednat pouze o trilogii, ale budiž. Opět smršť skvělých hlášek, jako ostatně vždycky.

kaffa
02.04.2019 5 z 5

nepřemýšlejte o tom, je to akce, je to válka, je to boj za něco, o co nikdo z nás nechce přijít - o svobodu, bezpečí, život, přátele.... to je to, co se tahle série snaží říct, i když se to schovává za drsné akce a nějaký ten sex.... i když nás kotleta baví svým příběhem, dějem, dialogy, vyšší poselství tomu neunikne.... no, stačilo, nebuďme patetičtí jako tuhle alice ;-)
jednu výtku bych však měla.... snad prvně na mě působil popis lesbického sexu s jitřenkou poněkud, ehm, toporně....? jakoby autorovi chvíli trvalo, než mu sedne popis z ženského pohledu.... ale tak nemůžeme chtít všechno, že :-D

Michal360
30.03.2019 4 z 5

Pokračování v zajetých kolejích. Ani není moc poznat rozdíl mezi Michálkem a Alicí. Trochu zbytečně moc "porno chvilek". Ale akční pasáže jsou opět velice čtivé a to je to, oč tu běží.