Rázová vlna

Rázová vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349395/bmid_razova-vlna-bqg-349395.jpg 4 918 165

Spad série

Dokončení akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný - divoký, nemilosrdný, radioaktivní. V jeho troskách řádí měnitelé - nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj. Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. "Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás," říká plukovník Michálek.... celý text

LiberX
LiberX
26.03.2022 2 z 5

Zatím nejslabší díl série, i když to záleží na preferencích.

Prásk? Prásk! Bum! Prásk! Kurva?!?

Rázová vlna je jedna nekončící mela překypující násilím a vulgarismy. Chvíle, kdy se nikdo s nikým bezhlavě neřeže, tu jsou jen proto, aby vyplnily dějové vakuum a daly prostor ukojit autorovi porno fantazie.

Škoda. I přes řadu zajímavých nápadů, svébytný humor a povedený konec se mi tahle kulhánkovina nedokázala trefit do noty.

Turante
Turante
25.03.2022 4 z 5

Tenhle díl jsem začala číst okamžitě po druhém, prostě jsem potřebovala vědět, jak to dopadne. Moc se mi líbí, že autor dokáže popsat nejen zlo, kterého jsou lidé schopni páchat sami na sobě a ostatních, ale i to dobro. Opět plno akce a zvratů, konec vcelku překvapivý i když se dal čekat. A jdu na čtvrtý díl ;)

Ivushaak
Ivushaak
03.03.2022 4 z 5

I tento díl nezklamal, opět byla celá kniha nabitá akcí. Škoda toho závěru.

6857
6857
12.01.2022 4 z 5

Z Prahy do Brna s malou zajížďkou na Ukrajinu a do Moskvy... Opět trochu Kulhánkovský styl, mrtvoly se kupí a lidstvo duševně degraduje. Za mě super na oddech, pokud ovšem nezabřednete do přemýšlení o tom, jeho všeho jsou lidí vůči sobě schopní.

ŠTĚPÍNO
ŠTĚPÍNO
10.01.2022 5 z 5

Naprostá paráda. Jen škoda smrti Davida Michalska ale byla to přece hrdinská smrt.

MoireDeTardis
MoireDeTardis
21.11.2021 5 z 5

Skvělej závěr, co má koule. Množství sexuálních scén se stupňuje, napětí roste, ohrožení světa je ultimátní.

Foxik_no1
Foxik_no1
13.09.2021 5 z 5

Po hodně dlouhé odmlce jsem se k této knize konečně dostal a absolutně jsem nepochopil proč jsem si jí nepřečetl dřív. Lituji toho protože ta kniha o 100% předčila přechozí díl a dává této triologii nový rozměr.

Maud22
Maud22
05.09.2021 5 z 5

Ach jo, heroický závěr. V podstatě happy end, co byste chtěli, trnitá krvavá cesta došla svého cíle. Ženy u měnitelů zažívají peklo, než přijdou o život zpravidla nějakým bolestivým způsobem, muži zase u divokých nejsou na tom o nic lépe. Hlavní hrdina je prototyp čestného válečníka a ženy kolem něj jsou silné baby. Tak je to vyvážené, dobrodružné, plné zvratů a pořádně apokalyptické. Ale ach jo, ten heroický závěr... jsem smutná. Kdybych byla kuřák, zapálila bych si doutník.

Chajda69
Chajda69
09.07.2021 5 z 5

Opět s dovětkem, že hodnotím v rámci žánru, setrvávám na pěti hvězdách stejně jako u předchozích dílů.

Rozlišovací linie mezi Poločasem rozpadu a Rázovou vlnou je pro mě trochu rozostřená, vzhledem ke skončení jedné knihy jsem se prostě nemohl hned nepustit do další. Tohle už byla řezničina na druhou (nebo na třetí?), jenže ten Kotletův post-apo svět prostě funguje.

Neodpustím si jedno rýpnutí - nějak mi to nevycházelo s těmi houfnicemi. Nejdřív je shodí ze skály a pak s nimi ostřelují? Ale jo, odpouštím.

Přiznávám, že do čtvrtého dílu už se mi - ze zjevných důvodů - až tak nechce, ale ladem ho ležet nenechám.

Yarwen
Yarwen
05.07.2021 4 z 5

Holohlavci, čubky, fanatismus, upalování či stahování z kůže zaživa - zdá se vám to utopické vzhledem k době, ve které se nacházíme? Doba se posouvá, ale lidská podstata se nemění. Stačí pár přesvědčivých filutů, kteří zfanatizují stádo ovcí, a další se pak přidají jen proto, aby táhli s většinou, bez ohledu na morální principy. Autorovi se podařilo skvěle odkrýt, čeho je lidstvo schopno - ať už po té špatné, ale zaplať pánbůh i po té dobré stránce. Vypadá to, že se Brno stane hlavním městem Evropy - uvidíme možná v dalším díle. Za mě vysokých 87%.

Johny_H.
Johny_H.
06.06.2021 5 z 5

No uvidíme podle posledního dílu. Jinak mohu zatím říci, že je tato série od Kotlety nejlepší.

biki
biki
05.06.2021 5 z 5

Vzhledem k závěru 2. dílu jsem se pustila do třetího bez jakéhokoli otálení. Děj pokračuje ve stejném duchu a Nacuši a Jitřenka se staly důležitými a neodmyslitelnými členkami Michálkova týmu. Přestože se pro měnitele karta obrátila a museli čelit čím dál častějším porážkám, opravdoví fanatici se nikdy nevzdávají a přes Michálkovo úsilí se celý problém přesunul dál na východ. Ještěže průšvih se závěru 2.dílu nebyl likvidační, takže zapojení další strany bylo velmi vítané. Finále tohoto dílu a potažmo série znamenalo skutečně důstojné završení Michálkovy mise (musím přiznat, že i slza ukápla). Nu což: "Jen pro ten dnešní den ..."

Ronnie68
Ronnie68
28.04.2021 4 z 5

Kniha se četla dobře ...

pejty
pejty
09.04.2021 4 z 5

Asi nejslabší díl trilogie, přesto se četl velmi dobře a já si užil každou stránku. Mistr Kotleta mě opět okouzlil a já se brzy pustím do jeho další tvorby.

carbici
carbici
12.02.2021 4 z 5

Četlo se to dobře, ale ze série mi tento díl přišel nejslabší.

ydnac
ydnac
05.02.2021 5 z 5

"Až když se svět odebere do největších sraček v historii, člověk pochopí, že největším vynálezem v dějinách lidstva stejně nebyl knihtisk ani internet, ale trojvrstvý toaletní papír s heřmánkovou vůní :-)"

1. skvěle se četlo jako předchozí díly :-)
2. měniči a matky dostaly co zasloužili - šmejdi :-)
3. plukovník je prostě hrdina od Istanbulu :-)

Těším se na další díl :-)

n.ezn.amy
n.ezn.amy
24.01.2021 5 z 5

Hrdina od Istanbulu plukovník David MIchálek došel na konec své cesty a stojí před zásadním rozhodnutím svého života. Mě se tohle postapo od Kotlety moc líbí, není to kniha nad kterou by člověk musel přemýšlet, prostě jednoduchý příběh, který se skvěle čte, plný přímočaré akce, hromady mrtvol a dobrého suchého humoru. Plukovník MIchálek prostě nebojuje pro nějaké ideály nebo pro slávu, ale proto, že nikdo jiný nezbyl a když není východisko, tak prostě bojovat musíte.

dadako
dadako
13.01.2021 4 z 5

Nečekal jsem, že to skončí takto, ale nadruhou stranu... co jsem mohl čekat jiného. Pěkné odpočinkové čtení.

Metla
Metla
12.01.2021 3 z 5

„Až když se svět odebere do největších sraček v historii, člověk pochopí, že největším vynálezem v dějinách lidstva nebyl knihtisk ani internet, ale trojvrstvý toaletní papír s heřmánkovou vůní.“

Plukovník Michálek si během krvavé cesty postapokalyptickou pustinou jako obvykle párkrát posteskne, že už je na tohle moc starej. Já zrovna tak. S červenou knihovnou pro chlapy ztrácím kompatibilitu. A tohle je typická mužská harlekýnka: neustálé násilí a vulgarity občas střídají autorovy porno fantazie. A doutníky, bez doutníků se to neobejde. Možná jsem po knížce sáhla v nepatřičně blbé náladě, možná můj zájem o zběsilou akci s nezbytnou sprostou mluvou drsňáků prostě vychládá naždy (explicitní sexuální scény mě nudí odjakživa, vyšpulené zadečky a přirážení otráveně přeskakuji… mimochodem, proč mu ona po opakovaném náruživém trtkání pořád vyká?).
Dám si od kulhánkovin několik měsíců pauzu, k téhle sérii se však vracet nebudu. Bylo mi totiž u hýždě, jestli se zmagořeným fanatikům podaří odpálit atomovky a vymazat celý ten krutý svět z vesmíru. Nějak mi chyběli tahouni, na kterých by mi záleželo; amazonky mě nezajímají a hrdé krákorání českých písní mnou také nepohne.
Takže: „Prásk! Prásk! Prásk!“ Plný zásobník sem vážně nevystřílím. Sorry, hrdino od Istanbulu, měla jsem zamířit na jiný cíl, tenhle se mi vzdaluje. 55-60%

Cimeřan
Cimeřan
17.12.2020 3 z 5

Slušný pokus o postapokalyptický román z českého prostředí. Neuchvátil mne tolik, jako Nářezy a Perunova krev, ale Kotletův hlavní hrdina taky dobře hláškuje a celý příběh (až na pár zaseknutí) funguje spolehlivě jako útočná puška CZ 805 BREN.

Vulgarismy a sexuální scény jsou místy trochu samoúčelné, ale nejsou tak nesnesitelné, jako např. ve Stalingradu. Černobílost postav (armáda ČR versus vygumovaní měnitelé) taky občas bije do očí, ale na druhou stranu, tohle není filozofický román.

Celkově (hodnotím díly 1-3) to vidím na 65%.