Rázová vlna

Rázová vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349395/bmid_razova-vlna-bqg-349395.jpg 4 924 166

Spad série

Dokončení akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný - divoký, nemilosrdný, radioaktivní. V jeho troskách řádí měnitelé - nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj. Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. "Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás," říká plukovník Michálek.... celý text

Claudius
14.04.2024 4 z 5

(Před)poslední díl trilogie Spad měl vše, co jsem od něj čekal. Zachoval si charakter roadtripu apokalypsou, neb, jak si někdo stěžuje níže, se tam pořád někam cestuje. Současně poskytuje dostatečně silné, výbušné finále, jak jsme u Kotlety zvyklí.
Pořád to bylo krvavé a humorné, ale tak nějak rozumněji. Tato nová poloha mistra Kotlety se mi docela zamlouvá. Protože jsem už asi 20 knih pozadu, jsem zvědavý, kam se autor svým stylem dostal dále.

Slezadav
04.03.2024 4 z 5

Rázová vlna navazuje přesně tam, kde předchozí díl končí a to v naprosto stejném duchu. Ze zpětného pohledu mi knihy zcela splývají.
Možná jsem se u rázové vlny nasmál o něco více, než u Poločasu rozpadu a SPADu. Také jsem měl konečně pocit, že tahle kniha je v úrovni absurdity, kterou od Kotlety očekávám.
Oproti předchozím dílům je tady více sexu, až zbytečně moc a děj začíná být silně repetitivní.
Celkově dávám stejné hodnocení jako Poločasu rozpadu. V něčem to bylo mírně lepší, v něčem mírně horší. Těším se, že čtvrtý díl bude snad trochu jiný a nebudu číst téměř stejné scény a zápletky po x-té.

icezero
07.02.2024 1 z 5

Co říct... Postupem času mi přišlo stále reálnější autorovo označení za brakovou literaturu. Konec byl vlastně očekávaný, jen ta cesta k němu mi přišla zbytečně dlouhá a uměle natahovaná. Čtvrtý díl už rozhodně neeee

Loxias
18.01.2024 3 z 5

Tady uz se ty hvezdy lovi horko tezko. Tahle kniha neprinasi nic, nez dlouho ocekavany konec. Je to uz strasne repetetivni, tady nevic pribyly dost otravne sexualni pasaze, jinak kniha defacto vykrada sama sebe.
O par komentu nize vtipne rypnuti do doutniku a pythonu :D

GigiAcoma
12.01.2024 5 z 5

Jen pro ten dnešní den O7

Fargotroniac
20.09.2023 5 z 5

Opět skvěle vydařená práce ze strany autora. Téměř nekončící série Spad nás opět vtáhne do postapokaliptického světa, ve kterém se parta hrdinů snaží zachránit ten zbytek světa co ještě přežil. V drsném stylu psaní opět perfektní zážitek.

SedllY
25.07.2023 2 z 5

S každým dílem slabší a slabší, neustálé opakující se popis doutníků a neskutečné síly pythonů už čtenáře jen vyloženě prudí. Urychlený závěr tomu taky moc nepomohl.

marco026
17.07.2023 5 z 5

Snaha o záchranu sveta sa premení na veľké vojenské ťaženie do bývalého Ruska. Opäť riadna dávka akcie a humoru. Zakončenie knihy ma zo začiatku trochu naštvalo, ale s odstupom času si hovorím, že inak to ani dopadnúť asi nemohlo. V podstate ak by takto končila celá séria, tak by som bol spokojný, ale čaká ma ešte jedna časť, pričom dúfam, že to nebude už len zbytočná nadstavba. Zatiaľ ma však ani jeden diel nesklamal.

Jonny
15.04.2023 4 z 5

Hezké a čtivé.
Plusy dávám za "amazonky" a popis jejich světa.

sgjoli
26.02.2023 4 z 5

I třetí díl se nese na stejné vlně jako ty předchozí dva - akce na každém kroku, čtenář si vlastně od násilí a brutality neoddechne (to ty postavy ostatně taky moc ně). Ale i když by to nemuselo někomu sednout, ta míra násilí tu je fakt vysoká, tak já s tím nemám problém. Je to z toho důvodu, že do kontextu toho příběhu a toho postapo světa, v němž se tahle série pohybuje, mi to tu prostě sedí. Neumím si představit, že by zbytky civilizace přežívaly na mírové a poklidné notě.
O proti dřívějším dílům tu najdete i o něco víc sexuálních scén a překvapivě i romantickou linku. Ta mi tu přišla docela jako zpestření, byť teda v některých momentech to bylo trochu úsměvné, ale budiž.
Je to svižně napsané, projev Borka Kapitančíka, v jehož podání jsem poslouchala audioknihu, mne prostě bavil. Autor nemá daleko k vulgaritám, situace si to občas vyžaduje, aby si postavy sprostě ulevily - nedivím se. S tím, že ty vulgarismy občas proniknou do těch sexuálních aférek a scének. Tak radši upozorňuju předem - pokud jste na to citlivější, možná by vám to nemuselo sednout.
Na konci tohoto dílu se mi vlivem událostí zastesklo a bylo mi smutno a líto, co se stalo. Kdo jste četli, asi víte, nač narážím. Nemůžu to víc rozvádět, abych nespoilerovala.
Každopádně jsem moc zvědavá, co si autor nachystal do posledního dílu, do kterého se určitě pustím. Nakonec 4 hvězdy za tento díl. Ach synku, synku, oral-li jsi...

zelenoockaa
02.01.2023 4 z 5

Dobrá oddechovka, styl psaní má spád. Sexuální scény mě už dost nudily, ale k autorovi to prostě asi patří.

Jiřípoh
27.11.2022 1 z 5

Prázdné a bez literárních hodnot. Mám rád propracované sci-fi (třeba Perer F. Hamilton), ale to opravdu není můj šálek čaje. Příběh je napsán tak, že se mu nedá věřit i když se snažíte..

vlkodlaq
26.09.2022 5 z 5

Závěr byl pro tento typ literatury netradiční, přesto nebyl překvapivý, poslední třetina k tomu tak nějak spěla.
Tradičně Kotletovský kulervoucí spád, jak trenky puberťáka to napínavé bylo a to i přesto, že tam nejsou žádní draci, kouzla ani zombie.
Tato kniha by klidně mohla být poslední knihou série, o to zvědavější jsem na další díl.

Andrea864
23.08.2022 4 z 5

Třetí díl brutálnější a slabší než druhý. Nicméně i tentokrát jsem se bavila.

Samohyb
21.08.2022 3 z 5

(SPOILER) Za mě asi nejlepší díl série, přestože tam už je prakticky jen řežba. Divím se, že vůbec měli tolik nábojů, protože i dnes to sehnat by byl problém. Fascinuje mě, že každá ta audiokniha má jen 8 hodin... Vlastně tím rozsahem to jsou všechno jen menší novely, všechny dohromady jsou jako delší román. U tohoto dílu jsem zjistil, že jsem docela prudérní. Nebo takhle, četl jsem pár erotických románů a povídek, které mi nijak nevadily, ale tady mě ty sexuálně explicitní scény doslova rušily. Později jsem je i přeskakoval. Že děj pokračuje formou popisů akci a interakcí a popis míst a okolí je velmi zanedbaný jsem si už zvykl. Jen mi prostě stále vadí, že nebýt toho, že se tu zmiňuje jaderná válka, tak by se to mohlo stát třeba v Austrálii po ekonomické krizi... Samozřejmě konec je smutný. A hlavně naprosto mimo. Jako že od kdy se musí při sebevražedné akci obětovat všichni šéfové, kteří rozhodují a vlastně jen jejich autorita propůjčuje legitimnost celému jejich snažení? Na to jsou paka jako já. Reálně člověk bez hodnoty, který je schopen se obětovat pro vyšší dobro. Takže toto považuji za velmi prvoplánový konec, protože odpálit bombu mohl kdokoliv a ne dva generálové spojeneckých vojsk... A zbývá otázka, kdo bude vyprávět poslední díl? Dítě Michálka a Nacumi?

Áža707
15.08.2022 5 z 5

Pane Kotleto, s radostí vám oznamuji, že ten třetí díl naprosto miluju, je dokonalý! Byl skvělý na poprvé a snad ještě lepší na podruhé! Jen mám zásadní výtku, ten konec je pořád stejný a já velmi doufala, že to není pravda, že se mi snad zdál jen velmi špatný sen.

Tenhle díl zatím hodnotím nejlépe z celé série (nechávám si drobnou rezervu, kdyby ho poslední díl překonal) a ohromně jsem si jeho poslouchání užila a dělal mi společnost pěkných pár dní. Rozhodně je víc akčnější, krvavější a napínavější než předchozí dva díly a myslím, že u tohohle se doopravdy nudit nebudete.

Samozřejmě, že zde jsou naše známé postavy, které nás provádí celou sérii a jsou vtipnější a drsnější než kdy dřív. Rozhodně mají s čím se potýkat, protože osud si pro ně připravil nejeden zádrhel a překvapení!

V této knize naprosto exceluje Alice, je naprosto skvělá a dokonalá a čim si v průběhu příběhu musí projít je něco neskutečného a hlavně (‼️‼️MENŠÍ SPOILER) se stane významnější než plukovník, ale čím, to si musíte přečíst.

Celý děj skvěle graduje a jsou zde naprosto nečekané a napínavé scény u kterých se vám bude tajit dech a taky vás čeká pár překvapení. A ten konec? Nebudu vám lhát, slzička ukápla, takže vzhůru do této knihy a celé série!

⭐ 4.7/5

Radiq
14.07.2022 4 z 5

(SPOILER) Knihu samotnou jsem nečetl, ale opět jsem si poslechl audioknihu, kterou skvěle interpretoval Borek Kapitančik. Už je to taková klasika, ten jeho hlas, který mám s touto sérií pevně spjatý a neměnil bych. Ten snad po ránu musí kloktat rýsováčky na chilli nebo co...

Samozřejmě jedeme pořád po stejné koleji, takže smrt číhá všude a my sledujeme na štěstí zrovna ty, co ji rozsévají nejvíc. Nemá cenu počítat počet vystřílených nábojů a obětí - lepší je nechat se unášet postapokalyptickou vlnou zla a té snahy vmísit i trochu toho dobra. Měnitelé se ukážou ve vší své kráse, teda spíše ve všem svém hnusu a jak se blíží konec, nechcete, aby už byl konec. Ale on pak je najednou konec.

Že to tak najednou skončilo, to docela chápu, protože když je to vše vyprávěné z pohledu plukovníka Michálka, tak je jasné, že po smrti toho už moc nenakecá... Ale stejně ve mě trochu nakonec hlodá pocit, že jsme se celou dobu připravovali na něco, co je pak tak náhlé..., takže jsem si připadal, jak kdybych 14 dní za odměnu dostával nažrat, abych zjistil, že jsem celou dobu dostával nahnilej okurek z kompostárny.

Zklamanej ale nejsem. Pořád je to nadprůměrná kniha, která bavila od začátku do konce. A navíc musím vyzdvihnout, že fajnšmekrové si oproti předchozím knihám ze série užijí mnohem víc postelových scén,... akorát většinou bez postele... zato ale pěkně věrně "eroticky" popsaných. Co víc si přát? Snad jedině jako kůň ržát!

Peter73
29.06.2022 5 z 5

Záverečný diel trilógie. FK rozohral akčný dej plný prenasledovania. Dej je prešpikovaný aj drsnejšími erotickými pasážami. Kniha bavila a čítala sa jedným dychom, záver trochu prekvapil, ale je to autorova voľba ukončenia trilógie. Ten kto čaká kvetnaté opisy, tak nech po tejto knihe nesiaha, je to len a len akcia aj keď niekdy drsná. U mňa jednoznačný plný počet *.

Tomas20042004
21.05.2022 5 z 5

Dalšie dobrodružstvo kapitána Michálka, Nacumi a Alice. Príbeh plný akcie a napätia. Samozrejme asi milión vystrielaných nábojov. Dej stále napredoval a nebolo tam žiadne hluché miesto. Dalšia kniha zo série ktorá sa super čítala.

Mudry
14.05.2022 4 z 5

Musím říct, že poslední díl byl trochu slabší. Bezpochyby nejbrutálnější . Nicméně nespokojená rozhodně nejsem.