Rázová vlna

Dokončení akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný - divoký, nemilosrdný, radioaktivní. V jeho troskách řádí měnitelé - nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj. Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. "Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás," říká plukovník Michálek....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/349395/razova-vlna-bqg-349395.jpg 4.4201

Spad (3.)

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno:, Epocha (ČR, od r. 1989)
1. vydání originálu:2017
Počet stran:304
Ilustrace/foto:Žaneta Kortusová
Autor obálky:Lukáš Tuma
Vazba knihy:brožovaná (paperback)
ISBN:978-80-7557-096-3

SimaX

Knihu jsem uz docetl nejaky ten tyden zpet, ale musel jsem si vse nechat trochu ulezet nez bych cokoliv ukvalane napsal. Pokud bych psal hned po docteni asi by to znelo nejak takto "kniha je naprosto suprova a z konce jsem zklamany ". Nerikam ze neni dobra, ale oproti druhemu dilu je podle meho nazoru slabsi. Je zde par "hluchych" mist, ale co si jinak budem je to proste Kotleta a knihy od nej se ctou bajecne takze se to da odpustit. Neco jeste opravdu malo k zaveru, s odstupem casu jsem rad za to jak to vse dopadli, melo to tak byt. Ac jsem si to v prvnich par hodinach po docteni nepripostel. Tesim se na dalsi knizni serii.

kleo9554

Docela zklamání

cori

Parádní jízda za záchranou světa. Plukovník David Michálek nakope měnitelům prdel. Zajímalo by mě, kolik mrtvol v tomto díle vlastně vyrobil. Spočítal to někdo? Docela ráda bych si přečetla i Hrdinku z Krakova.

Dervish

Když se podívám na celou trilogii, tak zatímco první Spad by obstál i jako samostatná kniha, druhé dva díly jsou vlastně jednou knihou rozdělenou někde uprostřed. Proto samotné hodnocení Rázové vlny je trochu zavádějící. Hlavně a především oproti druhému dílu už nepřináší nic objevného, žádné překvapivé zvraty, náhlá úmrtí, šokující odhalení. Jede si prostě v tempu kouřícího doutníčku a haldy vystřílených nábojů. Dokonce už ani ta japonečka není tak zábavná jako ve dvojce. Přesto se ale knížka čte sama, je to především způsobem vyprávění, který má Kotleta v malíčku. On se u toho baví a většina čtenářů bude taky. Co se opravdu nepovedlo je závěr. A to je bohužel problém většiny českých autorů, kdy nedokáží napsat "bombastický" závěr. Nechci tady spoilerovat, takže jen řeknu, že tolik nelogických věcí odporující zdravému rozumu jsem už dlouho neviděl. Kotleta prostě nevěděl jak dílko, které se mu tak krásně rozjelo a nabobtnalo, ukončit s hlavou nahoře. Tak udělal prostě "bum" a všichni nepřátelé jsou mrtví a je zase krásně na světě. Co by tomu řekl plukovník Michálek, to si můžeme asi jen domýšlet, když ale řeknu: "Ani hovno, pane Kotleto, teď jste mě fakt nasral!" tak asi nebudu daleko od pravdy.

LPG

Jedno z nej českých post-apo..supr trilogie...doporučuju..těším se na další takovouhle věcičku...

Luke457

Skvělé zakončení postapo nukleární série.

Bediczek

Kdo si stěžuje na přílišné násilí a nechutnosti, ten asi vůbec nechápe o co Kotletovi jde, totiž šokovat násilím a nechutnostmi. Knížka vcelku zábavná, rozhodně zábavnější než druhý díl trilogie, konec mně celkem překvapil, vzhledem k tomu že je to psané v ich-formě.

Fantasysvet

Musím říci, že od prvního dílu trilogie, Kotletovo vyprávění značně potemnělo. Ubylo humoru a přibylo bezútěšnosti. Ty tam jsou humorné figurky porno herců obrácených na křesťanství a hlášek, u kterých vám tekly slzy smíchu. Právě tady, v první třetině knihy je to nejlépe vidět. Možná proto, že nás tu autor zatím nezahlcuje zběsilou akcí a dává více vyznít neutěšené atmosféře světa, v němž se jeho hrdinové snaží přežít. Hodně mi to připomnělo nejsilnější okamžiky Poločasu rozpadu. A já za to Františka Kotletu chválím.

Misan1993

Tak tady je těch mrtvol dost i na mě :)

fifoj8786

Poslední díl trilogie zcela naplnil moje nemalá očekávání. Jsem velkým fanouškem postapo subžánru obecně a musím říct, že Kotleta s ním pracuje bravurně. Prostředí, charaktery a lidská povaha ve světě po apokalypse jsou velice uvěřitelné, dobře popsané a zasazení do střední a východní Evropy funguje na výbornou včetně odkazů na nejen českou kulturu. Dějová linie po prvním díle, který jsem bral spíše jako příjemnou oddychovku, nabrala grády a nabídla velice zajímavý příběh s celou řadou rozdílných typů postav. Dostavil se známí pocit, kdy člověka mrzí, že už to končí, avšak prostoru pro případné prequely se nabízí spousta. Konec samozřejmě mohl nabídnout více toho vysvětlení a víc se zaměřit na hlavní záporáky, avšak celkový dojem ze série mi ani trochu nezkazil. Naopak ve mě celá sága vzbudila zájem o autora a určitě se zaměřím na jeho budoucí i již napsanou tvorbu. Navždy ozařuj!

midloch

Perfektní vyvrcholení netradiční postapo trilogie. Není co vytknout.

Eyghon

No, zrovna takhle jsem si závěr trilogie nepředstavoval. Po přečtení třech dílů včechno ukončit na pěti stránkách? Chci zpátky starého Kotletu, bratrstvo krve, nekorektní humor - tj. všechno, co sérii Spad chybí.

PierRe Vesper

Musím dát 4 hvězdy, protože jsem pořád čekal na to finálové PROČ? Jinak je to parádní.

ares952

Musím říci, že třetí díl je asi nejlepší. Pokud tedy beru v úvahu dobu, za jakou jsem každý díl přečetl, akci a vyvrcholení. Doporučuji celou sérii.

vaby

Super.

soulstorm

Nuda nuda a ještě jednou nuda. Jedničku jsem celkem vydržel i když to bylo o dost slabší než na co jsem byl od pana Františka zvyklý. Dvojka byla utrpení a než sem ji dočetl ,tak sem si musel odskočit přečíst 2 jiné knihy ,trojka u které se sliboval nárůst akčnosti byla úplně stejná nuda jako dvojka tak jsem to po jedné třetině knihy vzdal.

TonyStarkless

Doba, kdy lidský život neznamená vůbec nic. Kde je člověk míň než dobytek. Aby mohl přežít, zbývá mu buď sloužit falešným ideálům nebo každou minutu doufat, že ho smrt dožene dřív, než ponížení, utrpení a nesnesitelná muka. Nemá jména. Nevyhledává přátelé, ani rodinu, aby o ni náhodou hned záhy brutálním způsobem nepřišel. Nemá domov. Nemá se kam vrátit. Shořel v plamenech a divoká příroda si podmanila zpět území, které ji kdysi patřilo. Nevěří v nic. Naděje je sprosté slovo. A přesto… Někde tam, v nepropustném závěsu studeného deště, vysílení, hladoví a s jizvami popsanou kůží se blátem a lidskou krví, brodí ONI. Stačí vám jedna ruka, abyste je spočítali. Oni ještě věří. Na domov, na lidi, přátelství a lásku. Na to, že tabákový nikotin je lepší než dávka radiace. Studený kov zbraně je lepší než holub na střeše a pečený v žaludku. Že líbat holku můžete i v momentě, kdy vám kolem hlavy lítaj kulky a RPG. Že Brno je věčné a další přijdou. A že je vlastně fajn bojovat za něco, co máte rádi. O co nechcete přijít. Jo, je fajn umřít… přece jen - došly doutníky…

RoseMadder

Jen pro ten dnešní den...jednoduše skvělé!

kethy

Velké zklamání. Hodně chození, skoro žádná akce, sex nadupanej asi na deseti stránkám a celkově je kniha velmi krátká. Klidně mohla být součástí jak Spadu tak Poločasu rozpadu.

Sanmark

Přeložit - udělat scénář - poslat Peterovi Jacksonovi a zfilmovat! Prosím!!
Je to jízda, budete to číst a ani nedutat, jak napětím, tak proto, aby si plukovník nebo Alice nevšimli, že s sebou mají černého pasažéra, kterej se tetelí blahem, že s nimi může do akce.
Přirostli mi k srdci, hrdina z Istanbulu i z Krakova!
Tahle poslední kniha z trilogie je ale spíš druhá půlka a zakončení druhé knihy ( 2."Poločas rozpadu"), protože zatímco "Spad" (1.) se dá číst jako samostatný příběh, P.R. se sice trochu uzavírá, ale mnohem víc otvírá otázky a hází obří lana k třetímu dílu, který tedy vše završí. Konec mě trochu nakrk, ale chápu... nemohlo to být jinak. Jak jinak....
Vymazlenej (no ok, trochu nepatřičné slovo pro postapo :-D ) svět a příběh, akce otevřená i stealth, přátelství, udatnost, hlášky,.... Super!

Jm.bazar

Knížka opět rychle přečtena, ale nějak jsem občas vypla pozornost, už bylo to zabíjení dost jednotvarne. Závěr dost useknuty.

Tamten

Plynule pokračuje v bodě, kde přestal předchozí díl a vše pokračuje ve stejném duchu. Čtivé, napínavé, nápadité. Konec ne zcela tradiční. A navíc, když to měla být trilogie, tak je to skutečně trilogie (a nikoliv že to bude natahovat na spousty dalších dílů).

jiri2002

Třetí díl gradoval, ale to množství spermatu a především krve bylo na můj vkus už asi moc.

KAREL6725

Michálek je borec a Kotleta mistr řezničiny. Jako vždy výborné, jen slova chvály. Plný počet hvězd. Od té doby co jsem se seznámil s plukovníkem Michálkem , tak spím klidněji.

markyticka

Dočteno, zamáčknuta slza... (ne)Jen pro ten dnešní den... Sbohem Hrdino od Istanbulu, vítej nový světe… Bylo to rozvleklé, ale bylo to dost dobré – od všeho kousek a jen ta dlouhá cesta byla neuvěřitelně neskutečná…

Aleen

No jo, no....četla jsem ji dlouho, nebyl moc čas, ale ani se mi nechtělo číst tolik, jako předešlé části. Jak psal Terva, pořád někam šli, nebo jeli na koni, pořád byl něčeho nedostatek...i těch vtipných hlášek byl nedostatek a o sexu ani nemluvím. Těším se, že pan Libový Kotleta píše třeba něco nového, něco mňamóznějšího a šťavnatějšího. Čtyři hvězdy, protože tak úplně nezáživné to nebylo a když došlo na boj, zasranej zkurvenej vyjebanej Hrdina z Istanbulu byl prostě nepřekonatelný!!!

Ach jo.....teď když slyším někoho zpívat: "Jen pro ten dnešní den.......", vždy si vzpomenu na Hrdinu z Istanbulu....no POMÓÓC!!!!!!

lachtan77

Super nářez třetí díl nemohl zklamat. Už teď vím, že jsem tohle nečetl naposledy.

michal3736

David Michálek je opravdu hrdina Istanbulu !!!

rimar

Treti dil teto trilogie mi konecne sednul ke jmenu Kotleta a velmi dustojne celou trilogii zakoncil. Chybi mi tam ty srandovni hlasky ktere byli hodne nahusto v jeho predchozich knihach z jeho psaciho zacatku ale hold musim se smirit ze kazdy autor se meni, vyviji a tak i stil psani pana Kotlety uz bude asi hold jiny.

Magnat

Ratatata, bum, bum, ratatata, bum... Závěr trilogie mě svým koncem zklamal, ale nevadí, těch předchozích 300 stránek to bohatě vynahradí. Možná bych doporučil nechat si mezi jednotlivými díly pauzu, aby toho střílení a umírání nebylo tak moc.