Rázová vlna

Rázová vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/349395/bmid_razova-vlna-bqg-349395.jpg 4 927 167

Spad série

Dokončení akčních postapokalyptických bestsellerů Spad a Poločas rozpadu. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na jejíž povrch dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný - divoký, nemilosrdný, radioaktivní. V jeho troskách řádí měnitelé - nájezdníci, dobyvatelé, a hlavně kult, který shromažďuje atomové bomby k jednomu velkému konečnému odpálení. Věří totiž, že Bůh chtěl zničit svět, ale něco se zvrtlo, a tak je třeba dokončit rozdělanou práci za něj. Jenže jsou tu lidé, kteří nukleární zimu nechtějí, kteří pamatují staré časy a věří, že tenhle svět ještě stojí za záchranu. "Je to naše práce, protože v tomhle posraným světě je to vždycky naše práce. Nezbyl totiž už nikdo, kdo by to mohl udělat za nás," říká plukovník Michálek.... celý text

switch.man
29.10.2019 4 z 5

"ratatatata"
... a ještě:
".. to ty malý kozy co... "
Na to budu s úsměvem vzpomínat :)

Ladys
20.10.2019 5 z 5

Zažít na vlastní kůži bych to nechtěl, ale jinak je ten příběh hustej.
Jak oba předešlé díly, tak i Rázová vlna stály za to.
Akce, Měnitelé, Amazonky, šílený postapo svět....
A ten smysl pro humor!
Kdo četl ví: "Myslím, že je to začátek nádherného přátelství".

Miro.slav
27.09.2019 5 z 5

Celá séria mohla skončiť týmto dielom. Bolo by to hodné pamiatky h. z I. Avšak stále je to príjemné čítanie, kde sa na scéne objavujú, okrem hlavných hrdinov a kultu Meniteľov, novodobé ukrajinské Amazonky, čo knihe dáva nádych istej postčernobylskej sviežosti.

Durasvami
22.09.2019 5 z 5

O kousek slabší díl než předchozí dva první. Ale za mě 5 hvězd. Skvělá kniha.

avalonek
03.09.2019 5 z 5

Poslední díl a to byla teda jízda.Rozsekali to tam na maděru,akorát hrdiny z Istambulu mi fakt bylo líto..Super akce,parádní a hlavně uvěřitelný děj,kdy jen budu doufat,že mě nic takového nečeká a jak si můžeme přečíst tvrzení jednoho uživatele zde na databázi na konci knihy tak "kdo nečetl Kotletu,tak asi není ani čech"..Kotleta prostě umí psát

parvitas
14.08.2019 4 z 5

...ten koniec!

m.benesovaa
25.06.2019 5 z 5

Miluju tuto knihu. Ten svět a samotného Kotletu. Jde k tomu říct vůbec něco víc?

KubaHanzelin
13.06.2019 4 z 5

Co mi nesedlo u Poločasu bylo vynahrazeno u Vlny a sakra, bude se mi po plukovníku Michálkovi stýskat! "Jen pro ten dnešní den, stojí za to žít!"

Naraca
07.06.2019 5 z 5

U prvních dvou knih série jsem neměla problém přestat číst (klidně na týden, číst souběžně jinou knihu, atd.), třetí díl mě opravdu potěšil, je znát, že se Kotleta v postapo světě dobře aklimatizoval.

duben
14.05.2019 5 z 5

Uff, tak tomu říkám závěr série. Hlavně ten konec knihy stojí za to. Vážně jsem nečekal tak epický závěr u podobné literatury.

animovanej medv
10.05.2019 1 z 5

Tahle série je čím dál tím horší. První polovina je jenom brodění se potoky krve, druhá už je zajímavější.
Ale tu čtvrtou už neotevřu. Jsem ráda, že tato kniha skončila ukončeně a už nechci dál slyšet o tom, jaké zvěrstva, si pan Kotleta dokáže vymyslet.

tereza1198
05.05.2019 3 z 5

Příběh pokračuje. Krev stříká, kulky létají, svět magoří, Michálek bojuje, hláškuje a občas si vrzne. Prostě Kotleta.

Blafoun
09.04.2019 5 z 5

Moc pěkná série, akce, zábava, není třeba u toho přemýšlet. :-) Mám rád post-apokalyptické světy, takže jsem si rochnil o to více. :-) Bezva hlášky, tentokrát nezvykle sexu jako šafránu, tedy ze začátku 0, ke konci třetího dílu hodně, ale tím už to jiné autorovy knihy nedohnalo, zato krve a hnusu více než obvyklá dávka. :-) Žádné nadpřirozeno, naproti tomu hrdinský komplex je tu velmi silný, to samozřejmě nevadí, jen to tlačítko by možná zvládl zmáčknout i jeden z obyčejných vojáků, nebo ne? :-D Vem to čert, je to skvělá zábava.... jde se číst dál. :-)

Janadvorackova
23.03.2019 4 z 5

Poslouchala jsem audio, které je opět načteno úplně skvěle. Pan Kapitánčik se brutálně vyřádil, což způsobilo, že tohle byla jedna z mála knih, u které se nedá usnout :).
Člověk z toho úplně cítí tu akci :), které je v příběhu strašně moc. Mraky detailních popisů rozličných způsobů likvidace nejedné (stovky) padouchů. Tolik litrů prolité krve a kilometry vyhřezlých střev jsem dlouho nikde nečetla, protože vidět bych to nechtěla :).
Rozpůlené mozky, vyčvachtlé oční bulvy, kostry prorostlé trávou, velké domácí masakry, fuj, oběšenci, hromadné upálení, stažení z kůže.
A jeden nenápadný japonský stín s katanou...

Vlastně celé třetí pokračování post apokalyptické honičky za bandou fanatiků na akci stojí. Nějaký příběh jede spíš po druhé koleji, i když se nedá říct, že neexistuje a pozornost spíš přitahuje způsob, jak autor naplánoval cestu Davida Michálka a jeho bandy, v závěru docela rozmanité :) z Čech... až na konec světa.
Měnitelé - záporáci série - jsou totiž strašní kreténi :), ale úplně beznadějní :), po konci světa lačnící, vygumovaní... Chápejte, jenom magor to chce po atomovém celosvětovém průseru ještě vyšperkovat dalším dějstvím v podobném duchu :). Ale některým přejete, aby přežili, prostě aby pak umřeli "se ctí."

Jenom takový detail: pár dní po jisté akci plukovník "pohladil Japonku po vlasech, jo?" No, ona ale v té době žádné neměla...
Existence dalšího dílu mě ale fakt potěšila.

Michal360
16.03.2019 4 z 5

Fajn zakončení trilogie, trochu jsem něco takového tušil. Záleží pouze jak vám sedne konec. Ani bych nepostřehl rozdíl mezi 2. a 3. dílem.

Phorbo
06.03.2019 3 z 5

Rázová vlna si troufám říct je nejslabší (zatím, co já vím, jaká je čtvrtý díl) díl série. Ano, jediné co můžu a asi musím ocenit, je strategie vymyšlená při dobývání nížin, lesů a postupně rozsekané Moskvy a podzemního bunkru. Osobně mám rád, když hlavní hrdina umírá, ale tady mi bylo plukovníka Michálka prostě líto. Je to válna, já vám, mohl umřít kdekoliv, ale prostě je ho škoda. Málem jsem uronil slzu.
To nic ale nemění na tom, že kniha příjemně ubíhala, děj letěl jako vítr, ale stejně... hodnotit výš nemůžu, kniha se drží zaběhnuté strategie psaní, což je škoda

Radovan_R
21.02.2019 5 z 5

Opět slušná porce akce, střelby, krvavých mrtvol a jejich zbytků a příbuzných věcí. Přibylo i trochu sexu (bez toho to halt u Franty asi nepůjde). Čte se to pořád skvěle dobře, i když místy hrdinové začínají vypadat podezřele neprůstřelně, ale nijak to nevadí. Za mě spokojenost, škoda že je už konec.
Podle mé zkušenosti je v sérii nejlepší vždy první díl, tady bych řekl, že to kupodivu vyrovnané - žádný díl nevyčnívá.

Patapuf
15.02.2019 5 z 5

Epické zakončení epesní trilogie... hrdinové umírají, ale legendy žijí dál... řekl bych že to už není post a po, ale před a po přečtení tohoto díla... sem smutný, že to skončilo, ale že to byla ale parádní jízda... i když?

rasputin
02.01.2019 4 z 5

,,Takže, zpívat pánové. Já začnu, vy budete opakovat. A hezky nahlas. A střílet a zabíjet. A kdo mi ještě umře, to je debil a nachčiju mu na hrob, jasný?"
.........a všechno ostatní už řekla Alef, takže není třeba cokoliv dodávat.

hnusák
19.12.2018 5 z 5

Tedy, čekal jsem trochu jiný konec, ale i tak jsem byl docela naměkko :-). Perfektní zakončení série, kde se nešetřilo výtrysky spermatu a utápějící se v potocích krve těch, kteří si to opravdu zasloužili. Díky, četlo se to samo a jedním dechem.