Poločas rozpadu

Poločas rozpadu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330800/bmid_polocas-rozpadu-2BH-330800.jpg 4 1030 183

Spad série

Volné pokračování románu Spad. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na kterou dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, tvrdý, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Ale – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?... celý text

pejty
05.04.2021 4 z 5

Po přečtení Spadu jsem prostě nemohl přestat číst a tak jsem rovnou přečetl i druhý díl. Musím se přiznat že mě tento díl tolik neoslnil a hlavně zapletka a boje s hlavními záporáky mě tolik nebavili. Ale i tak jsem si knihu neskutečně užil. Myslím, že se hned pustím do dalšího dílu.

OldFirehand
11.03.2021

Ano, keď má človek náladu na ráznu post-apo strieľačku, toto je to pravé.
Mal som náladu, tak som to dal na šupu. Zábava.
Nehľadajte literárnu hodnotu, nehľadajte hlbšie roviny.
Bum, bum a hlava sa rozprskla. Pyton je proste pyton.

karlosik4
04.03.2021 5 z 5

Tato kniha odpovídá na dávno starou otázku, čím se bude bojovat ve 4. sv. válce? Tím co zbude po té 3. Svět se obrací v kravskou prdel a plk. David Michálek povyšuje z vůdce Brna na vůdce výpravy na záchranu světa.

Yarwen
26.02.2021 4 z 5

Náš plukovník Michálek se stává šéfem brněnské oblasti, která má šanci se stát aspoň trochu normálním místem ve zdevastovaném světě. Nicméně ne každý po normálním světě touží a najdou se i mnozí, kteří ho chtějí definitivně zničit.
Toť zápletka, kniha jede ve stejně syrovém stylu jako úvodní díl, je plná dobrého nekorektního humoru, napětí a přestřelek. Celkově velmi povedené a za ten vtip dávám nakonec i čtvrtou hvězdu. Možná tuto knihu, která si nebere servítky a zobrazuje lidskou zhovadilost velmi reálně, za jednu či dvě generace zakážou, aby to někoho neuráželo.:)

malpet
09.02.2021 5 z 5

Prsatice na obálce knihy, která slibuje jen akční střílečku, to není vůbec můj styl, ale příběh mně kupodivu chytil hned od prvního dílu a zatím nepustil. Opravdu pěkná práce, cesta postapokalyptickým Českem a Evropou, uvěřitelné postavy i děj, všechno pěkně odsýpá, žádná zbytečná vata. Dvojka byla možná ještě lepší, než jednička. Už se těším na pokračování! Vyposlechnuto jako audiokniha, za což bych dal šestou hvězdu, kdyby to bylo ještě možné :-)

carbici
31.01.2021 5 z 5

Prijemne pokracovani, popis dost desiveho sveta i nadvlady strachu a nasili. Kazdopadne hlavni hrdina stale skvely, hlaskujici a na strane pravdy a dobra :)

ydnac
29.01.2021 5 z 5

Jsem ráda, že jsem se dala do knížek od pana Kotlety :-)
Druhý díl je opět plný akce, krve, mrtvol, doutníků a humoru :-)
Nacumi a Jitřenka to ještě vylepšily :-)
Na plukovníka Michálka, jeho partu a jejich hlášky jen tak nezapomenete :-)
Noooo, další díl už mám takže pohoda :-)

Ryšava
17.01.2021 4 z 5

Do téhle knihy jsem se hned začetla. Kapitoly ubíhaly rychle. Hned musím číst další knihu. V tomhle je Kotleta skvělý. Dokáže navnadit na další díl, nebo nechcete přestat číst knihu, protože vás zajímá, jak se děj bude dál odvíjet.

Tereziee
22.11.2020 4 z 5

Ve druhém díle serie Spad se nám příběh začal ubírat zajímavým směrem a moc mě to bavilo. Přibyly nám zde také nějaké nové postavy. Jitřenka byla skvělá a doufám, že dostane v pokračování víc prostoru. I když už z některých spolierových komentářů tuším, jak série skončí... těším se na závěr.

jan7940
09.11.2020 5 z 5

Kniha nezklamala, bylo to fajn čtení.

mareksevc
06.11.2020 4 z 5

jednoduché čítanie ale usmev mi táto kniha občas vyčarovala

LaciJan
19.10.2020 5 z 5

Druhý a asi i nejlepší díl trilogie (4. díl není ono, SPOILER "něco tam chybí.")

Metla
01.10.2020 4 z 5

“Už jste na tyhle blbinky starej, plukovníku.”

Ale kdepak, hrdina z Istanbulu ještě nepatří do šrotu, jak může potvrdit každý padouch, kterému se podařilo nakrknout drsoně Michálka a jeho (v zabíjení podobně zdatné či zdatnější) spolubojovníky, častěji spolubojovnice. Brno skončilo v dobrých rukou, ovšem okolní svět je divočina plná zlotřilých gangů a ujetých kultistů. A kdo jiný by se s nimi měl vypořádat, než nejvyšší šarže české armády? Takže řádně vyzbrojit, vybavit se tunami munice (a hlavně doutníků) a hurá na východ, zarazit magorům v Mordoru destruktivní rejdy.
“Poločas rozpadu” je čtyřhvězdičková akční cesta tam a už ne zpátky - samé putování, střelba, občas techtle-mechtle... a závěr jaksi nikde (resp. až v další knize), to bude stát bruntálského řezníka pár procent. “Prásk!” Odstřeluji dalších 10% za ty věčné debilní citoslovce. Čtvrtá astra je rázem v kritickém stavu, přesto román není horší ve srovnání s předchozím dílem. Vlastně spíše lepší: svižnější, s několika zapamatovatelnými scénami, trilogii pravděpodobně dočtu bez mučení. 70-75%

n.ezn.amy
10.09.2020 5 z 5

Plukovník Michálek a jeho věrní spolubojovníci jsou proti své vůli zataženi do akce proti měnitelům, kteří mají v úmyslu odpálit jaderné hlavice a zničit zbytek světa. Sebevražedná mise, která nemá moc naděje na úspěch, začíná .... Mě prostě tohle postapo moc baví, vypodobnění světa, kde v troskách civilizace přebývají lidé a zde jednoznačně platí vždy právo silnějšího. Kniha má jednoduchý přímočarý děj, který se velmi dobře čte.

iskovsky
08.09.2020 3 z 5

Cesta - boj - cesta - boj - cesta - boj .... a tak stále dokola.... niektoré hlášky sú už dosť predimenzované ale stále sa jedná o svižne plynúcu zábavu...

Soonya
13.08.2020 5 z 5

Dobré a strašně čtivé. Trošku mě až děsí, že by to tak tady mohlo takhle vypadat. Jdu si otevřít dobré pivo a pokračování.

stanislav0373
07.08.2020 5 z 5

Temná, akční post-apo od Kotlety...je tam vše, co čtenář čeká i mnoho toho, co nečeká! I když je to druhý díl série, přijde mi, že se jedná o nový příběh se známými postavami, což vůbec v ničem nevadí...

Rád bych zde napsal daleko víc, ale bohužel, musím vzít do ruky další díl a zjistit, jak to skočilo s...

morpheus
03.08.2020 5 z 5

Vsechny 3 knihy serie SPAD dostaly plny pocet hvezd, je to hodne povedene, pana Kotletu chvalim. jen poprosim vydavatele, k podobnym kniham priste povinne prilozit baleni pytliku na blitky :)

stanislav.janac
13.07.2020 5 z 5

ještě lepší než první díl.

uteklazreality
02.06.2020 4 z 5

... apokalypsa, jaderná válka, odvaha, přátelství, odhodlání, víra
Až se svět zhroutí a jediné co nám zbude bude zničená planeta, se ukáže pravá víra. Na jedné straně víra v pozitivní změnu a na straně druhé víra v nicotu. Na které straně budete stát vy? Na té, která svět nadobro zničí nebo na té, která se bude snažit přežít?
*Poločas rozpadu (pokračování knihy Spad) od Františka Kotlety *