Poločas rozpadu

Poločas rozpadu https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330800/bmid_polocas-rozpadu-2BH-330800.jpg 4 1032 183

Spad série

Volné pokračování románu Spad. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na kterou dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, tvrdý, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Ale – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?... celý text

cori
25.11.2017 3 z 5

Plukovník Michálek se místo toho, aby vládl Brnu a užíval si funkční sprchu, vydává se svým týmem (Alice, Ryan + japonská kapitánka s malýma prsama) na sebevražednou misi, jejímž cílem je zneškodnit kult měnitelů, chystající se odpálit atomovky.
Další super nářez s putováním po Polsku (postapokalyptický Krakow), Ukrajině a Bělorusku. Škoda jen, že se zde hrdinové z prvního dílu Crash a Hana nevyskytují. Těším se na vyvrcholení celé série.

olle3
22.11.2017 4 z 5

Podvědomě jsem čekal zklamání (u Kotlety a druhých dílů jeden neví), ale dostalo se mi velmi příjemného překvapení.

Nejen, že druhý díl nesesadil nasazenou laťku, ale mě se líbil ještě víc. Oproti tomu prvnímu, kde hrdinové řešili pouze "tady a teď" a cíl cesty byl vágní a bez hlubšího významu, ve dvojce nechyběl účel cesty, nový nepřítel, kterého bylo nutno zničit. To podle mě dodávalo knize větší náboj a čtenář se tak prokousával stránkami mnohem dychtivěji.

Nový nepřítel byl takový jaký měl být: krutý, v přesile a úplný magor. Stejně tak hlavní postavy: morální, nejlepší v tom, co dělají, ale hlavně lidští (Michálek si konečně vrznul a měl strach to Alici říct :))

Co chtít víc?

Za ty prachy knížka určitě stála.

Hodnocení: 4/5

Bublinka.
20.11.2017 5 z 5

Já se zase tak strašně moc bavila! Čas strávený s plk. Michálkem jsem si rozhodně užila. Pan Kotleta se mi postaral o pěkných pár výbuchů smíchu a je fakt, že tenhle autor mi prostě sedí a můžu si dát Kotletu k snídani i k večeři :-D. Rozhodně už se nemůžu dočkat Rázové vlny!

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Jestli v téhle někdo umí psát tak je to mistr Kotleta bravurní čtení . Zbytek pisálku muže jen závidět . Pro mně nářez už aby byla Rázová vlna. Plný počet hvězd děkuju.

Aleen
09.11.2017 5 z 5

Postapokalyptický svět pana Kotlety mi připadá naprosto uvěřitelný a já ho žeru. A taky tu zabíjačku, nebo zabíječku. A taky postavy, které umí být brutální, ale zůstávají tak lidské, jak jen je to ve zpustlé a poničené krajině a společnosti možné. Ač bez povrchního brakového humoru, který u tohoto autora všichni oslavujeme, jedná se o superčteníčko a já se spolu s dalšími čtenáři nemohu dočkat pokračování.

mot33
07.11.2017 5 z 5

Super není co dodat spád rychlost litrykrve metraky střev a tuny mrtvých.Klasický Kotleta.Už aby byl třetí díl.

feflo
17.10.2017 5 z 5

Ještě lepší, než Spad... četlo se to samo (ani jsem nemusel hledat mozek, abych ho zapl (stejně by to bylo marné))... v kostce - kniha má spád, nechybí napětí, překvapení, prostě "Kotletovina", jak má být. Děkuji autorovi za to, že žije a tvoří.

Pozn. a povzdech pod čarou : škoda, že stejně plodní nejsou např. p. Kopřiva, Kulhánek, Žamboch, apod.

Steew
12.10.2017 5 z 5

Jop, stojí to za to. Příběh odsejpá, nenudíte se, sem tam se i zasmějete a třeba vás to i donutí si zapálit doutník. Těším se na poslední díl.

markyticka
09.10.2017 5 z 5

Druhý díl jsem přečetla stejně rychle jako ten první. Zdařilé pokračování příběhu naší planety po jaderné válce, tentokrát s mnohem otevřenějším koncem než jednička – napjatě čekám na listopad a doufám, že třetí a poslední díl vyjde včas. V této sérii je na Kotletu poměrně málo sexu a vůbec to nevadí.

Melisandra
07.10.2017 5 z 5

Výborné pokračování prvního dílu. Teď jenom počkat do listopadu, abych věděla jak to skončí.

Budulman
06.10.2017 4 z 5

Zatím bez hodnocení, začal jsem to teprve číst, ale už mě po přečtení prvních pár stran a předtím prvního dílu začínají iritovat dvě věci:
1) Vyměnil jsem věneček v pythonovi / pythonech
2) Zapálil jsem si doutník (a vyhulil rychle ho jako cigaretu)
Ach jo, nebejt tohodle, tak si to užívám jako první díl...

Tazz1
06.10.2017 5 z 5

Má to říz, má to spád ☺. Ale Brno jako hlavní město civilizovaného světa ? To snad ne ☺ . Každopádně se těším na poslední díl.

dusan122
25.09.2017 5 z 5

Prostě brak jak má být.To miluji.Ještě,že je literatura tohoto typu.

TonyStarkless
18.09.2017 5 z 5

Svět šel do srabu. Pár jedinců, kteří si zachovali chladnou hlavu (možná z důvodu, že v nich měli zelené mozečky) a měli na to dostatečně „vyvinuté“ koule, vzali vládu a zbraně do svých rukou. Konečně se Brno stalo důležitým mezníkem ve světě a pár nadšenců pod vedením plukovníka Michálka jsou ještě ochotni pro něj a pár lidiček položit své duše. Připravte si pořádný flákot prokrvené „kotlety“ a s ní i několik důležitých ingrediencí: Zemi po výbuchu několika jaderných hlavic, blátem obalenou nasranou Japonku s malými ňadry, krabici doutníků, pnutí v rozkroku, maníky s vyholenými hlavami ve stylu šíleného Maxe, hodně, hodně deště, plné kapse věnečku do pythona a akcičky podobné starým dobrým westernům, hromady čubek, bandu Amazonek, sila plná nabuzených „Satanů“, pohaslou rockovou hvězdu, gladiátorské arény. Nezapomeňte to vše pořádně zamíchat, přidat pár lžiček radiace, zpestřit dávkou antibiotik a špetkou erotiky. A nebojte se, kromě neohroženého plukovníka, Japonské špionky a nebezpečné Alice je tu také Ryan, který je vynikající stopař a ze zlomené větvičky dokáže vyčíst, jak „velkýho“ ho dotyčný měl. Prostě… Však si to přečtěte, nebudu spoilerovat :D

michal3736
14.09.2017 5 z 5

Kniha opět nezklamala, podle mého názoru lepší než první díl a už se těším na finále, které přijde v listopadu. Dobré příběhy proste nejde napsat v jednom útlém svazečku a proto se vůbec nedivím, že to celé je v několika dílech.

Eyghon
09.09.2017 4 z 5

Podobné jako první díl. Není to špatné, je tam trochu víc akce než ve Spadu, ale starý dobrý Kotleta to není. Je to na něho příliš vážné a zcela chybí humor, známý z předchozích knih (kromě Spadu).

Drowned
08.09.2017 5 z 5

Po výborném prvním dílu mi Kotleta naservíruje ještě lepší druhý díl. Po překotném konci Spadu nechápu kam se příběh plukovníka a jeho souputníků vyvíjí. Prostě parádní kniha utnutá v tom nejlepším. Ta atmosféra marného boje proti tisícinásobné přesile přeměnitelů je elektrizující a čtení knihy je drogou. Já jsem hodně nadšený a moc se těším na pokračování.

rimar
06.09.2017 5 z 5

Pribeh o neco lepsi nez Spad a puvodne jsem chtel dat jen 4 hvezdy, ale je fakt ze jen kvuli tomu ze od Kotlety cekam a chci neco jineho. Ale bylo by to nefer jelikoz pribeh je napsany dobre a cist ho od nekoho jineho byl bych nadseny, ale stejne jako u Spadu neni to Kotleta jak jsem si zvykl a tesil se na nej. Za precteni rozhodne stoji a nelze nez doporucit.

Diabel
03.09.2017 5 z 5

Nepřestávám žasnout, jak si to zase poskládal dohromady, takže tu tleskám za druhý díl. Upřímně po prvních 30 stránkách jsem se dost bál, kam se děj druhé knihy bude ubírat a ono se to nakonec se vším všudy povedlo a probudil jsi ve mně zvědavost po třetím díle.
Jak už jsem zmiňoval, Kotleta se vydává do jiných vod a snaží se v knize ztvárnit svůj postapokaliptický svět se vším všudy. Humoru je tu míň, ale zase jsem se u toho nahlas zasmál. Je vidět, že s černým humorem umí pracovat.
Kotleta tentokrát ve svý knize neopomenul ani sex a naservíroval jednu akci za druhou. Jako na jatkách.
Příběh je mi sympatický, nápaditý, stručně a realisticky napsaný. Díky tomu je vám jasné, kde se zrovna nacházíte a dovedete si živě představit, jak se co stalo. Uvěřitelné prostředí. Přesně tak by to mělo vypadat. Je tu jen pár drobností, se kterýma s autorem nesouhlasím, ale nechávám to být a dál si užívám prostředí mrtvé Země.
Občas přemyšlím nad zvráceným světem, ve kterým si ledacos vymyslel, jako je např. kočár poháněný holohlavými ženami atd.. Takových zvráceností bys do knihy mohl klidně vepsat daleko víc :-) Co se týče samotných zaporných postav, tak jsem je uvítal s otevřenou náručí. A jejich styl života?... Zajimáve podání, jak se lidé k sobě chovají...
Co mi nejvíce chybí v Poločasu rozpadu jsou začátky kapitol v podání novin Hokkaido Shimbun Press. Díky čemuž se už se nedozvíte, co se děje ve světě a místo nich jsou vsunutá japonská přísloví. Jsou sice užasná, ale hlášení byla pro doplnění příběhu pro mne důležitější.
Obálka už není tak krásně propracovaná jako u prvního dílu. U Spadu působila víc postapo, zde více fantasy, ale i tak jsem si na ni zvyknul...
Kotleta mi dal přesně to, co jsem potřeboval na vypnutí. Nic náročného na čtení a přitom dost navykový jako droga :-) Je tam vše jako v předchozím díle a i něco na víc.
Ať žije SATAN 2

Moje hodnocení 9/10

Murysek
03.09.2017 5 z 5

To je ale blbej konec, kvůli tomuhle nesnáším seriály a ona mi to udělá i kniha...