Poločas rozpadu

KoupitKoupit eknihuAudiokniha

Volné pokračování románu Spad. Válka skončila. Zbyla jen vzpomínka v podobě zničené planety, na kterou dopadly stovky jaderných hlavic. Starý svět zmizel a ten nový je jiný – divoký, tvrdý, radioaktivní… Zbytky lidí se snaží přežít v jeho troskách a vybudovat něco jako civilizaci. Jsou ale takoví, kteří civilizaci nechtějí. Vlastně nechtějí ani divošství. Touží po jediném – dokončit práci, kterou začaly světové mocnosti ve své válce. A proti nim stojí ti, kteří věří v nové začátky. Ale – stojí tenhle svět vůbec za záchranu?...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/330800/polocas-rozpadu-2BH-330800.jpg 4.4606

Spad 2.

Romány, Literatura česká, Sci-fi
Vydáno, Epocha (ČR)

Kniha Poločas rozpadu

LaciJan

Druhý a asi i nejlepší díl trilogie (4. díl není ono, SPOILER "něco tam chybí.")

Metla

“Už jste na tyhle blbinky starej, plukovníku.”

Ale kdepak, hrdina z Istanbulu ještě nepatří do šrotu, jak může potvrdit každý padouch, kterému se podařilo nakrknout drsoně Michálka a jeho (v zabíjení podobně zdatné či zdatnější) spolubojovníky, častěji spolubojovnice. Brno skončilo v dobrých rukou, ovšem okolní svět je divočina plná zlotřilých gangů a ujetých kultistů. A kdo jiný by se s nimi měl vypořádat, než nejvyšší šarže české armády? Takže řádně vyzbrojit, vybavit se tunami munice (a hlavně doutníků) a hurá na východ, zarazit magorům v Mordoru destruktivní rejdy.
“Poločas rozpadu” je čtyřhvězdičková akční cesta tam a už ne zpátky - samé putování, střelba, občas techtle-mechtle... a závěr jaksi nikde (resp. až v další knize), to bude stát bruntálského řezníka pár procent. “Prásk!” Odstřeluji dalších 10% za ty věčné debilní citoslovce. Čtvrtá astra je rázem v kritickém stavu, přesto román není horší ve srovnání s předchozím dílem. Vlastně spíše lepší: svižnější, s několika zapamatovatelnými scénami, trilogii pravděpodobně dočtu bez mučení. 70-75%

n.ezn.amy

Plukovník Michálek a jeho věrní spolubojovníci jsou proti své vůli zataženi do akce proti měnitelům, kteří mají v úmyslu odpálit jaderné hlavice a zničit zbytek světa. Sebevražedná mise, která nemá moc naděje na úspěch, začíná .... Mě prostě tohle postapo moc baví, vypodobnění světa, kde v troskách civilizace přebývají lidé a zde jednoznačně platí vždy právo silnějšího. Kniha má jednoduchý přímočarý děj, který se velmi dobře čte.

iskovsky

Cesta - boj - cesta - boj - cesta - boj .... a tak stále dokola.... niektoré hlášky sú už dosť predimenzované ale stále sa jedná o svižne plynúcu zábavu...

Soonya

Dobré a strašně čtivé. Trošku mě až děsí, že by to tak tady mohlo takhle vypadat. Jdu si otevřít dobré pivo a pokračování.

stanislav0373

Temná, akční post-apo od Kotlety...je tam vše, co čtenář čeká i mnoho toho, co nečeká! I když je to druhý díl série, přijde mi, že se jedná o nový příběh se známými postavami, což vůbec v ničem nevadí...

Rád bych zde napsal daleko víc, ale bohužel, musím vzít do ruky další díl a zjistit, jak to skočilo s...

morpheus

Vsechny 3 knihy serie SPAD dostaly plny pocet hvezd, je to hodne povedene, pana Kotletu chvalim. jen poprosim vydavatele, k podobnym kniham priste povinne prilozit baleni pytliku na blitky :)

stanislav.janac

ještě lepší než první díl.

uteklazreality

... apokalypsa, jaderná válka, odvaha, přátelství, odhodlání, víra
Až se svět zhroutí a jediné co nám zbude bude zničená planeta, se ukáže pravá víra. Na jedné straně víra v pozitivní změnu a na straně druhé víra v nicotu. Na které straně budete stát vy? Na té, která svět nadobro zničí nebo na té, která se bude snažit přežít?
*Poločas rozpadu (pokračování knihy Spad) od Františka Kotlety *

Dant76

Výborná, jednoduchá, čtivá knížka....

uziRM

Ještě o krapet lepší, než výborný Spad... A hned jdu na další díl.

Layyen

nejvíc úlet knížky, celá série rozpad a většina věcí od kotlety jsou uplně mimo běžnou realitu :)

Áža707

Rozhodně lepší než první díl, kniha dostává zajímavý spád a už se těším na další díl.

nai.ivka

Baví mě to stejně jako první díl, jedeme dál.

Gedzita
01.11.2019

Ubývá humor, přibývají nechuťárny, ale já to k... musím dočíst!!! Moc se mi líbí, jak autor pracuje s reáliemi z “minulosti” - Černobyl coby místo s nejmenší radiací v okolí a jeden z největších slizounů bývalý yutuber. Oujé!

Rolada88
21.10.2019

Tak druhý díl série spad, byl opět famozni asi jeste lepší než jednička už sem znal postavy a tak se člověk mohl začíst do nového dobrodruzstvi. Kdy plukovník michalek a jeho banda pátrá po jaderných hlavicích na Ukrajině aby zastavili dalsimu schozeni a radiační zime. Jedním slovem opět příběh nabitý hláškami a o akci čtenář nemá nouzi

lassse
18.10.2019

O chlup lepší než předchozí díl, zřejmě tím, že závěr má fakt spád. Pěkně se to čte a už se těším na závěrečnou část.

Ladys
14.10.2019

Akční pecka, jak má být. Pro mě lepší, než Spad.
No, nechtěl bych zažít svět po atomové válce, co vám budu povídat.
A Michálek je prostě frajer.

Jen pro ten dnešní den
stojí za to žít,
jen klid svůj tichý mít,
víc po ničem netoužit.

Miro.slav
27.09.2019

Na scénu nastupuje kult Meniteľov, pričom hlavná parta sa vydá po ich stopách. Na môj vkus je v knihe až príliš funkčnej techniky, ako keby apokalypsa ani nenastala. Stále dobré, no miestami sa niektoré pasáže stávajú vzájomne veľmi podobnými. Tým celý dojem z knihy splýva do jedného hmlistého pocitu šablónovitosti a tuctovitosti.

Predator666
21.09.2019

Došlo k lehkému úPadu, ale nemusí to být na škodu. Myšlenka dobrá, sex ucházející, humor tak nějak přijatelný. Obsahově skoro mrazivé. Krvavý příběh se rychle čte, nezažijete tu nudné chvíle, pořád se něco děje. Jo, je to postapo jak má být a jaké jsme od pana Kotlety prostě čekali. Jisté zápory by se našly, ale není třeba je pitvat. Proto dávám za ****

avalonek
30.08.2019

Další díl za mnou a je to lepší a lepší..Takže jsem se hned musela vrhnout na poslední díl,abych věděla,jestli těm hajzlům nakopou pořádně zadek..

parvitas
14.08.2019

Menitelia a matky zvlášť boli hnusná banda. A svet horší ako od Šialeného Maxa a Falloutu dokopy. Ale čítalo sa to takmer samé, odporúčam!

Durasvami
27.06.2019

Myslel jsem si že po 1.knize Spad už nepřijde nic lepšího. Ale u druhého dílu ze série Spad jsem četl ještě rychleji než první díl. Kniha je napínavá, čtivá... No za mě plný počet hvězd a mohu jen doporučit. Já jdu s chutí na další díl.

m.benesovaa
25.06.2019

Úžasné pokračování příběhu. Od knihy, jsem se stejně, jako u prvního dílu nemohla odtrhnout.

KubaHanzelin
08.06.2019

3* jsou možná málo, ale přišlo mi to slabší jak první díl, humor byl trochu nucený a to ho tam bylo méně, ale kniha pořád krásně plynula a příjemně se četla, mrzí mě, že hrdinové jejich osudy sledujeme opustili naší postapo zemičku, ale chápu, že chtěl pan Kotleta ukázat jak to vypadalo i jinde:) 3.4/5* Banzai!

animovanej medv
07.05.2019

Hlavní hrdina je za každé situace klaďas, který se rozhodne správně. Je neprůstřelný a zároveň vždy trefí svůj cíl. Z každé bezvýchodné situace se dostane a nic pro něj není překážka, ani potoky krve, kterými se musí brodit. Doufám, že to nikdy nikdo nenatočí...
Ale i tak je příběh zajímavý a velmi čtivý. Autor nemá tendenci zabíhat do velkých detailů, takže děj odcípá a rozhodně se nenudíte. Humor hlavní postavy je od začátku divný a spíš vás to otravuje, ale v druhé knize jsem si uvědomila, že mě baví.
Závěr: štve mě autor? ANO. Budu ho číst dál? Rozhodně!

Blafoun
09.04.2019

Paráda, více u třetího dílu. :-)

Bohemians
11.03.2019

AUDIOKNIHA, BEZ SPOILERŮ:

Velmi často jsem se u knihy i usmíval, autor umí příhodnými přirovnáními opepřit jinak velmi drastickou, místy až nechutnou etapu lidstva. Průvodu audioknihou panem Kapitánčíkem je skvělé, chyběla mi pouze druhá osoba pro lidské hlasy, ale i tak to bylo skvělé. Některé scény jsou velmi drsné a pokud se začtete, zjistíte, že ve světe po apokalypse nechcete žít. Každopádně jdu do dalšího dílu! :)

Michal360
10.03.2019

Podle hodnocení koukám, že u pokračování zůstali pouze fanoušci (momentálně 89%), což je samozřejmě logické a hlavně dobře, ale nevidím zase takový rozdíl od předchozí knihy. Ano je více vážnější (respektive méně humoru). Dočteno asi za 3 dny, série má strašně blízko k Hustému nářezu a to já velice rád :)

Phorbo
06.03.2019

A tak jsem zase jednou dostal chuť na audioknihu. Nebylo to ale nic extra. Pan Kapitančik na jednu stranu skvěle hraje, ale mnohdy špatně frázuje.
Samotná kniha taky už není takový odvar jako Spad. Je tam více smrti, zbraní, sexu, krve, čubek, opět je tu Žolík, ale hold, není to prostě už ono. Na druhou stranu, super konec.
Žádnej doják, žádnej happy end. Normální japonská genocida. Zachraňuje to jen Kotletovo humor.

Pepek24
03.03.2019

Dobré opravdu dobré

Patapuf
15.02.2019

Postapokalyptický nářez pokračuje... úplně sem to viděl před očima... a teď mě omluvte, jdu si naostřit polní lopatku...

Radovan_R
08.02.2019

Opět slušný rodokaps - sice ponurý a oproti prvnímu dílu trochu ztrácí šťávu a tempo, ale pořád se to skvěle čte. Další díl už mám na stole a těším se.
Jen si říkám, jestli tyhle knihy nejsou popis budoucí blízké reality - co jsou lidi schopní udělat už dnes více méně pro nic za nic..... trochu z toho mrazí.

Vidlička
05.02.2019

Ach jo, ach jo, ach jo... Franto, kam zmizel vtip, akce a napětí?!?!

Už je to víc popis pohybů než co jinýho. Postavy začaly bejt hrozně plochý - nasraná Alice, obšourník Ryan, typická Japonka s malejma kozama a Hrdina z Istanbulu, ale nějak už nic víc. Třetí * dávám fakt jen z nostalgie. Hrozná škoda.

A pro ty, co nechtěj ztrácet čas - našla jsem tam asi jenom tři čtyři hlášky, na který jsme byli zvyklý, a tak je tu máte, kdybyste se se zbytkem nechtěli obtěžovat:

"Zmítal se, řval a brečel. Dorazil jsem při tom nehezkém výstupu doutník a odhodil jej směrem k uchu. Vytvořili spolu surrealistické zátiší s kouřem."

"V tom hlase bylo víc nevrlosti, než jsem kdy slyšel. A že už jsem zažil spoustu nevrlosti. Kdyby existoval bůh nevrlosti, sestoupil na zem a utkal se v nevrlosti s Alicí, nejspíš by se brzy spakoval a hledal nějaké lepší uplatnění."

"Rozzuřené Alici se ani kvůli vám nepostavím na odpor. To se radši nechám opíchat rozparáděným stádem radioaktivních zubrů."

"Pivo chutnalo asi nejhůř, co jsem v životě pil. Husté bylo tak, že po něm mohla chodit myš, a kyselé, že by se v něm nejspíš daly rozpouštět mrtvoly."

krži
23.01.2019

Super vulgární pokračování jedné šillené věci. Na jednu stranu je to hrozně hloupý a ,,blbý”, ale jento hrozně návykové :)

rasputin
26.12.2018

Ještě lepší Brak, než 1.díl. Už se těším na pokračování.

tereza1198
16.12.2018

Spad mě moc nebavil, ale Poločas rozpadu je bomba. Akce, akce, hlášky a další akce. Docela hnusná vize budoucnosti.

hnusák
10.12.2018

Fakt bomba, autor nenechá jednoho odpočinout a knihu odložit. Přečteno pomalu na jeden zátah, opravdu jsem se výborně bavil, i když ta vize možného budoucna je fakt znepokojující...

jockel
16.11.2018

Taková jednoduchá rychločetba.

alef
09.11.2018

„Proměníme svět v ruiny ... zapálíme ho a shoří. Zapálíme svět! ... ta slova opakoval jako nějakou mantru ...“

Jako by nestačilo, že svět je plný zmaru i bez holohlavých fanatických šílenců, co se rozhodli uspořádat večírek, který skončí posledním a největším „ohňostrojem“ – koncem světa, jenže mají smůlu, protože sympaťák plukovník Michálek je tu, vůbec jsem netušila, že bych mohla někdy nějakému akčnímu hrdinovi takhle fandit :-) ... a má samozřejmě nehorázné štěstí, co si budeme povídat, docela se mu hodí, protože zachraňovat svět je neskutečná dřina a taky dost nevděčná práce. Naštěstí se ale plukovník spolu se svými parťáky chytne té poslední marné a mizivé šance tenhle „nápad“ na totální genocidu zhatit.

Prachobyčejná zvědavost mě donutila tuhle knížku otevřít, není (vlastně do nedávna nebyl) to žánr, který bych tak úplně běžně četla, každopádně před časem jsem z domácí scény vyzkoušela už pana Kulhánka a tohle setkání dopadlo výborně, takže jsem si nemohla nechat ujít ani dalšího z osobitých domácích autorů drsných akčních příběhů z postapokalyptické budoucnosti. Ze zvědavosti jsem přečetla první stránku a nebudu lhát ... „probrala“ se až na té poslední :-) ... že mě to takhle pohltí jsem vůbec nečekala, i mé druhé setkání s tímhle žánrem dopadlo na výbornou :-).

Autor téhle exkluzivní brakové literatury překvapil ... navzdory tomu, že se na můj vkus až moc čvachtáte neustále v něčích vnitřnostech a to nemluvím o krvi, bylo to vynikající čtení, v rychlém spádu se míhá kontrast zmaru radioaktivního světa, ale hlavně lidské civilizace s lehkým vtipem a erotikou, a dokonce (překvapivě) místy s lehkým filozofickým podtextem (alespoň já ho tam vnímala) ... nebudu zapírat, chytlo mě to a nepustilo ... odpočinula jsem si u toho a odreagovala se ... a navíc, začala jsem shodou okolností dvojkou v sérii, a i když se to dá číst samostatně, teď už chci vědět, co bylo před a po ... takže se s plukovníkem Michálkem určitě ještě potkáme ... těším se :-).

A abyste věděli, na co se můžete těšit, dovolím si ještě malou ukázku, pár japonských přísloví ... a trochu polštiny :-) ...

„Výrazné ztráty na životě – fráze jako tahle se draly do mých myšlenek ... to je to první, co se každý velitel naučí – nenazývat věci pravými jmény. Lidé neumírají, ale dochází ke ztrátám na životě. Stejně tak není nepřítel pozabíjen, ale eliminován, případně zneškodněn, nebo město není vypleněno, ale jeho vojenský potenciál byl výrazně omezen.“

„Napjal jsi tětivu? Tak střílej!“ (japonské přísloví)
„Vstoupíš-li do vesnice, řiď se jejími zákony.“ (japonské přísloví)

„... myslím, že to byl náš nejšťastnější den v životě, hlavně proto, že jsme netušili, co všechno ještě přijde ...“

„Czerwone korale, czerwone niczym wino
Korale z polnej jarzebiny
I lzy dziewczyny i wielkie lzy ...“

„O čem byla ta píseň, na kterou jste tancovali?“
„O vášni a o lásce, ale hlavně o věcech, které v té písni nejsou.“

spdb
07.11.2018

Postapo rezba. Rozpad spolecnosti je zábavný. Bohuzel tolik prevratnych veci tady neni. Čubčí pohar, atomovky a pojidani srdci. České realie potěší ale za vic jak 3 hvezdy to neni. Hlavni hrdina az přehnaně cool.

Michaeles
06.11.2018

Nenáročné čtení, velice zábavné, prostě pecka. Už se těším na poslední díl serie.

železňák
01.11.2018

Nenarocne,oddechove vlakove ctivo,ktere vas vraci do dob,kdy jste s klukama mezi panelaky litali se spuntovkou a chteli se stat takovym Michalkem :-). Beru to jako literarni prdel narozdil od Stehlikove a ty jeji sebranky,co se berou za literaturu "narocnejsi".

TERRORDROME
28.10.2018

Druhý diel lepší je prvého. Zápletka o tom ako vymletý kultisti sťahujú atómovky na jedno miesto aby odpálili to čo ostalo zo sveta do nukleárnej zimy je proste úderná. Fatalistický skinhedi navyše narážajú ľudí na koly, z ukrižovaných robia výzdobu pred štadiónom a páchajú násilie na ženách, takže im človek ľahko praje ukrutnú smrť z rúk Plukovníka a jeho úderky, v ktorej pribudla japonka čo nahá a potretá blatom povraždí kultistickú eskadru za daždivej noci ako Rambo s malými prsiami. Akcia oproti prvému dielu doznala čvachtavejší upgrade, takže už to nie je len o tom ako nepriatelia padajú na zem, ale im aj vyliezajú črevá a strely čo schytajú do nosa vezmú mozog na čerstvý vzduch. Základ deja je aj tentoraz putovanie krajinou, doplnené o infiltráciu kultistov na zabijáckej olympiáde nahých žien s nožmi v ringu. A finále s otvoreným, odpaľovaco pesimistickým podtónom jemne nabáda k čítaniu ďalšieho dielu. Keď k tomu pridáme podarené hlášky a rýchlosť s akou som to prečítal, 5 hviezdičiek to istí.

Leximort
18.10.2018

Trochu jsem čekal rozvinutí zápletky kolem geneticky upravené dívky Hany. Děj se ale stočil poněkud jiným směrem.. každopádně je fajn, že z té akce konečně raší nějaký plnohodnotný příběh. Kniha má snad ještě větší SPAD než první díl. Hlášky a frky tu ale působí poněkud nuceně a v těch klišé už se člověk topí. Ubrat, prosím.

Hejkalka
13.10.2018

Nedokážu říct, který z prvních dvou dílů se mi líbil víc. Ale chvíli jsem měla nutkání dát čtyři hvězdy, protože takhle skončit knížku, když jsem 400 kilometrů od třetího dílu, no to se prostě nedělá! ;-)

gaspoda
10.10.2018

fajnově nakoplo

1T0S_
29.09.2018

Netradičně podaná post-apo kniha, která vás rozhodně nebude nudit.
Osobně bych řekl, že tohle je zatím to nejlepší, co jsem od Kotlety četl - 4/5 ;)

heavy66
29.09.2018

1."Počkej, až řeknu banzai, jasný?" "Jasný, plukovníku," odvětila Nacumi.
"Banzai," zašeptal jsem. "Banzai!", vykřikla nadšeně Nacumi.
2."Víš, jako to říkal generál Špaček: Před popravou je nechte vychcat a nabídněte jim cigáro, protože ty pochcaný mrtvoly jsou pak strašně neestetický."
3."V Rusku, kurva, v Rusku. Všechno zlý přijde vždycky z Ruska!"
Před Brnem začíná být horko a plukovník Michálek vyráží s Alicí a Ryanem na brutální, krvavou a napínavou misi proti Měnitelům!

Predator3313
11.09.2018

Druhý díl nebyl úplně špatný, nicméně proti jedničce to bylo slabé.
Vůbec mě nezaujaly nové postavy a ty oblíbené z první knihy se moc ke slovu nedostali ( Sam KO, Michal se jen mihnul a Ryan taky nedostal nějak moc prostoru ).
Spoiler: Nicméně holohlavci, kteří se snaží posbírat co nejvíc atomovek a zlikvidovat lidstvo kompletně, nejsou vůbec špatný námět. To že se ukázal i Žolík bylo taky dobré, jsem zvědav jak rychle to s ním Plukovník vyřídí, nebo si ho nechá na později :D
Takže jdu číst třetí díl, ale určitě mě jednička bavila víc.

Azmodan
24.08.2018

Druhý díl. A pro mě zajímavější než ten první (což jinými slovy neznamená, že ten první byl špatný!). Opět mi to připomíná Fallout, ale příběh je zajímavější, napínavější a i ty bitky byly takové...jiné. Navíc reálie byly surovější, kanibalismus, otrokářství. Prostě trefuje témata, která se dle mě takového světa velmi týkají. Vtáhlo mě to a já si to užil! První díl ustanovil dobré kulisy a ten druhý v nich rozehrál velmi zajímavé divadelní představení!
Jediné, co ve mě vzbuzovalo rozporuplné pocity byly "vzpomínky" na naše soudobé reálie. Poznámka k Ewě Farné (a jiným) ve mě vzbudily myšlenku "kdo na ní bude vzpomínat 40 let po jaderném holokaustu" (bez jakékoliv skryté či zjevné urážky!), na druhé straně, zmínka o kouzelníku Žitu se mi líbila...prostě fakt nevím, jestli to do té knihy patří nebo ne :o)
V každém případě doporučují a těším se na díl třetí!!!

Budulman
19.08.2018

Dvojka byla pro mě nejslabší díl, který jsem se dokonce musel přemáhat dočíst.
Cesta z Brna byla roztahaná a s vyhlídkou na další díl se zdála neúplná.
Trojka mi to naprosto vynahradila :)

lee5747
09.08.2018

Za mě super, lepší než předchozí díl. Čtivé a napínavé.

hanak_v_exilu
26.07.2018

První díl začal zvolna a skončil drtivě. Ten druhý mě naopak chytl od první stránky a postupně moje nadšení opadalo. Možná jsem jsem se přesytil neustálé akce. Nebo možná autor překročil onu neviditelnou hranici, za níž začínám vidět nerealistické momenty i na braku. Násilí bylo hodně, bohužel místo aby zahušťovalo atmosféru, připadalo mi, že má za úkol jen šokovat. I svět na pokraji šílenství by měl mít svou příčetnou tvář.

toni-az
14.07.2018

Doufal jsem, že tento díl bude lepší než jednička, ale bohužel úroveň spíš klesá. Jsem zvědav na poslední díl, ale jsem k tomu poněkud skeptický. Tento díl je dosti zklamání.

Lmslaver
03.07.2018

Byl to dobrý tah zkrátit si dlouhou chvíli na rozpálené pláži Poločasem rozpadu od masaře z Bruntálu, který mě vtáhne do Čech po apokalyptické jaderné válce. Plukovník Michálek, hrdina z Istanbulu nemá zrovna na práci nic menšího než záchranu už jednou zničeného světa. Vykouří u toho víc doutníků, nežli utrousí hlášek, což mi vyhovuje (tím nechci schvalovat kouření), protože nepotřebuju mít mezi jednotlivými výstřely z akáčka pokaždé nějaký vtipný bonmot. I tak se mi dostala dostatečná porce fórků mezi podřezanými hrdly, průstřely těl, cákanci krve, mozků a dalšími chuťovkami. Nevadí mi ustřelené hlavy, useknuté ruce, nebo jiné končetiny ale useknutý konec knížky mě dokáže namíchnout a Poločas rozpadu je vlastně jen polovina příběhu, který je ukončen v následující Rázové vlně. Škoda, tohle je má jediná malá výhrada, ale i tak je to hodně dobré čtení, obzvlášť na rozžhavený písek. Stále se griluju na slunci vedle manželky, slyším cizí uřvaná děcka pobíhající po břehu a před očima se mi míhají prapodivná tetování na obézních tělech. Vracím do plážové tašky kotletovku a marně šátrám po šestiranném pythonu kterým bych nejraději zkropil okolní písek krví a odebral se na vychlazený čepovaný San Miguel…

pa1wek
21.06.2018

Jedním slovem nádhera. Poutavý příběh z postapokalyptické doby plný napětí a akce a snahy o zachování alespoň zlomku toho, co zbylo ze starého světa — Součást trilogie.

Däniken
12.06.2018

Plukovnik Michalek a jeho parta kontra kult vyholenych dumsdej-dacanu v surovem mixu madmaxe, Slechtova Oggerda a jednoho britskeho postapo snimku, jehoz nazev jsem uz davno zapomnel.

Solidni, (ne)kvalitni literatura pro choromyslne scifisty a zhave tema pro silene analyzy a hlucne diskuze v podzemnim bunkru radikalnich feministek.
Ja osobne se dobre bavil.

Lethania
06.06.2018

Že je pokračování lepší se moc často nestává, ale tady to vyšlo. Kniha se četla sama, o humor nebylo nouze a postavy byli velmi sympatické. Prostě další kotletovský zážitek se vším, co si od 'brakové' literatury přát.

Solverino
21.05.2018

Zase prostě kvalitní "braková" literatura. Není co dodat, za plný zásobník hvězdiček.

stanislaw
17.05.2018

Na mne kniha dělala dojem pěkně přepsané počítačové hry. Klasicky rozdělená na mise a úkoly, vážně mne napadlo, že by to mohla být skvělá RPG. Snad teď nejsem za blbce, jako že už to existuje. Nevím o tom. Jinak všem děkuji za zprávy, že to není konec, a že bude poslední díl. Protože konec Poločasu byl vážně rychlý a divný. Celkově se mi kniha líbila a děj mne bavil, i když jsem starší ročník a vlastně nemám rád zbraně. Neustále jsem si říkal, že to ani takové sci fi nemusí být. Že?

Alezi76
20.04.2018

Velice důstojné pokračování prvního dílu. A o chlup dá se říct, že i lepší. Jsem zvědavý na konečné třetí pokračování. Jen tak dále pane Kotleto.

Dandulka
20.04.2018

Kotleta je prostě Kotleta! Mám ráda ty jeho slovní kotrmelce. Ráda se jim zasměji.

roso.mak
16.04.2018

Svět se dostává do nové dimenze průseru (omlouvám se, ale průšvih je prostě slabé slovo) a jen hrdina, co už si párkrát prošel peklem (nebo jadernou válkou, ono to vyjde nastejno) ho může zachránit. A protože má s sebou dvě baby jako křen, myslím, že má docela šanci.

Mnohem lepší než první díl. Ten stojí dost samostatně, když po něm nebudete chtít pokračovat, ničemu to vadit nebude. Tenhle díl ale skončil natolik napínavě, že už netrpělivě čekám, až se na mě dostane řada na jeho pokračování.

Sldook
12.04.2018

Kotleta zde pekne rozviji dej prvniho dilu, ale prislo mi, ze se zde objevily nove dejove linky a to na ukor starsich, ale neuzavrenych, z predchoziho dilu. Kazdopadne kvalita psani zustava, mozna i naopak narusta. Necham se prekvapit a snad se nektere dejove linky znovu objevi v tretim dilu.

Lenka.Vílka
10.04.2018

Rozhodně lepší než první díl, přestože ten mě nadchnul maximálně. Stále stejná úroveň popisu, děje a počtu výstřelených kulek.

Wyrdaia
02.03.2018

Zábavná jednohubka, která na 2. díl suprově odsýpá a nutí číst neustále dál. Ten uštípnutý konec... ten mi dokázal zkazit den. Banzai.

Při čtení mě několikrát napadlo: "Svůj svět si musíme zasloužit."

Krukron
01.03.2018

Rychlost, akce a super spád. Perfektní pokračování prvního dílu. Řekl bych i lepší než první díl, což se u pokračování moc často nevidí.

tony64
01.03.2018

Všem se kniha líbí.Já nejsem vyjímka.Tenhle žánr ve spojení s Kotletou nemůže zklamat.

lipon
20.02.2018

"čteno" opět ve skvělém podání Borka Kapitánčíka jako audiokniha. Líbilo se mi, ale SPAD se mě zaujal více, přišlo mi, že děj ve SPADu více odsýpal. Konec useknutý, je třeba číst dále :-)

vaby
17.02.2018

Super.

Jm.bazar
10.02.2018

Ani nevim jak, začala jsem knihu číst a najednou byl konec :) děj prostě utíkal. Uvidíme jak to dopadne ;)

SimaX
09.02.2018

Dostal jsem co jsem očekával. Velké překpavení byla manlinká japonka, která tomuto dílu dodala o hodně větší šmrnc. Dal jsem si menší pauzičku, ale co nevidět letí na poslední díl.

RoseMadder
08.02.2018

Nesrovnatelně čtivější a propracovanější, než první díl. Rázová vlna překonává i druhý díl.

jiri2002
30.01.2018

Protože jsem četl první díl (Spad), přečetl jsem si i tento. Pozitivní je to vlastenectví, které z knihy kouká...

Janadvorackova
28.01.2018

Ty káááso -:))). To mi tam strčte lasičku a zapalte jí ocas -:))). Co je? To je post-apo forma vyjádření údivu (a fakt to tam je) :).
Dost též přemýšlím o tom, jak asi chutná zubr.

Každopádně je to lepší, než první díl. Putování radioaktivní pustinou, sem tam s vesnicí, bylo skvělé. Lepší hlášky, méně stejných stříleček, které mě v prvním díle moc nebraly. Hrdinové se pěkně vyvíjejí a nepřátel je jako by furt hrozně moc, střeliva málo a koně mají psychické problémy :).

V Polsku působí banda plešatců, kteří si říkají "Měnitelé." Je to vlastně zfanatizovaná banda debilů toužící po očistě světa. Trochu připomínají absolventy pomocné školy Islamského státu, řídící se většinou hlavně svými pudy. Takže jistě chápete, že ženská to tam moc jednoduché nemá.
No a mužští hrdinové mají ženských kolem sebe najednou nějak víc, vydají se ve skupině zarazit konec světa a docela si zajdou.
Zatímco Brno tady působí jako kulisa - jako taková vidina ráje, kam by všichni chtěli, ale jaksi je potřeba splnit nějaký ten nelehký úkol :), zbytek české prašné pláně (v kotlině) vypadá dost reálně a místy dost nechutně reálně -:))).

Zrovna doposlouchávám, opět nezklamal výkon pana Kapitančika, a také proto dávám plný počet.

Bngdungeon
20.01.2018

Skvělé české post-apo, po prvním díle jsem měla trochu smíšené pocity, ale tento díl je kompletně rozprášil. Postavy jsou uvěřitelné, inteligentní a strašně lehce jsem se s nimi sžila. Je mi velice sympatické, že se autor nevyhýbá neřestem našich hrdinů a kniha tak nemá potřebu si hrát na něco co není. S chutí jsem hned rozečetla třetí díl a v plánu mám i další z Kotletových knih.

(všechny mé pocity z knihy na bngdungeon.blogspot.cz)

LPG
16.01.2018

Tak jo..druhý díl zamnou..a třetí v ruce čekající na přečtení..hodně dobře se bavím..je to parádní cesta..jdu na to..dojmy a pocity shrnu ve třetím dílu...

Dervish
15.01.2018

Velmi zdařilé pokračování katastrofické knihy. Hrdinové jsou ti správní klaďasové, záporáci hnusní a postradatelní. Snad jen těch doutníků je až trochu moc, to je na každé stránce minimálně jeden, který Michálek s gustem ztrestá. A také nesmrtelnost (nezranitelnost) hlavních postav je velmi úsměvná. Vlastně se o ně v celé knize vůbec nebojíte, protože víte, že si plešouny s klidem namažou na chleba a je jedno jestli jich je proti nim 10, 100 nebo tisíc. Chybí trochu to napětí, kdy se o hlavní postavu v klíčové scéně bojíte. Prostě knihou projedete bez bázně a hany. Jinak pro mě je nejzajímavější postavou malá japonečka - ta se povedla.

Magnat
10.01.2018

Velmi dobré pokračování prvního dílu (možná dokonce lepší) - noví nepřátelé mají poněkud zvrácenou logiku chápání světa a na našich hrdinech je vyvést pomatence z omylu. Připadalo mi, že jatka jsou menší a skupina kolem hlavního hrdiny se tak často neobměňuje jako v prvním díle - dle mého ku prospěchu příběhu a kvality knihy.

ALANTOM
06.01.2018

Parádní druhé pokračování této trilogie. Četl jsem povícero knih tohoto autora a vždy spokojenost. Jen tak dál pane Kotleto... :))

MartinJirků
06.01.2018

Veliká škoda toho konce, ale jinak opět super kniha i když upřímně se mi první díl líbil o malinko víc. Doufám že pan Kotleta udělá po této trilogii něco podobného. Je to opravdu příjemné počteníčko. Člověk se jednou do toho vnoří a už nepřestane. Určitě doporučuji a už se těším na Rázovou vlnu.

E.lisabeth
02.01.2018

Tak tohle se výrazně zlepšilo, oproti Spadu, kde jsem měla pocit, že ho nemohl napsat Kotleta. Na Rázovou vlnu se ale hned nepoženu, chvíli sečkám:)

OldaB
31.12.2017

Pokračování se vydařilo, hlavně druhá část se čte sama. Palec nahoru za hlavní postavy, tam si dal Kotleta opravdu záležet.

Misan1993
29.12.2017

Co se dostane Kotletovi dostane pod ruku, to je čtivý :-) jedna velká jízda, smekám!

midloch
25.12.2017

Tak to bylo ještě lepší než první díl. Příběh, který čtenáře provede post-nuklearní střední a východní Evropou lze určitě číst i jako samostatnou knihu bez znalosti prvního dílu, leč jistě je lepší se s postavami v předchozí knize seznámit. Kniha mě hodně bavila, kultisti snažící se dokončit apokalypsu, japonská špionka, parta hrdinných vojáků, kteří jdou zachránit skoro zničený svět. Prostě paráda. Už se těším, až si přečtu finále trilogie.

nycol
05.12.2017

Kotleta i Michalek jsou tak sileni, az jsou neodolatelni. Precteno na jeden zatah. Chtela bych touto cestou poprosit autora, aby zrychlil psani, jeho knizky si davam za odmenu a je jich kurevsky malo :).

Ruxandra
05.12.2017

Přečteno bleskovou rychlostí a ačkoli první díl hodnotím jako výrazně lepší, nedočkavě čekám na třetí. Pokud hledáte rozptýlení a zábavu, ne nic hlubokomyslného a těžkého, tak u Kotlety nemůžete sáhnout vedle.

tlllk
03.12.2017

toto chcelo veľa trávy a gumy-džúsu vymyslieť takéto lokál-patriotické dielko .... ale ako mozgový reset to bolo fajn

kethy
02.12.2017

Co mě velmi překvapilo, je odklon od první knihy Spad. Člověk by čekal, že se pan spisovatel bude snažit vytěžit načatý příběh, ale on se dal jinou cestou. Pravda Hrdina s Instambulu zůstal ,ale byl poslán do úplně jiného prostředí. Příběh se mi zdá méně vtipnější a možná víc vážnější, ale záleží na to, kam se díváte. Měla jsem to přečtený ještě rychleji, že úvodní knihu. A teď už jen nedočkavě čekám na třetí příběh.

cori
25.11.2017

Plukovník Michálek se místo toho, aby vládl Brnu a užíval si funkční sprchu, vydává se svým týmem (Alice, Ryan + japonská kapitánka s malýma prsama) na sebevražednou misi, jejímž cílem je zneškodnit kult měnitelů, chystající se odpálit atomovky.
Další super nářez s putováním po Polsku (postapokalyptický Krakow), Ukrajině a Bělorusku. Škoda jen, že se zde hrdinové z prvního dílu Crash a Hana nevyskytují. Těším se na vyvrcholení celé série.

olle3
22.11.2017

Podvědomě jsem čekal zklamání (u Kotlety a druhých dílů jeden neví), ale dostalo se mi velmi příjemného překvapení.

Nejen, že druhý díl nesesadil nasazenou laťku, ale mě se líbil ještě víc. Oproti tomu prvnímu, kde hrdinové řešili pouze "tady a teď" a cíl cesty byl vágní a bez hlubšího významu, ve dvojce nechyběl účel cesty, nový nepřítel, kterého bylo nutno zničit. To podle mě dodávalo knize větší náboj a čtenář se tak prokousával stránkami mnohem dychtivěji.

Nový nepřítel byl takový jaký měl být: krutý, v přesile a úplný magor. Stejně tak hlavní postavy: morální, nejlepší v tom, co dělají, ale hlavně lidští (Michálek si konečně vrznul a měl strach to Alici říct :))

Co chtít víc?

Za ty prachy knížka určitě stála.

Hodnocení: 4/5

Bublinka.
20.11.2017

Já se zase tak strašně moc bavila! Čas strávený s plk. Michálkem jsem si rozhodně užila. Pan Kotleta se mi postaral o pěkných pár výbuchů smíchu a je fakt, že tenhle autor mi prostě sedí a můžu si dát Kotletu k snídani i k večeři :-D. Rozhodně už se nemůžu dočkat Rázové vlny!

KAREL6725
11.11.2017

Jestli v téhle někdo umí psát tak je to mistr Kotleta bravurní čtení . Zbytek pisálku muže jen závidět . Pro mně nářez už aby byla Rázová vlna. Plný počet hvězd děkuju.

Aleen
09.11.2017

Postapokalyptický svět pana Kotlety mi připadá naprosto uvěřitelný a já ho žeru. A taky tu zabíjačku, nebo zabíječku. A taky postavy, které umí být brutální, ale zůstávají tak lidské, jak jen je to ve zpustlé a poničené krajině a společnosti možné. Ač bez povrchního brakového humoru, který u tohoto autora všichni oslavujeme, jedná se o superčteníčko a já se spolu s dalšími čtenáři nemohu dočkat pokračování.

mot33
07.11.2017

Super není co dodat spád rychlost litrykrve metraky střev a tuny mrtvých.Klasický Kotleta.Už aby byl třetí díl.

feflo
17.10.2017

Ještě lepší, než Spad... četlo se to samo (ani jsem nemusel hledat mozek, abych ho zapl (stejně by to bylo marné))... v kostce - kniha má spád, nechybí napětí, překvapení, prostě "Kotletovina", jak má být. Děkuji autorovi za to, že žije a tvoří.

Pozn. a povzdech pod čarou : škoda, že stejně plodní nejsou např. p. Kopřiva, Kulhánek, Žamboch, apod.

Steew
12.10.2017

Jop, stojí to za to. Příběh odsejpá, nenudíte se, sem tam se i zasmějete a třeba vás to i donutí si zapálit doutník. Těším se na poslední díl.

markyticka
09.10.2017

Druhý díl jsem přečetla stejně rychle jako ten první. Zdařilé pokračování příběhu naší planety po jaderné válce, tentokrát s mnohem otevřenějším koncem než jednička – napjatě čekám na listopad a doufám, že třetí a poslední díl vyjde včas. V této sérii je na Kotletu poměrně málo sexu a vůbec to nevadí.

Melisandra
07.10.2017

Výborné pokračování prvního dílu. Teď jenom počkat do listopadu, abych věděla jak to skončí.

Budulman
06.10.2017

Zatím bez hodnocení, začal jsem to teprve číst, ale už mě po přečtení prvních pár stran a předtím prvního dílu začínají iritovat dvě věci:
1) Vyměnil jsem věneček v pythonovi / pythonech
2) Zapálil jsem si doutník (a vyhulil rychle ho jako cigaretu)
Ach jo, nebejt tohodle, tak si to užívám jako první díl...

Tazz1
06.10.2017

Má to říz, má to spád ☺. Ale Brno jako hlavní město civilizovaného světa ? To snad ne ☺ . Každopádně se těším na poslední díl.

dusan122
25.09.2017

Prostě brak jak má být.To miluji.Ještě,že je literatura tohoto typu.

TonyStarkless
18.09.2017

Svět šel do srabu. Pár jedinců, kteří si zachovali chladnou hlavu (možná z důvodu, že v nich měli zelené mozečky) a měli na to dostatečně „vyvinuté“ koule, vzali vládu a zbraně do svých rukou. Konečně se Brno stalo důležitým mezníkem ve světě a pár nadšenců pod vedením plukovníka Michálka jsou ještě ochotni pro něj a pár lidiček položit své duše. Připravte si pořádný flákot prokrvené „kotlety“ a s ní i několik důležitých ingrediencí: Zemi po výbuchu několika jaderných hlavic, blátem obalenou nasranou Japonku s malými ňadry, krabici doutníků, pnutí v rozkroku, maníky s vyholenými hlavami ve stylu šíleného Maxe, hodně, hodně deště, plné kapse věnečku do pythona a akcičky podobné starým dobrým westernům, hromady čubek, bandu Amazonek, sila plná nabuzených „Satanů“, pohaslou rockovou hvězdu, gladiátorské arény. Nezapomeňte to vše pořádně zamíchat, přidat pár lžiček radiace, zpestřit dávkou antibiotik a špetkou erotiky. A nebojte se, kromě neohroženého plukovníka, Japonské špionky a nebezpečné Alice je tu také Ryan, který je vynikající stopař a ze zlomené větvičky dokáže vyčíst, jak „velkýho“ ho dotyčný měl. Prostě… Však si to přečtěte, nebudu spoilerovat :D

michal3736
14.09.2017

Kniha opět nezklamala, podle mého názoru lepší než první díl a už se těším na finále, které přijde v listopadu. Dobré příběhy proste nejde napsat v jednom útlém svazečku a proto se vůbec nedivím, že to celé je v několika dílech.

Eyghon
09.09.2017

Podobné jako první díl. Není to špatné, je tam trochu víc akce než ve Spadu, ale starý dobrý Kotleta to není. Je to na něho příliš vážné a zcela chybí humor, známý z předchozích knih (kromě Spadu).

Drowned
08.09.2017

Po výborném prvním dílu mi Kotleta naservíruje ještě lepší druhý díl. Po překotném konci Spadu nechápu kam se příběh plukovníka a jeho souputníků vyvíjí. Prostě parádní kniha utnutá v tom nejlepším. Ta atmosféra marného boje proti tisícinásobné přesile přeměnitelů je elektrizující a čtení knihy je drogou. Já jsem hodně nadšený a moc se těším na pokračování.

rimar
06.09.2017

Pribeh o neco lepsi nez Spad a puvodne jsem chtel dat jen 4 hvezdy, ale je fakt ze jen kvuli tomu ze od Kotlety cekam a chci neco jineho. Ale bylo by to nefer jelikoz pribeh je napsany dobre a cist ho od nekoho jineho byl bych nadseny, ale stejne jako u Spadu neni to Kotleta jak jsem si zvykl a tesil se na nej. Za precteni rozhodne stoji a nelze nez doporucit.

Diabel
03.09.2017

Nepřestávám žasnout, jak si to zase poskládal dohromady, takže tu tleskám za druhý díl. Upřímně po prvních 30 stránkách jsem se dost bál, kam se děj druhé knihy bude ubírat a ono se to nakonec se vším všudy povedlo a probudil jsi ve mně zvědavost po třetím díle.
Jak už jsem zmiňoval, Kotleta se vydává do jiných vod a snaží se v knize ztvárnit svůj postapokaliptický svět se vším všudy. Humoru je tu míň, ale zase jsem se u toho nahlas zasmál. Je vidět, že s černým humorem umí pracovat.
Kotleta tentokrát ve svý knize neopomenul ani sex a naservíroval jednu akci za druhou. Jako na jatkách.
Příběh je mi sympatický, nápaditý, stručně a realisticky napsaný. Díky tomu je vám jasné, kde se zrovna nacházíte a dovedete si živě představit, jak se co stalo. Uvěřitelné prostředí. Přesně tak by to mělo vypadat. Je tu jen pár drobností, se kterýma s autorem nesouhlasím, ale nechávám to být a dál si užívám prostředí mrtvé Země.
Občas přemyšlím nad zvráceným světem, ve kterým si ledacos vymyslel, jako je např. kočár poháněný holohlavými ženami atd.. Takových zvráceností bys do knihy mohl klidně vepsat daleko víc :-) Co se týče samotných zaporných postav, tak jsem je uvítal s otevřenou náručí. A jejich styl života?... Zajimáve podání, jak se lidé k sobě chovají...
Co mi nejvíce chybí v Poločasu rozpadu jsou začátky kapitol v podání novin Hokkaido Shimbun Press. Díky čemuž se už se nedozvíte, co se děje ve světě a místo nich jsou vsunutá japonská přísloví. Jsou sice užasná, ale hlášení byla pro doplnění příběhu pro mne důležitější.
Obálka už není tak krásně propracovaná jako u prvního dílu. U Spadu působila víc postapo, zde více fantasy, ale i tak jsem si na ni zvyknul...
Kotleta mi dal přesně to, co jsem potřeboval na vypnutí. Nic náročného na čtení a přitom dost navykový jako droga :-) Je tam vše jako v předchozím díle a i něco na víc.
Ať žije SATAN 2

Moje hodnocení 9/10

Murysek
03.09.2017

To je ale blbej konec, kvůli tomuhle nesnáším seriály a ona mi to udělá i kniha...

TallulahBee
03.09.2017

Jedná se o neskutečnou jízdu. Celý příběh jsem si neskutečně užila, tak doufám, že poslední díl bude stejně dobrý :). Už, aby byl listopad.

Terva
02.09.2017

Kopl jsem ho do hlavy.
A pak ještě ještě jednou
a pro jistotu ještě jednou.....
Jediná výhoda jaderné války – zmizeli všichni ochránci zvířat.

Týjo, poprvé vidím chlapa takhle zblízka a nesmím ho zabít. Jak se jmenujete?
Hrdina z Istanbulu je zpět.
Všichni chtěli hrdinu z Istanbulu a taky (tady) ho mají.

Tak nevím, zda je dobře, nebo špatně, že František Kotleta sestupuje na žebříčku humoru stále níž a níž. Od dob Bratrstva i Perunovo krve uniká z jeho příběhů sranda a černý humor a tím se stávají příběhy vážnější, složitější a více nepředvídatelné.

Poločas rozpadu je sice pokračování Spadu, ale jedná se vlastně o jiný příběh se stejnou postavou. O příběh složitější, krvavější a brutálnější. Jen sporadicky okořeněný humorem nebo ironií.
Post-apo kde jde vážně o život se velmi dobře čte a vlastně jsem měl chuť po přečtení se do toho pustit znovu. Počkám však na třetí část nazvanou Rázová vlna a poté si celou trilogii vychutnám znovu. Tak že možná je dobře ta absence vtipu, protože je to velmi vážné a velmi dobrodružné.

Malá ochutnávka:
….opřel jsem se o kmen usychajícího smrku a zapálil si tabák z první tuzemské sklizně. Podařilo se nám totiž vykšeftovat s partou toulavých bulharských obchodníků několik semen, a kupodivu se jim v Brně docela dařilo.....

Na úvodu každé kapitoly je vloženo nějaké moudro. Vždy se jedná o Japonský citát, který nějak souvisí s následujícím odstavcem a dějem. Sice jsem z příběhu vypsal několik citátů, ale ani jeden ten japonský. Nejsou to moudra pana Kotlety a tak do jeho profilu nepatří.

V knize najdete několik popkulturních odkazů, které se většinou týkají patriotismu k Čechám. Hlavně pivo a Švejk: Byl vůbec ještě Čechem někdo, kdo nejspíš nečetl Švejka a s Plzní v ruce nečuměl v televizi na hokej?

Mohu tak konstatovat: Je ještě vůbec někdo Čechem, kdo neochutnal Kotletu?

CITÁT: Když lidé věří v něco víc, zpravidla to končí masakrem.

flare
01.09.2017

Jako, nevím proč, ale ty starší kousky pana "mordýře" Kotlety se mi líbily nějak více. Ale jako oddechovka cajk..

kabismo
31.08.2017

Kotleta..jako vždy vtáhne a pustí až na konci knihy.

Tamten
30.08.2017

Pokračování kvalitou navazuje na první díl, je podobně čtivé a zábavné. Nicméně zatímco první díl byl poměrně uzavřený dějem, druhý končí dalo by se říci v půlce věty a bez dalšího dílu to prostě není kompletní knížka.

Bediczek
29.08.2017

Pěkná blbost, ale na tranzit metrem do práce ideální. Je Kotleta feminista?

groula
28.08.2017

Opět Kotlata jak jej známe. Sice o něco málo perverzního sexu, ale stále je to on.
Kniha čtivá, chytlavá.
Super.
Co mě vytočilo bylo, že musim počkat na třetí díl....
půl roku - kurwa :-)

Fuksinka
28.08.2017

Jednoduchá oddychovka. Ale i na Kotletu je jednoduchá až moc. Konec je otevřený.

kleo9554
26.08.2017

Už se nemůžu dočkat dalšího dílu :-)

kazatell
21.08.2017

Volné pokračování knihy Spad, je opět jednoduché oddychové čtení. Až na pár chyb v knize, kdy mi přijde že autor zapomněl počítat kolik nepřátel v souboji na začátku představil a kolik jich hrdinové nakonec zabily, není co vytknout. Snad až na fakt že volné pokračování udělalo z jednoduchého příběhu trilogii a další díl vyjde až v listopadu. Z pohledu autora je tento krok dobrý, protože si zajistí hned na začátku prodeje. Předpokládám že nikdo nebude čekat na recenze a další díl koupí hned jak bude vydaný

NemmamSlov
20.08.2017

To by chcelo okamzite posledny diel. Je to sice slabsie ako Bratrstvo krve, ale urcite nie na zahodenie. Knizka sa citala takmer sama, novy zaporak a dost zaujimavy dejovy zvrat. Len ten koniec. Clovek si uz normalne praje aby bol november. :)

LittleZedd
19.08.2017

Přečteno jedním dechem. Volné pokračování SPADu nijak předchozí díl nezastíní, ale právě naopak. Fantazii v postapu se meze nekladou a Kotleta tohle umí. Akce, hlášky, drsné hlášky, sex, ženy, krásné ženy, ženy magoři a uprostřed plukovník Michálek. Patriot za kterého tu práci prostě nikdo neudělá. Jsem zvědavý na poslední díl.

lyriq
19.08.2017

Dost mě mrzí, že jsem teď neměl moc čas na čtení, protože tohle stojí za přelouskání na jeden zátah. Jak jsem si myslel při četbě jedničky s mnohem volnějším tempem, autor si pouze připravoval pole, dvojka je masakr plný akce, zvrácených hovad a odhodlání se snažit o lepší svět. Pecka.

vipera
18.08.2017

No tak, no tak, no tak...sem s dalším pokračováním

lachtan77
17.08.2017

Super čtení už nevím jak to tu víc vychvalovat. Jednu chybu SPAD má a to, že třetí díl vyjde až v listopadu

pobijecmuch
15.08.2017

Výborné pokračovaní Spadu. Knihy od Franty nepotřebují žádnou reklamu, protože jsou to knižní hity už před samotným vydáním. Těším se na závěrečný díl, kdy uvidíme, zda se podaří zachránit naši planetu.

Pasadenka
12.08.2017

Kotletka je srdcovka. O tom žádná. Jako druhý díl série docela obstojné, ne však skvělé. Asi je to mnou, nevím, ale tato knížka mi nějak nesedla. Japonka s malýma kozama mě hrozně dostávala. :D I ty stáda zubrů. I ukrajinské amazonky. Nejlepší na Kotletě je ta bytostní blízkost vyvěrající ze společné kultury. Jen těžce by jeho knížky u mě dosahovali takovou oblibu, kdyby se neodehrávali u nás. Tentokrát to nebyla ani taková jízda, ani takový vtip. Zima se blíží a s ní vyvrcholení. Už se těším. :)

Kviky
11.08.2017

Paráda! Precteno v jednom zátahu..

Franc
08.08.2017

Tento díl jsem si užil podstatně více než ten první. Asi to bylo tím, že už jsem věděl, co mě čeká, a nemine. Vše co zde mělo být, zde skutečně bylo.

Děj mi utíkal před očima rychleji než kocour v sedmimílových botách. Každý krok provázela kupa mrtvol, akce, že i Simir Gerchan by blednul závistí. Jednoduchý příběh, neohrožený hrdina, který statistiku přežití své doby obrací naruby. Nic víc, nic míň. To bohatě stačí, aby si člověk četbu užil.

Svá slova o jisté nevyváženosti prvního dílu musím vzít zpět. Toto jsem zde nezpozoroval. Jak jsem psal výše, kniha je jízda od prvního písmene do poslední tečky.

QEDS
06.08.2017

Skvělé pokračování. Jinak není co dodat. Jen tak dál Franto. Už se těším na poslední díl. Všem vřele doporučuji.

Tachenk0
05.08.2017

Přelouskal jsem na 3 zátahy. Opět Kotletovina, akce, hlášky a akce.
Oproti Spadu mi přijde že je daný větší důraz na hlavní postavy a jejich vlastnosti, a kniha má hlubší příběh než první díl. Mužů jen doporučit pokud hledáte něco na oddych a nebojíte se bandy psychopatů co kopou za Dobro. Knize vytknu jen jednu věc. Končí jak kdyby v TV při filmu naskočily reklamy a za 10 minut se pokračovalo. Bohužel musím ale čekat až do listopadu!!

Marry123
04.08.2017

Já si tohle postapo prostě zamilovala. Zhltnuto za dva pracovní dny, a už teď se nemůžu dočkat listopadu až nám vyjde poslední díl a dozvíme se jak to všechno skončí. (A to je asi hlavní rozdíl oproti Spadu, při jeho dočtení to bylo v pohodě, říkala jsem si: Tak jsem zvědavá co bude v pokračování. Tak si v klídku počkám. Ale tentokrát si říkám: Sakra už je listopad? To prostě nevydržím.)

pavelhek
31.07.2017

A komentář v čudu, takže od znovu. Pokračuje se ve vyjetých kolejích, kniha nijak zvlášť nenadchla ani nezklamala, snad až na ten konec, to se jeví jako fakt hodně přitažený za vlasy ( neprozradím děj ). Během čtení jsem dal přednost dočtení Zrcadla 2 až pak jsem se vrátil. Počkám si na 3 díl avizovaný na podzim, snad tam bude nějaký konec.

P.S. A spekulace na závěr, tenhle příběh od Kotlety hodně připomíná Thora od FN. Jen ti droni tam chybějí :-)

Řetězová reakce
Řetězová reakce