Spáčův hrad

Spáčův hrad https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306270/bmid_spacuv-hrad-Rdi-306270.jpg 4 291 106

Děj dalšího románu oblíbené autorky se odehrává v 15. a zároveň v 21. století a jeho hrdinkami jsou dvě ženy – Catrin a Miranda. V roce 1400 se na velšských hranicích schyluje k válce. Catrinin otec je věštec a hraje nebezpečnou hru v centru zuřivého soupeření mezi velšskými knížaty a anglickými pány. Catrin se ocitne ve zdech hradu Sleeper a je vyzvána, aby předpověděla osud Walesu, ona však vidí jen blížící se válku a krev… V roce 2015 odjíždí Miranda na hrad Sleeper, aby unikla realitě a uspořádala si myšlenky. Pomalu cítí, že se v samotě hor probouzí k životu, ale pokaždé, když zavře oči, její sny ožívají. Setkává se v nich s mladou dívkou, která křičí a vztahuje k ní ruce. Zdá se, že jí může pomoct jen Miranda…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Brána

Sleeper’s Castle , 2016

ritz
25.08.2017 3 z 5

Už jsem asi přečetla moc knížek této autorky, už mi to přijde pořád dokola. Ale ten/ta, kdo čte poprvé, musí být nadšený/á.

lisc
19.08.2017 4 z 5

Vcelku jsem si dobře početla a líbila se mi minulá i současná dějová linie, jen třetí linka (žárlivá psychopatka Rhona) mi přišla zbytečná. Z novějších knih B. Erskinové (Řeka naděje, Šepoty v písku) se mi Spáčův hrad líbil nejvíc.

bookcase
16.08.2017 4 z 5

Už to není úplně ono, není to ta Erskinová jako za starých časů. Ale číst se to dalo, i když místy to bylo zdlouhavé. Linie s žárlivou psychopatkou Rhonou mi přišla taky moc agresivní, ne-li přímo zbytečná. Tak 3,5 hvězdiček.

bareva
11.08.2017 5 z 5

Kniha nezklamala. Už je to pár let, co jsem naposledy četla knihu od této autorky, a opět jsem se naprosto ponořila do děje a bylo pro mě těžké kniho odložit a věnovat se jiné činnosti. Jen chování Rhondy mohlo být méně agresivní.

Katuska001
06.08.2017

Po několika letech jsem se vrátila k toto autorce a za mě kniha super. Drama s Rhonou mohlo být vynecháno.

Irsaf
15.07.2017 5 z 5

První kniha od autorky.
Líbila se :)

hanka175
11.07.2017 5 z 5

Barbara Erskine je jedna z mých nejoblíbenějších autorek a četla jsem všechny její knihy - opět silný, zajímavý příběh, prolínající se časové roviny , historický náhled - velice čtivá a zajímavě napsaná kniha.

Dixinka
09.07.2017 3 z 5

Nevím, přesně proč, ale tato kniha mi nějak nesedla. Pořád to bylo dokola. Minulost, přítomnost. Bez vývoje děje. Bohužel hodnotím tak jak hodnotím.

Kerberos
26.06.2017 3 z 5

Tak jsem se na ni těšila,ale zklamání asi nejslabší Erskinová.

zbožňuju_knihy
19.06.2017 4 z 5

Kniha byla příjemná, oddychová. Možná zbytečně zdlouhavá. Líbila se mi přítomnost i minulost. Žila jsem již před staletími, která se odehrává v podstatě na stejném místě byla nepochybně lepší, ale i tato byla dobrá :-)!

alabra
19.06.2017 4 z 5

Zajímavá kniha, dobrá oddechovka, jen ve střední části zbytečně rozvláčná. Historický náhled do dějin anglicko - velšského pomezí byl příjemným překvapením. Určitě si ještě něco od této autorky přečtu.

kalimero007
07.06.2017 5 z 5

Na novou knihu od autorky jsem se moc těšila. Baví mne prolínání časových dějů. Popisování krajiny , přírody z 15.st. bylo pro mne zážitkové.

dominikB951
03.06.2017 4 z 5

Jako dobrý, ale od té minulosti jsem čekal víc... :)

Michaela91
02.06.2017 4 z 5

Tuto autorku mám ráda a na knihu jsem se těšila. Je pravda, že mě nezaujala jako její ostatní, kdy jsem četla s větší chutí a rychleji. Tato kniha se mi líbila, ale myslím, že kdyby měla o sto stran méně tak to neuškodí. Děj byl strašně zdlouhavý a nekonečně se vlekl. Minulost mě tentokrát nedostala tak moc jako u jiných knížek. Nicméně děj a prostředí, kde se odehrával byl krásný. Za mě spokojenost.

Danielka001
01.06.2017 3 z 5

Z úcty a hlavně z bezbřehého obdivu k této ženě jsem knihu přečetla. Pro mne není z nejlepších, ale i tak pěkná kniha. Přítomnost mne tentokrát "zaujala" více než minulost...

Marimonk
23.05.2017 4 z 5

jako vždy,Erskinová mně chytla u srdíčka a nepustila mně až do poslední stránky.....

Ivuska.09
19.05.2017

Musím souhlasit s tím, že nejlepší bylo posledních sto stran. Nicméně propojení minulosti a přítomnosti a vzájemné navštěvování ve snech se mi líbilo od samého začátku.

takana
13.05.2017 5 z 5

Kniha se mi líbila Erskinová nikdy nezklame.

Sahti
07.05.2017 5 z 5

Pohodové čtení, které vás strhne zajímavým příběhem jak ze současnosti tak i z dávných časů. Knížku jsem přečetla s přestávkami za týden. Chtěla jsem ji číst pomaleji, jelikož jsem si tak mohla vychutnávat pocity Andy a přemýšlet o příběhu Catrin. Barbara Erskinová mě nezklamala.

ina77
05.05.2017 5 z 5

Já nemůžu jinak než 5 hvězdiček.Kniha je neskutečná.Je škoda,že není víc spisovatelů jako je tato autorka.