Spáčka a vřeteno

Spáčka a vřeteno https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270127/bmid_spacka-a-vreteno-FGC-270127.jpg 4 433 103

Královnině zemi bylo ono království vzdušnou čarou nejblíže, ale přes horský hřbet, který sloužil jako hranice mezi těmito dvěma královstvími, nedokázaly přelétnout ani vrány. Možná si myslíte, že ten příběh znáte. Vystupuje v něm mladá královna, která se má vdávat. Dále pár dobrých, statečných, houževnatých trpaslíků, hrad zarostlý trním a princezna, kterou čarodějnice proklela, aby spala navěky. Jenže tady nikdo nečeká, až se objeví šlechetný princ na věrném oři. Tahle pohádka se spřádá z nití černé magie, která se kroutí a stáčí a pableskuje a září. Královna by si snad mohla vysloužit hrdinské ostruhy, pokud princezna potřebuje zachránit…... celý text

Literatura světová Novely Fantasy
Vydáno: , Albatros (ČR)

The Sleeper and The Spindle , 2015

Roseblood
22.03.2021 5 z 5

Knížka je kraťounká s nádhernými ilustracemi Chrise Riddella. Přesto, že je krátká, příběh v člověku ještě dlouho po přečtení rezonuje. Příběh s překvapením, vícero pohádek, které známe, v novém originálním kabátě. Trošku temné, magické, dojemné, chvílemi skoro hororové a to překvapení, když vám dojde, kdo je vlastně královna. Co se týče konce, to je prostě pecka❤️

"Člověk má vždycky na vybranou."

Vřele doporučuji nejen milovníkům Gaimana.

Hodnocení 5*/5

bacouch
26.02.2021 3 z 5

Vítězství formy nad obsahem. Po knize jsem sáhla, protože mě okamžitě zaujala výtvarná stránka a přišlo mi, že může být zábavné kouknout na klasické pohádky neotřelým pohledem. Ovšem děj mě vůbec nezaujal. Vše klouzalo po povrchu a pro mě to bylo ... divný. Ovšem ilustrace jsou naprosto uchvacující. Z těch jsem opravdu okouzlená.

kubakubikula
27.12.2020 5 z 5

Zajímavé pojetí známé pohádky. Kdyby to bylo víc propracované,byl by to skvělý román.

annes
20.12.2020 5 z 5

Za mě rozhodně super.Vyprávění tradičního příběhu netradičně. Zajímalo by mě co Královna a její tři přítelé ještě zažijí za dobrodružství.

Giskard44
25.10.2020 5 z 5

Ten moment, keď človeku dôjde, kým je Kráľovná a trpaslíci, okúzľujúce...Taktiež jej záverečné rozhodnutie dodávajúce príbehu i hlbokú myšlienku navyše...Ako tu už niekto spomenul, tento príbeh má potenciál v človeku dlho rezonovať. O kresbe ani nevravím. Skrátka nádherná kombinácia slov a ilustrácií. Dočítal som pred pár hodinami a stále sa mi v duši z pôžitku jej čítania rozlieva príjemný pocit :)

Ostruzinek
15.10.2020 4 z 5

Zajimave,necekane,bavilo me to:-)

asano0537
30.08.2020 5 z 5

Knihu jsem výhradně koupila kvůli vizuální stránce, je to drahokam. Po přečtení jsem zjistila že to je stejně literární klenot jako je výtvarný.

Marekh
25.08.2020 4 z 5

Pohádka pro dospělé, líbily se mi ilustrace, které byly nádherné. :)

Krukron
29.07.2020 5 z 5

Moc pěkné.. Pohádka i pro dospělé a po grafické stránce naprosto překrásné.. Jako bych četl obrazy.

Pitbullka
11.06.2020 4 z 5

Neobvyklé zpracování. Ilustrace jsou opravdu nádherné a skvěle podtrhují příběh.

Hesonit
16.02.2020 5 z 5

Gaiman dává starým příběhům/ tradičním postavám nové významy ve smyslu jiného způsobu nazírání na věc. V této knize propletl dohromady originálním, vtipným a dokonce i trochu strašidelným způsobem dvě klasické pohádky. A jako bonus je tu perfektní výtvarná stránka knihy.

Hanka123
18.01.2020 4 z 5

Krásný příběh s překvapením...

elyonka9643
17.01.2020 4 z 5

Knížku jsem kupovala hlavně kvůli iluatracím, které jsou nádherné. Příběh je miloucky ale děsně krátký. Líbilo by se mi pokračování.^^

triatlet
13.01.2020 3 z 5

Ilustrace, byť poněkud temné, jsou zajímavější než vlastní text.

"Jména jsou v tomhle příběhu nedostatkové zboží." (s. 19)

ČV 2020 - 1. Kniha, jejíž autor letos oslaví (oslavil) kulatiny

Gilnien
09.01.2020 3 z 5

Příběh to byl zajímavý, ale v kontrastu s dalšími knihami autora slabší.

Makropulos
04.01.2020 5 z 5

Jak už jsem mnohokrát řekla: Pan Gaiman prostě umí. V této knize na velmi malém prostoru převyprávěl notoricky známé pohádky, přidal k nim kus své bezbřehé fantazie, zapomněl na jména a vytvořil příběh, který prostě musíte přečíst najednou. A pak si sednete a začnete znovu, prohlížíte úžasné Riddellovy ilustrace a je Vám dobře.

MagdaFish
16.08.2019 5 z 5

Co má Gaiman s tím spánkem a sněním, že ho tak fascinují? Příběh je roztomilost sama a k tomu ty krásné ilustrace mého oblíbeného Chrise Riddella. A líbí se mi, jak si hezky pohrál s analogií příze - vřeteno - pavouci. Prostě nádhera!

s1ombrehimawari
10.03.2019 3 z 5

Bylo to fajn, jednoduché počtení. Zvláštní styl psaní, krásné kresby. Překvapivé zakončení. Ovšem potřebuju něco víc sofistikovaného. Působilo to trošku jako fanfikce.

NymphMaeve
27.02.2019 4 z 5

Hodně zvláštní příběh, pohádka s prvky strachu, temného čarodějnictví a spoustou směsi z jiných pohádek. Nemůžu říct, že by se mi to nelíbilo, ale bylo to zvláštní, moc zvláštní. Vše doplňují krásné ilustrace, textu je málo, příběh je opravdu hodně krátký. Myslela jsem, že si tuto knihu budeme číst s dětmi ve škole, ale netroufnu si, protože se bojím, že bych jim v hlavě nadělala akorát guláš. Absence jmen toto vše ještě podporuje.

BUBO26
16.02.2019 3 z 5

Nádherné, prenádherné ilustrácie. Ale príbeh je kratučký a už sto krát prerozprávaný.

Locus Poll Award (ocenění)

Neil Gaiman
britská, 1960
2006  87%Nikdykde
1997  87%Dobrá znamení
2001  81%Američtí bohové
2017  82%Severská mytologie
2007  85%Koralina

Kniha Spáčka a vřeteno je v