Sovětské tanky T-54 a T-55 -- 1944-2004

Tanky T-54 a T-55 jsou nejdůležitějšími obrněnými bojovými vozidly, používanými v období po 2. světové válce. Účastnily se konfliktů po celém světě, včetně maďarského povstání v roce 1956, arabsko-izraelských válek, války ve Vietnamu, íránsko-irácké války, operace Pouštní bouře, občanských válek na území bývalé Jugoslávie a operace Irácká svoboda. Patřily rovněž mezi hlavní typy nasazené během invaze armád Varšavské smlouvy do Československa v srpnu 1968. Autor této knížky se podrobně věnuje vývoji různých verzí a modernizací těchto obrněnců, který byl vzhledem k požadavkům sovětské armády a politickým okolnostem v zemi velice složitý, doprovázený nezměrným úsilím předstihnout v technických parametrech a schopnostech západní tanky. Text doprovází velké množství snímků a kreseb....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/132119/sovetske-tanky-t-54-a-t-55-1944-2004-132119.jpg 44
Literatura naučná, Technika a elektro
Vydáno, Grada

T-54 and T-55 main battle tanks 1944-2004, 2009

Kniha Sovětské tanky T-54 a T-55 -- 1944-2004

Perseus
25.07.2020

Podle mě rozhodně dobrý začátek pro zájemce o sovětskou tankovou techniku studené války. Je popsán vývoj jednotlivých verzí, modernizační programy čí osudy vyřazených tanků. Samozřejmostí je bohatá obrazová příloha (jak černobílé fotky tak barevné ilustrace).

MaŠle
07.05.2013

Za 152 Kč není knížka špatná, ilustrace, fotky a popis odpovídal mému očekávání.