Sovák podruhé

Sovák podruhé https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45834/mid_sovak-podruhe-NsP-45834.jpg 5 84 15

Sovák série

Podtitul: Smích léčí aneb Neberte se tak vážně. Druhé pokračování vzpomínek Jiřího Sováka, který si záhlaví své knihy dal: Pro mě je označení komediant vyznamenání. Dobrý komediant má možnost udělat víc než král.

verka5083
předevčírem 5 z 5

Kniha "Smích léčí aneb Neberte se tak vážně" nás znovu zavádí do světa Jiřího Sováka, ikony českého humoru, a přináší druhé pokračování jeho osobních vzpomínek. Tento díl je věnován Sovákově filozofii smíchu a humoru, který považoval za lék na mnohé životní trable. Sovák zde reflektuje svůj život a kariéru s charakteristickým sebeironickým nadhledem, čímž potvrzuje své přesvědčení, že být komediantem je vyznamenání, neboť komediant může ve společnosti změnit víc než král.

Jeho příběhy, plné jednoduchých, avšak účinných humoristických situací, dokazují, že nejlepší historky skutečně píše život sám. Kniha je napsána lehkým, přístupným stylem, který zaručuje, že se čtenář nejen pobaví, ale možná i poučí. Sovákovo umění dělat si legraci ze sebe samého a svého okolí nejenže baví, ale i osvěžuje a inspiruje, což dělá z této knihy dokonalý odpočinkový čtivo pro každého, kdo hledá útěchu ve smíchu.

n.ezn.amy
16.02.2024 5 z 5

Druhý díl vzpomínek Jiřího Sováka. Vzpomínky na vojenskou službu, zájezdy s divadlem, filmy, na kolegy či na jeho milovanou ženu. Pohodové a milé čtení, které člověku vždy zlepší náladu, protože je psaný inteligentním humorem tohoto skvělého herce.

Žena je to nejkrásnější a nejužitečnější co příroda stvořila. Odjakživa mám nejradši mužský, který tohle respektujou. Žil jsem bouřlivě, zlobil, ale z téhle zásady neuhnul. Obdivuji ženy nejen pro krásné nemravnosti, ale naopak i pro čistotu, kterou do života vnášejí. Léta žasnu, jak dokážou chlapovi zpříjemnit život. Rád se pomodlím, měl jsem v tomhle směru štěstí ....

Lele61
10.07.2023 5 z 5

Další pokračování vzpomínek vynikajícího herce a také baviče Jiřího Sováka. Miluji všechny jeho filmy a moc rád si přečtu i zábavné historky z jeho bohatého hereckého života. Velká škoda, že už není mezi námi, jeho humor nám bude určitě citelně chybět.

heavy66
22.10.2022 5 z 5

Soukromé vzpomínky skvělého herce a komika třeba na divadelní zájezd do Sovětského svazu, na znárodnění chalupy Josefa Vinkláře nebo na soudružku zvanou Morová rána. Chvílemi jsem se smál nahlas.

georginaa
04.09.2022 5 z 5

Další vzpomínky pana herce, jeho humor provází nás do dnes a nejvíce se mi stejně líbil v chalupářích. Tam byl excelentní. Takový komici se už nerodí, škoda jich.

frantisek8863
27.04.2022 4 z 5

Opět velmi vtipné vyprávění a vzpomínky na herecké kolegy, vojnu, mládí....

castkov
26.09.2020 3 z 5

Další příjemné povídání.

4444913
09.04.2019 5 z 5

Nakažlivě veselé.O kariéře nebo zkušenostech se tady nedozvíme nic ale na dobrou náladu je to to pravé.

Lenka4
31.07.2017 5 z 5

Ideální čtení pro dobrou náladu.

Jozefina
09.02.2017

Smích lečí, aneb neberte se tak vážně.
Kniha je bezvadná dobře se čte. Pana Sováka mám moc ráda. Byl to pan Herec.

čekanka13
11.01.2017 4 z 5

První díl se mi četl lépe, ale i tak - skvělé.

edith79
11.01.2017 4 z 5

Vyprávění tohoto skvělého českého herce mě vážně baví.

pagac17
29.09.2015

Přečetl jsem s chutí i druhou knihu o Sovákovi. Je to poklad zážitků velkého komedianta. Takoví se jeho tipu nerodí, Každý z našich komiků je svým způsobem zvláštní a nelze jej opakovat. Protože mám rád takový žánr, vypůjčil jsem si Komiky na jedničku, kterou začnu číst. Více nemusím komentovat. Kdo se chce pobavit, doporučuji jí přečíst. Jeho citace jsou působivé.
jednu z nich opakuji- Ono na tom něco je: lidi by se neměli brát tak vážně!

gabrimi
01.04.2013 5 z 5

Pokračování prvního dílu se taky povedlo.

WEIL
14.08.2011 4 z 5

Prvníí vyprávění herce J. Sováka bylo dobré, syté, druhé rozvíjí ještě to první, stále dobrá úroveň.

herci

Autoři knihy