Soukromý nebe

Soukromý nebe https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/84411/bmid_soukromy-nebe-6599339bb4581.jpg 3 14 3

Autorka popisuje s mírným nadhledem svou dlouholetou touhu po dítěti, jejíž naplnění se s každým dalším spontánním potratem vzdalovalo a tento stav vyvolal řadu obsesí, strachů a fóbii. Rizikové těhotenství pak dvakrát úspěšně završila v krajské nemocnici v péči laskavého lékaře, který kromě své odbornosti vynikal hlavně pochopením pro psychiku svých pacientek a dokázal získat jejich bezmeznou důvěru. Realistické líčení svých psychických i fyzických potíží prokládá autorka poetickými vsuvkami, drobnými lyrickými příběhy a úvahami, které mají prosté vyprávění o rizikovém těhotenství povýšit na literaturu. Doplněno malým slovníčkem gynekologických pojmů.... celý text

Romány , Literatura česká

Vydáno: , Erika

Čand@
04.09.2022 3 z 5

Taká malá spoveď ženy o veciach, ktoré si žiadna z nás nepraje prežiť. Nečítalo sa to dobre. Myšlienky sú často nesúvislé, autorka skáče v čase i v rozprávaní tam a späť. Ale chápem to. Dej je rozhádzaný rovnako, ako sú rozhádzané, plné strachu i následnej úľavy a šťastia jej tehotenstvá. A tiež tehotenstvá žien, ktoré mesiace zdieľali jej osud v pôrodnici a nie vždy napriek všetkej snahe dopadli tak, ako ony túžili.

Niki
27.05.2013 2 z 5

Nezáživný děj, forma psaní mi nevyhovovala.

monula101
19.03.2012 3 z 5

Knizka je celkem dobra blbe se mi cetla z niceho nic autorka vzpomina na detstvi.

prvotina těhotenství

Veronika Valíková