Soukromá válka pana Wilsona

Soukromá válka pana Wilsona https://www.databazeknih.cz/img/books/84_/8436/soukroma-valka-pana-wilsona-8436.jpg 3 7 2

Soukromá válka pana Wilsona je pravdivým příběhem, v němž texaský kongresman a agent CIA společně naplánovali a uskutečnili největší a nejúspěšnější operaci CIA v historii studené války. Jednalo se o financování afghánských mudžahedínů v boji proti sovětské armádě, která vtrhla do jejich země. Tento strhující příběh poslední bitvy studené války je stále ještě neznámou stránkou naší nedávné minulosti. Nabízí rovněž klíč k porozumění dvěma nejdůležitějším událostem moderních dějin – náhlého zhroucení Sovětského svazu a sílící moci militantního islámu.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Víkend

Charlie Wilson’s War , 2003

cernykapitan
05.07.2019

KNIHA JE NESTOUDNÁ TÍM, ŽE VLASTNĚ GLORIFIKUJE SUPERZLOČINCE, KTEŘÍ PROSTŘEDNICTVÍM CIA VYPUSTILI DŽINA Z LAHVE A VYTVOŘILI PODHOUBÍ VŠECH TERORISTICKÝCH ORGANIZACÍ, KTERÉ NĚCO VE SVĚTĚ ZNAMENAJÍ (Al-Kajdá včetně Usámy bin Ládina, Talibán atd.). Čili tady jsou důkazy toho, že věci ve světe (jsme ve století terorizmu) se jen tak nedějí, ale bublají z rozpočtu toho toho nejhoršího zplozence "pekel", je-li něco takového, CIA v Langley, "demokratické" teroristické organizace, která vraždí a shazuje vlády a prezidenty po celém světě bez jakékoliv kontroly (režisér oskarové Čety Oliver Stone odhaduje, že prostřednictvím hrátek CIA a US Army přišlo o život od r.1945 na 30 000 000 obyvatel naší planety). Není na světě svinstva, v němž by CIA nemělo prsty (od Guantanáma, Pinocheta přes saudský režim až po vietnamskou, iráckou a afgánskou válku). Doplněno fotopřílohou válečných zločinců v službách CIA.

woodward
15.02.2016 5 z 5

Kniha o panu Wilsonovi a "jeho" válce je knihou o složitosti světa. Pan Wilson rozhodně není žádný rytíř Archibald, ochránce nebohých, a důsledky jeho činů, viděno z pohledu dnešní nešťastné doby, budí rozporuplné pocity. Ale proti tomu stojí prostá skutečnost, že v kořistné válce dokonale vyzbrojené armády bezduchého rudého mocnářství proti otrhaným, zaostalým chudákům z afghánských hor se postavil na stranu otrhanců a pomohl jim. Ať už jeho motivy byly jakékoliv a ať z toho později vzešlo cokoliv, v danou chvíli a v dané situaci udělal správnou věc.

Afghánistán špionáž CIA studená válka podle skutečných událostí

Autorovy knížky

George Crile III