Souhvězdí Labutě

Souhvězdí Labutě https://www.databazeknih.cz/img/books/63_/63108/bmid_souhvezdi-labute-skI-63108.jpg 4 389 24

Mirka Součková, hlavní hrdinka románu, má v kapse závěrečné vysvědčení z deváté třídy, přijetí na střední školu jisté a před sebou dva nejsladší měsíce v roce. A to, že je tráví doma, jí vlastně vůbec nevadí: s oběma staršími bratry je vždycky o zábavu postaráno a čtyřčlennou partu teď už bývalých deváťaček nemůže nic rozházet... To si ovšem myslí jen do doby, než ospalé letní městečko ožije příjezdem filmového štábu, který v prostředí loveckého zámečku a zámecké zahrady natáčí novou filmovou pohádku. Holky zkouší projít konkurzem a zpříjemnit si prázdniny aspoň maličkou rolí v komparzu, pokukují po hercích, a pořád se něco děje. Setkání s Alexem, někdejším kamarádem z dětství, Mirku rozhodí nejvíc. Alex sice za tu dobu dospěl a zmužněl, ale taky se z něj stal pořádný náfuka! Souhvězdí Labutě vypráví prázdninový příběh slečen, jež přestávají být školou povinné, o hledání cest k sobě i k druhým, o krádeži obrazů v zámecké galerii, o lásce a dalších událostech jednoho bláznivého léta. 2. vydání... celý text

tittanie
20.05.2022

Měla jsem chuť přečíst si nějakou lanczovku. Všechno jsem od ní četla několikrát a tohle jsem si nějak moc nepamatovala, tak jsem se do knížky pustila. Musím říct, že to není její nejlepší knížka, ale čte se velice dobře. Takový hezký letní románek.

Amneris
24.06.2021 4 z 5

Super oddechové čtení na letní odpoledne. Příběh o Mirce, která se znovu setká s kamarádem z dětství a díky krádeži obrazů z místního zámku zažívá detektivní pátrání...

Marik@@
26.10.2020

Nemáte někdo tuto knihu prosím na prodej?

nikikostadinova
24.10.2020 3 z 5

Hlavní hrdinka celkem sympatická. Příběh odpočinkový, když člověk potřebuje vydechnout, proč ne. Jen teda nevím, jestli jméno hlavní postavy z Titanicu (Jack) bylo v knize změněno na Johna schválně, nebo se prostě stala chyba :-D

Taralcielle
05.11.2019 4 z 5

Moc hezká knížka, takové milé počtení :) Líbila se mi detektivní zápletka.

Aknel26
21.08.2019 4 z 5

Příjemná knížka, kterou si můžou vzít na prázdniny sedmačky nebo osmačky. Sympatická Mirka řeší problémy s učiteli, v rodině, mezi kamarádkami a samozřejmě v lásce. Nechybí atmosféra horkého léta, vtipné momenty a tentokrát ani detektivní pátrání.

Ana72154
16.03.2019 5 z 5

U této autorky mě nejvíce štve, že její knihy vždy končí tak, že by si člověk přál pokračování :-D

Vendula39
23.02.2019 3 z 5

Výborná oddechovka. Četba na léto od mojí nejoblíbenější autorky.

Knihomolka97
08.02.2019 5 z 5

Opět skvělá kniha!
Líbí se mi, že zde není jenom romantická zápletka, ale i trocha ,,detektivky". Knížka se četla sama...přečetla jsem ji během večera jako takovou pohádku na dobrou noc. :-D

JancaMia
22.01.2019 5 z 5

když si potřebuje dát jednohubku a už nejste cílová skupina a milujete knížky od L.L. je tohle pro vás to pravé .. aneb osudy puberťaček a jak se s tím vypořádaly ..

niky.p
26.03.2018 5 z 5

Výborná knížka, skvělá oddechovka. Spisovatelka opět nezklamala, mám její dívčí romány velice ráda. Doporučuji!

SmallLucia
14.09.2017 3 z 5

Odpočinková četba.

Doubravka1975
28.08.2017 5 z 5

moc pěkná knížka, letní romantika s detektivní zápletkou

EvikU.
07.04.2017 3 z 5

Je to jedna z mých oblíbených knih. Četla se pohodově. Zase si ji přečtu.

pavlinkaa
27.10.2016 3 z 5

Jsou knihy, které bych mohla číst pořád dokola a jsou knihy, které mi stačí přečíst pouze jednou, a mezi ně patří i tato. Ale nelituji toho. Jsem ráda, že jsem jí přečetla, ale to mi stačí :)

Ann98
01.07.2016 5 z 5

Kniha mě opravdu nezklamala. Celou dobu jsem čekala, jestli bude happyend. Jsem ráda, že je to další kniha s detektivní zápletkou (chvílemi se mi až tajil dech). Mirka byla naprosto skvělá, přišlo mi, že se chovala hodně dospěle (na to, že jí bylo 15 let). Hodně jsem fandila Alexovi a doufala jsem, že nakonec budou s Mirkou spolu.

Sinecod
03.09.2015 4 z 5

Ani ve svých telecích letech jsem Lenku Lanczovou nečetla, myslím, že jsem přelouskala tak pět knížek. Po letech jsem si vzpomněla na tuhle a zjistila, že souhvězdí labutě je moc hezký příběh pro náctileté slečny a mně se zrovna trefila do nálady. A ikdyž mám teen léta za sebou, má tahle knížka něco do sebe. Asi proto, že hlavní hrdinka Mirka neni káča pitomá. Jinou knížku už si ale od ní nikdy nepřečtu, na to jsem přecejen už stará..

veronie
15.07.2015 3 z 5

Vzhledem k tomu, že mě městská knihovna vypekla a na týden mají zavřeno, musela jsem zabrousit do své knihovničky a vrátit se o několik let zpět. Dřív jsem tyhle sladké romány měla strašně ráda, autorka píše opravdu hezky. Pro náctileté slečny super.

Karolína18
14.08.2014 5 z 5

Tato kniha rozhodně patří k těm povedeným. Doporučuji přečíst všem, kteří mají rádi napravené rebely. Někdy mě štvalo Mirčino chování, ale to se dá snadno přehlédnout, protože vzápětí přichází zase další z úžasných scén. Je škoda, že konec není víc rozvinutý, jinak naprosto dokonalá knížka.

1v8na
01.08.2014 4 z 5

pěkná knížka, taková letní romantická oddechovka