Příběhy o soudci Óokovi ekniha

Dvanáct příběhů soudce Óoky, který dokázal svým důvtipem přijít na kloub i tomu nejzapeklitějšímu případu a spravedlivě rozsoudit každý spor.

Óoka Tadasuke byl skutečnou historickou postavou. Žil v Japonsku na přelomu 17. a 18. století, a protože tehdejší zákony...

https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/215284/pribehy-o-soudci-ookovi-p8c-215284.jpg 4.658

Kniha Příběhy o soudci Óokovi

knih-o-mol

Svělá kniha pro děti. Toto bylo mé dětství jako adolescent jsem přešel na soudce Ti od van Gulika a nyní to byl Ti od Frédérica Lenormanda

Hoshi

Kniha mi už delší dobu ležela v knihovně a její čtení jsem neustále odkládala s tím, že mě nebude bavit, že se budu nudit a nakonec ji odložím nedočtenou. Ale opak je pravdou. Příběhy o soudci Ookovi jsou velice čtivé, plné moudrosti a ponaučení.

Usire
10.08.2020

Skvělé a milé vyprávění o případech soudce Óoka, které má vždy nějaký přesah a poučení. Mrzelo mě, že svazek má jen pár stran, klidně bych uvítal fascikl o 1000 stranách.

Market = )
14.11.2017

Tohle je milovaná knížka z dětství mého manžela :-). Loni jsem mu jí díky DK sehnala a teď jsem si jí konečně přečetla, protože se mi hodila do čtenářské výzvy. Moc pěkné příběhy i popis a celkový obraz doby.

Měňavka
02.10.2017

Vůbec jsem netušila,že soudce Ooka opravdu existoval. Příběhy se mi moc líbí. Hlavně proto, že jsou plné moudrosti a ponaučení. Mám ráda i vydařené televizní zpracování.

Standa Šebek
04.09.2013

Krásné japonské pohádky o (skutečně žijícím) spravedlivém soudci, který svou vychytralostí dokázal vyřešit každý případ. Jednoduché, krásně vypointované příběhy. Řada lidí bude zřejmě znát povedenou televizní adaptaci s Miroslavem Donutilem.