Současná česká politika: Co s neefektivním režimem?

Současná česká politika: Co s neefektivním režimem? https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/157362/soucasna-ceska-politika-co-s-neefektivnim-rezimem-157362.jpg 4 6 1

Kniha nabízí systematický pohled na soudobý český parlamentní režim. Vysvětluje jak teoretický, tak i praktický kontext jeho fungování. Česká republika je zralá na reformu svého demokratického režimu. Český parlamentarismus je poškozen a dlouhodobě nefunguje, jak by fungovat mohl a měl. Jeho reforma je proto nanejvýš potřebná a měla by být uskutečněna. Ambicí knihy je navrhnout řešení, která by přinesla nápravu českého parlamentarismu.... celý text

Kmotr99
11.01.2019 3 z 5

Podnětné zamyšlení, ale Kubátovi bych vytkl dvě věci. Kniha mohla být srozumitelnější. Zbytečně odborným jazykem a neobratnými formulacemi se mi útlou knihou ne úplně lehce prokousávalo. Co se obsahu týče, zajímalo by mě, jak moc by svůj návrh racionalizace parlamentu (například zavedení většinového systému) dnes obhajoval, po faktickém rozkladu systému dvou velkých stran na ose pravice-levice. Stejně tak argument zralostí naší demokracie se dnes zdá být trochu úsměvný, od roku 2013 se toho přeci jenom událo hodně.
Přesto můžu doporučit, jako úvod do fungování politických systémů to není špatná kniha, která kombinuje teorii s praxí.

Kniha Současná česká politika: Co s neefektivním režimem? je v