Som mama

Som mama https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/260131/bmid_som-mama-HzD-260131.jpg 4 151 51

Som mama série

Úspešná slovenská herečka, moderátorka a kreatívna autorka vtipných prúžkovaných tričiek Kristína Farkašová je šťastnou mamou dvojičiek Ely a Matildy. O svojich skúsenostiach a zážitkoch s tehotenstvom a materstvom začala písať vtipný blog a ten oslovil množstvo mamičiek. Pre všetkých, ktorým je jej humor blízky a téma sa im zdá viac než príťažlivá, vydáva knihu, v ktorej sa hrdo hlási k tomu, čo jej robí najväčšiu radosť: Som mama! Ilustroval Boris Farkaš.... celý text

bagel
bagel
30.05.2017 2 z 5

Zkraje zábavné, pak už mírně stereotypní.

kikies
kikies
18.05.2017 3 z 5

Knížku jsem si přibalila do porodnice - kde jsem se k ní samozřejmě nedostala - ale četla jsem ji v mezičasech doma po návratu se řvoucím uzlíkem v náručí a musím uznat, že mi v těch prvních dnech hodně pomohla. Ukázala mi, jak brát věci s nadhledem místo toho, abych si ze zoufalství rvala vlasy... Netvrdím, že je to bůhvíjaký skvost, ale je to ze života, napsáno od srdce a pobaví to. Plus jsou tam roztomilé ilustrace ;-)

Bablu
Bablu
05.04.2017 3 z 5

Na to, že jsem na mateřské s dvěma malými dětmi mě to zase tak nenadchlo. Občas jsem se zasmála, to určitě. Ale někdy jsem zase moc nepochopila pointu. Na blog to je určitě fajn, ale na knihu bych tomu dala větší pospolitost. Líbil se mi ale její nadhled a ironie a velká láska k dětem.

grafinka
grafinka
29.03.2017 5 z 5

Jako nastávající mamina jsem cítila potřebu si tuhle knížku přečíst a nelituji. Příběh maminy dvojčat mě pobavil a dobře se četl. Doporučuji !!!

Balenka
Balenka
17.01.2017 4 z 5

A mne sa to veľmi páčilo :-) Som mama 4-mesačnej dcérky a možno aj preto mi boli niektoré pasáže blízke. Musím priznať, že som sa smiala aj nahlas, dokonca som niektoré časti čítala aj mužovi. Určite odporúčam pre každú maminu. Ja sa už teším na pokračovanie.

danuska
danuska
13.09.2016 2 z 5

Je obdivuhodné, ako vie Kristína Farkašová urobiť z takejto zlátaniny, jednu z najpredávanejších kníh, a ženy jej to všetko uveria.

parvitas
parvitas
09.09.2016 5 z 5

Skutočne sa bavím. Niektoré texty som poznala z blogu, ale niečo je nové. A keďže mám tiež dvojbodky (nie, nevoláme ich knedle), na vlastnej koži poznám dvojičkovské radosti a starosti. Mať dvojčatá je super. A niekdy aj super náročné. Takže ak si chcete oddýchnuť pri písačkách jednej milej dvojmamy, smelo sa začítajte. Inak, odkedy som Kristínu s jej babami stretla aj naživo na Mičinskom pitvore, môžem úprimne vyhlásiť, že je fakt milá a príjemná osoba (vidíš, nepísem zdrobneliny!).
Jo, a tetovačky sú megasuper! Len je ich málo. Dúfam, že v pokračovaní sa objavia tiež. :)

syskas
syskas
12.06.2016 5 z 5

Fajn napísané, s humorom, nadhľadom - veď iba tak sa dajú "prežiť" dvojičky :-)

JarkaK
JarkaK
18.02.2016 5 z 5

Suuuuper. Takto sa treba pozerat na "problemy", ktore su obsiahnute v slove MAMA. Uzasne napisane. Nasmiala som sa neskutocne. Mam 6M dcerku a niektore veci fakt, ako by mi zduse hovorila :D. Malo by to byt povinne citanie pre vsetky buduce matky a matky! :D

debe
debe
18.12.2015 5 z 5

U některých pasáží jsem se hlasitě smála. Vtipný popis náročného období každé "začínající" mámy. Ani nevíte, jak potěší zjištění, že v podstatě každý prožívá stejné peklo a nenadělá nic. Nicméně s určitým časovým odstupem je to peklo opravdu komické a stojí za to si ho připomínat! Autorka mi mluvila z duše! Bezva počteníčko!

knihoslava
knihoslava
18.10.2015 5 z 5

Skvely relax. Vtipne popisy kazdodennych starosti a prihod "dvojmatky" a jej zivota, ktory sa prichodom deti obratil naruby. S nadhladom prehodnocuje vsetky mudrosti, ktore v dnesnej dobe na "novomatky" cihaju. Jednoducho materstvo z umelecko-humorneho pohladu :D

2017  73%Jsem máma
2017  70%Stále som mama