Stockholm: Recept na vraždu

Stockholm: Recept na vraždu https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396264/bmid_stockholm-recept-na-vrazdu-bTu-396264.png 4 12 7

Solveig Berg série

< 2. díl

Nablýskaný svět luxusních restaurací má dvě tváře. To, co je vidět, jsou pokrmy netušených chutí, usmívající se obsluha, dokonalý servis. Ale to, co vidět není, je drsné zacházení s personálem, tvrdý konkurenční boj, závist, pomluvy, komploty, jak konkurenty co nejrychleji dohnat ke krachu. A když to bude nezbytné, tak se postarat o jejich odchod nejen ze scény, ale i na věčnost. Poté, co novinářka Solveig Berg pomohla odhalit zákulisí vraždy slavné modelky, je opět na vrcholu. Zapomenuty jsou všechny její hříchy z minulosti. Užívá si přízeň čtenářů i své nadřízené. Ale ne na dlouho. Šéfredaktorka internetového serveru, která v posledních letech pátrala po stopách praní špinavých peněz, je totiž během slavnostního udílení kulinářských cen zastřelena přímo na pódiu. A protože jejich vztah byl více přátelský než pracovní, Solveig cítí povinnost pomoct policii odhalit jejího vraha. Jenomže ta o její pomoc nestojí. Ale proč? Je za tím jen neochota spolupracovat na případu s novinářkou, nebo je snad někdo z policistů do celého případu namočený? A tak se Solveig pouští do pátrání na vlastní pěst, a prostředí, do kterého se dostane, nebude nablýskané zákulisí luxusních restaurací oceněných michelinskými hvězdičkami, ale pořádná stoka, ve které navíc narazí na stíny své minulosti, které její pátrání po vrahovi změní v boj o holý život. Kniha je volným pokračováním úspěšného titulu Stockholm: Přísně tajné.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , No Limits (David Laňka)

STHLM: Grotesque , 2017

BlaV.
BlaV.
06.01.2023 5 z 5

1. kniha nového roku, přišla mi až po Vánocích - těšila jsem, protože se mi i 1. díl líbil, pro někoho je hlavní hrdinka nesympatická, mně je ale celkem sympatická, kniha je čtivá, zajímavá detektivka ne z pohledu policie, ale novinářky

cukrovka
cukrovka
16.01.2022 4 z 5

Tento díl byl rozhodně lepší než předchozí. Zajímavější a akčnější příběh i když se stejně nesympatickou hlavní hrdinkou jako z předešlého dílu.

alnahu
alnahu
06.04.2019 4 z 5

Skandinávská detektivka z prostředí vysoké gastronomie. Tento příběh začíná na večírku udílení prestižní ceny Zlatá vidlička.Nahlédneme pod pokličku přátelství partnerů slavných kuchařů Floriana Leblanca a Jona Ragnarssona, kteří společně provozovali restaurace a jejich úspěšnost neměla obdoby,koupali se v penězích a slávě-proč jejich přátelství náhle skončilo a proč se tito dva rozhádali.To vše se rozhodne vypátrat novinářka Solveig Berg na vlastní pěst.Dobře se četla .

konicekbily
konicekbily
27.03.2019 4 z 5

Autorka se oproti prvnímu dílu hodně "polepšila" a stvořila zajímavý thriller s akčními vložkami. Dobrá odpočinková četna, ale nejsem si jistý, zda pro ty, kteří nečetli první díl, nebudou infprmace z prvního dílu chybět.

remoska
remoska
13.03.2019 5 z 5

Svižná, napínavá a zároveň zábavná krimi

mikika
mikika
04.03.2019 4 z 5

slušný průměr s protivnou hrdinkou a zajímavou vedlejší postavou. jestli se autorka inspirovala sama sebou, no tak to potěš...

MartinV.123
MartinV.123
17.01.2019 5 z 5

Mnohem lepší než první díl. Těším se na další knížky.

Hanna Lindberg
švédská, 1981