Sólo pre flautu

Sólo pre flautu https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145600/bmid_solo-pre-flautu-eHc-145600.png 3 17 4

Po provedení své poslední „velké rány“ zahyne známý brněnský kapsář pod koly automobilu. Při vyšetřování nehody vyjde najevo, že odcizená náprsní taška obsahuje nejen značný finanční obnos, ale i skrytou šifrovanou zprávu. Bdělá a ostražitá Státní Bezpečnost se pouští po stopách špionážních rejdů cizí rozvědky.

Detektivky, krimi , Literatura česká

Vydáno: , Naše vojsko

Sólo pro flétnu , 1984

kamilk
26.12.2023 4 z 5

Socialistická kriminálka so slušným spádom deja aj zápletkou. Ideologický nános je len nepatrný rozsahom aj intenzitou, nepriamo odsudzuje kapitalizmus a emigrantstvo a velebí súdružské vzťahy medzi štátmi RVHP.
Samotný prípad je vystavaný zručne a uveriteľne. Knižka sa dobre číta, nechýba gradácia deja. Trošku chýbajú slabé chvíľky hlavného vyšetrovateľa, kpt. Havran pôsobí až okato heroicky. 80%

m2056
10.09.2023 3 z 5

Kniha je v dnešní době průměr v době minulé ale určitě zaujala víc.

moničina
17.06.2019 5 z 5

Film som nevidela, ale kniha ma zaujala a príbeh bol dobre napísaný. Kto má rád československé špionážne krimi, kniha ho osloví.

pobijecmuch
16.06.2014 4 z 5

Příběh z prostředí brněnského veletrhu. Zfilmováno jako TV film pod názvem Rezident s flétnou.

špionáž Státní bezpečnost (StB) studená válka české detektivky

Vladimír Fiala
česká, 1931 - 1998
1992  93%Dějiny Byzance
1987  78%Poklad Cagoulardů
1975  81%Smrt u jezera
1984  87%Krasavec
1982  87%Kdo je Antal?

Kniha Sólo pre flautu je v