Solitaire

Solitaire https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/223937/bmid_solitaire-QYC-223937.jpg 3 524 127

Pokud by vás to napadlo, tak tohle není žádná love story. Jmenuju se Tori Springová. Ráda spím a ráda bloguju. Minulý rok – před tím vším, co se stalo s Charliem a předtím, než jsem se musela vypořádat s maturitou a přihláškou na vysokou a faktem, že jednoho dne opravdu budu muset začít s lidmi mluvit – jsem měla kamarády. Všechno bylo úplně jinak, řekla bych, ale to teď skončilo. Teď je tady Solitaire. A Michael Holden. Vím, o co se Solitaire pokouší a Michael Holden je mi ukradenej. Fakt jo. Solitaire je výborný debut devatenáctileté Alice Osemanové, ideální pro všechny, kteří se nadchli pro příběhy Johna Greena či Rainbow Rowellové. Její hlavní hrdinka Tori je cynická až do morku kostí a autentická středoškolačka stejně jako její autorka.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , CooBoo

Solitaire , 2014

JitulHa
JitulHa
31.01.2024 4 z 5

Solitaire aneb debut od Alice Oseman, kde začít... Tori má problém sama se sebou... A vlastně nemluví s nikým. Charlie má očividně také potíže, o kterých ale nikdo pořádně nemluví... Pak se objeví Lucas a chce se s Tori zase přátelit, z čehož není vůbec nadšená... Ještě je tu ovšem Michael Holden, před kterým ji všichni varují, samozřejmě se nedozví proč vlastně... Na scénu se dostává i rebelská hra, o níž každý ví, avšak nikdo se tím nijak zvlášť nezaobírá... Tori, která si dosud nikdy s ničím příliš nelámala hlavu... Právě začíná vadit, že ostatní nic neřeší... Takže se rozhodne jednat... Dává to smysl?? Jaké věci se mohou skrývat mezi řádky? Existuje alespoň východisko?? Tohle čtení mě skutečně bavilo a nejlepší na tom je, že... "Je to vtipný, protože je to pravda." Skvělá sonda do života a mysli teenagerů, kde se střetáváme, jak s nadšením a radostmi, tak s nepěknými traumaty či smutky. Doporučuji k přečtení.

Kate3003
Kate3003
08.01.2024 2 z 5

Jedná se o autorčinu prvotinu a na stylu psaní příběhu je to celkem znát. Knize chybí určitá lehkost, která provází komiks Srdcerváči nebo i doplňující knihy o Nickovi a Charliem. Řeknete si, že kniha řeší vážná témata takže o lehkosti nemůže být úplně řeč, ale ty řeší všechny knihy autorky a do jiných se ji podařilo určitým způsobem dostat.
Tori Springová se mi v Srdcerváčích celkem zamlouvala, ale tady si moc mých sympatií nezískala. V určitých momentech mi ji sice bylo líto, protože vlastně nikdo nevěnoval pozornost jejím problémům, ale vzápětí to svým chováním zazdila a já z ní měla dost smíšené pocity.
Autorka se snažila nastínit opravdu důležitá témata, ale jejich zpracování nebylo úplně dotažené a některé části působily mírně zmatečně. Díky tomu se mi kniha celkově hůř četla. Zápletka s anonymní skupinou Solitaire byla zajímavě začatá, ale v určitých smerech dost předvídatelná a její zakončení mi přišlo dost takové uspěcháné po tom co se celá kniha tak dlouho točila v kruhu a děj se nijak zvlášť neposouval.
Sama za sebe si z knihy odnáčím dosti rozporuplně pocity a upřímně nevím zda ji doporučit nebo ne.

evca7271
evca7271
04.01.2024 2 z 5

Kniha mě docela zklamala,čekala jsem od ní trochu víc.

sabi_z_knihy
sabi_z_knihy
19.11.2023 5 z 5

A teda... wow. Tohle mě bavilo. Celý děj krásně ubíhal, i když teda musím říct, že mi skupina Solitaire místy hodně vadila.
Dostat se Tori do hlavy bylo taky něco. Už v Srdcerváčích jsem si ji oblíbila a chtěla jsem ji poznat víc a tady jsem měla konečně možnost. Nevím, kolik vám toho můžu říct, abych nic nespoilerovala, takže se do jejího rozboru nebudu moc pouštět. Zkráceně řeknu, že mi sedla, přestože ne vždy jsem s jejím chováním souhlasila a byly tu i chvíle, kdy mi kvůli ní ukapla nejedna slza.
Celý ten příběh byl velice pěkně vymyšlený. Ovšem musím říct, že jsem od knihy čekala něco úplně jiného, ale ve výsledku? Jo, jsem z ní nadšená. Je to něco úplně jiného než Srdcerváči. Ano, místy je to stejné ťuťu, ale má to daleko víc částí, které jsou temnější a nutí člověka se hodně zamyslet nejen nad knížkou, ale nad fungováním celé společnosti.

Přiznávám, že tato knížka není pro každého a vy sami budete muset posoudit, jestli vám sedne nebo ne

5/5

instagram: sabi_z_knihy

kikikrat
kikikrat
20.10.2023 3 z 5

Začátek knihy mě nenadchnul a na druhou stranu ani nijak nezklamal. Někde za začátkem to začalo být zajímavé. Poznávaní postav, jejich problémů a nějaké zvraty. Dokonce jsem se na čtení knihy těšila. Pak přišla poslední část knihy a ta mi přišla snad nejhorší. Hlavní hrdinka se stala protivnou, nevěděla kudy kam a já s ní a kdo stojí za tou hrou jsem uhodla rychle což mě docela mrzelo. Ten konec byl pro mě zmatený a přehnaný. Znovu už bych se do knihy nepustila ani do nového vydání.

LuiSummer_
LuiSummer_
29.09.2023 4 z 5

Kdybych tuhle knihu četla v patnácti s Tori bych se naprosto ztotožnila, možná proto mi občas čtení Toriných myšlenek a pocitů bylo dost nepříjemné, protože jsem měla pocit, jako bych se vrátila v čase a musela si tím vším procházet znovu. Občas jsem si sem tam dát od knihy pauzu, abych mohla zase pokračovat, ale i přesto se mi líbila. A ano, tahle kniha se rozhodně většině lidem líbit nebude, protože Tori Springová je pro většinu lidí charakter s kterým nedokáži sympatizovat, na druhou stranu se rozhodně najde pár jedinců, kteří se v ní najdou a možná jim to pomůže si uvědomit, že to takhle nemusí být napořád, protože přesně tuhle myšlenku pro mě tenhle příběh měl. Knížku jsem měla půjčenou v místní knihovně a když jsem ji dočetla, z přebalu vypadly malé papírky. Byly to vzkazy o tom, že je v pořádku se trápit, že si tím procházeli taky...byly tam asi 4 od různých čtenářů a já nevím, udělalo mi to radost. Takže ano, tahle kniha je na poměry YA dost negativní a temná, ale za mě nese důležitou myšlenku, která se podle mě přes na pohled obyčejný příběh dostane jen k těm, kteří ji opravdu potřebují slyšet.

ComposeAdela
ComposeAdela
25.09.2023 4 z 5

Četla jsem knihu dvakrát (takže asi nemůže být pochyb, že mě zaujala, a to hlavně postavami), pokaždé jiné vydání, a nedokážu říct, které se mi líbí víc. Mnoho změn opravdu knize prospělo a pasáže se příjemněji četly - ale některé změny, například úpravy původního Nicka a Charlieho tak, aby byli teď přesně takoví, jaké je známe z komiksů, knížce naopak ubírají. Trochu mi to nové vydání připomíná situaci, kdy si člověk sám pro sebe píše do šuplíku, ale pak si to chce někdo přečíst, a tak vyškrtá nebo přepíše některé příliš upřímné věty. Někdy je to změna k lepšímu, ale někdy ta přílišná upřímnost k postavě zkrátka patří a je škoda, že se ztratila.

teryyy_04
teryyy_04
21.09.2023 3 z 5

Většina zná Srdcerváče a ví, jak je to "ňuňu", ale to neplatí o Solitaire. V té se podíváme, jak žije Tori, starší sestra Charlieho, která rozhodně není pozitivní postavou. Proto bych na to hleděla při čtení, občas mi bylo opravdu úzko. Celkově měla kniha dost skvělých myšlenek, které bohužel nebyly dotažené, nebo nevedly k žádnému řešení,což mi přišla škoda, vzhledem k vývoji děje. Je to knížka, kdy po dočtení dojdete k pochopení s těmi "šedými myškami" kolektivu. Knížka mi byla poskytnuta v rámci spolupráce s humbookblogery, děkuji za tuto příležitost.

Shaxx
Shaxx
18.09.2023 2 z 5

Ani přes varování samotné autorky, že pokud se čtenáři líbili Srdcerváči, tak se Solitaire může úplně minout a nelíbit se (vážnější témata, autorka knihu napsala ve svých 19 letech), jsem nebyla připravená na to... Jak je tahle kniha špatná. Vážně, to bylo utrpení. Postava Tori se mi líbila v Srdcerváčích, ale ve své samotné knize ne. Líbil se mi snad jen začátek. Pak se z toho stala totální slátanina s naprosto stupidní rádoby romantickou linkou, velmi chabá detektivní zápletka cože/kdože je ten Solitaire... Nevím, zda to mělo mít nějaký hlubší přesah, já ho v tom nenašla. Takže témata, kterých se autorka chtěla dotknout, jsou zpracovány tak špatně, že můj pocit po dočtení je prostě...nijaký.

Edona
Edona
07.09.2023 4 z 5

Přiznám se bez mučení, že jsem se k Solitairu dostala díky Nickovi a Charliemu. Solitaire je autorčina prvotina, kde se poprvé objevují Nick a Charlie. Hlavní hrdinkou je Tori, která tak trochu nenávidí sebe, svět a vlastně úplně všechno. Tahle kniha rozhodně není žádná love story, právě naopak je plná smutku, nenávisti a deprese. V knize se objevuje tajemná společnost Solitaire a i když rozuzlení mě lehce zklamalo, v průběhu jsem byla napnutá a zajímalo mě, co zase Solitaire vymyslí. Rozhodně je to zajímavá kniha, podobnou jsem asi nečetla. Moje hodnocení je trochu ovlivněno tím, že mám ráda svět Srdcerváčů, který Alice Oseman vytvořila a Tori do tohoto světa neodmyslitelně patří.. dávám tedy 4 hvězdičky. Jinak bych dala hvězdičky 3.

ester4597

296
YA
_______________________
Anotace

Tori Springová by byla nejradši, kdyby ji všichni nechali na pokoji. Jenže svět, do kterého se narodila, je hlasitý a extrovertní: vypadá to, že každý po ní chce, aby se změnila a popřela sama sebe. Až na Michaela Holdena. Tenhle zvláštní kluk ji snad jako jediný bere takovou, jaká je. Když jejich střední školu šokuje anonymní skupina Solitaire, pokusí se Tori a Michael odhalit její tajemství. A možná během pátrání zjistí, že ve společnosti plné předsudků může jedno přátelství změnit úplně všechno
Recenze

Od Alice jsem četla pouze srdcerváče a jelikož se mi to vážně líbilo rozhodla jsem se i pro Solitaire.

Bohužel i když je mi to vážně líto musím říct, že kniha mi vůbec nesedla a za mě je to menší propadák.

Knihu jsem četla snad víc jak týden a to je co říct, protože většinou tří set stránkovou knihu mám do dvou dnů přečtenou.
Tady se ten děj nesmírně táhl a vůbec se mi tu nelíbil Solitaire nápad.

Celá kniha na mě působila strašně negativně.
Rada si přečtu příběh, kde hrdina bojuje s psychickými problémy, ale tady se mi to zpracování vůbec nelíbilo.

I hrdinka byla sama o sobě protivná a pořád si vše dávala za vinu a o nic se nesnažila. Všechno všem zazlívala a celkově hrdinku vůbec nemám ráda.
Tohle se mi stalo snad poprvé, kdy mi hlavní hrdinka vůbec nesedla.

Nicméně pokud budu mít možnost si přečíst další autorčinu knihu, tak ji ráda dám ještě šanci.

Děkuji @albatrosmedia za možnost knihu zrecenzovat. #spoluprace
2,5/5

ondrejxbooks
ondrejxbooks
01.09.2023 5 z 5

Soliaire je jedna z mych nejoblibenejsich knih.
Pokud mate radi Alice Oseman a jdete do knihy kvuli Srdcervacum, zpozornete. Tahle knihs je totiz uplne odlisna. Je mohem vic temnejsi a celkove je v ni celkem dost TW, tak bacha:P.
Cely pribeh se Tori, coz je za me ta nejlip napsana postava v cely ya literature. Asi to tak nebude citit kazdy, ale podle me je hrozne relatable a uplne jsem se s ni ztotoznoval. Jeji myslenky i nazory jsou hrozne dobry a hrozne k ni sedi. V nejakem postu (bohuzel uz si nevzpominam v jakem) Alice psala neco jako ,,tori is my 2014 emo girl" a ja to TAK miluju. Ta veta charakterizuje celou knihu.
Asi necekejte basic contempo. Dostanete spoustu jinych, taky skvelych, veci. Ta kniha neni o romantice ani o nejakym extra deji, ale o lidech a emocich. Obcas se smejete, obcas brecite a obcas nic necitite.
Solitaire jsem cetl uz 2x (jednou v puvodnim vydani) a porad knihu miluju. Pokazde jsem na ni nahlizel trochu jinak, ale porad me hrozne bavi.
Takze pokud nevite co cist, urcite zkuste. Je to hlubsi ale temnejsi, ale uplne uzasny:P.
zw knihu dekuju #humbookblogeri #spoluprace

knihoholka_kl
knihoholka_kl
31.08.2023 4 z 5

Tohle bylo něco úplně jiného než Srdcerváči nebo než jakákoli jiná kniha, co jsem poslední dobou četla. Nemůžu říct, jestli lepší nebo horší ale je to jiný. A to v dobrém smyslu slova
Tori najednou vypadala jako úplně jiný člověk, když jsem měla tu možnost číst knihu z jejího pohledu. Už jen styl, kterým byla kniha napsaná, poukazovala na to, jak se Tori opravdu cítí A nemůžu říct, že jsem chápala, proč většinu věcí dělala, nedělala nebo proč je dělala, na to jsem až moc odlišné ale bylo skvělé číst knihu z pohledu někoho jako je ona. Takových knih existuje podle mého moc málo
Líbilo se mi, jak se tam opět řešily vážnější problémy at už byly v rodině, mezi kamarády, nebo problém o sám sobě.
A ted už konec o Tori a chtěla bych tu něco říct o Michaelovi.Michaela mám ráda. OpravduTo, jaký je jeho tajný koníček, jak se mu povedlo ho před většinou lidí skrývat, jak dokázal být optimistický nehledě na to, čím si procházel, jak si nevybíjel vztek na lidech, jak se choval k Tori... Michael je skvělý. Opravdu skvělý
A sice první polovina knihy se mi četla hůř než druhá (možná to bylo jen mnou), a v první půlce mi přišlo, že se toho moc nedělo (zase to je možná jen mnou), ale druhá půlka i konec stál za to
A ted jen k tomu konci kdo četl ten ví já si opravu myslela, že vztah dvou postav byl jen kamarádský, a pak přišla ta scéna na střeše školy a já byla: Ou. Ouuu. OUUU. Tak takhle to je...
Moc moc děkuju @humbook @humbook_blogeri za možnost si knihu přečíst

Citátové okénko:
Štěstí je cena hluboké myšlenky.
To cituješ koho?
Sebe, mrkne na mě.

Nic se nezmění, dokud se sama nerozhodneš, že o změnu stojíš.

lucy_slezakova
lucy_slezakova
28.08.2023

Po přečtení Bez lásky (ze které jsem byla nadšená ) jsem měla od Solitaire dost vysoká očekávání. Bohužel už od začátku jsem ale tušila, že tohle nebude ono Hlavní hrdinka Tori byla tak neslaná nemastná, že jsem neměla šanci si k ní vybudovat nějaký vztah a většinu knihy mě spíš štvala Všechno jí vadilo, nic nebylo dost dobré a často byla až bezdůvodně zlá a naštvaná. Ani vedlejší postavy mi nijak extra nepřišly (až na Nicka a Charlieho, ti mezi ostatními tolik vyčnívali a je jsem si jako jediné v tomto příběhu oblíbila ) Jediné co mě ze začátku bavilo, byly vtipy a akce Solitaire. Ke konci jsem už se mi vůbec nechtělo posledních 50 stran dočítat, protože mě vůbec nezajímalo, jak to dopadne.
Celou knihu vystihuje věta: ,,Ráda piju dietní limonádu a chovám se jako zahořklá kráva - Tori. O ničem jiném příběh nebyl. Na to, že je toto už druhá verze knihy, kterou autorka přepracovala za mě velké zklamání
2/5
Za zaslání knihy moc děkuji @humbook_blogeri #humbookblogeri

mariinrájknih
mariinrájknih
27.08.2023 3 z 5

(SPOILER) Knihu jsem dostala v rámci spolupráci s Humbook blogery.

První věc, na kterou upozorním je ta, že kniha rozhodně není žádné love story a otevírá mnoho vážných témat. Tori Springová byla velmi dobře napsaná hlavní hrdinka a oproti těm, o kterých normálně čtu byla hodně reálná teengerka.Tori mi přirostla k srdci a rozhodně si nesloužila, jak se k ní okolí chovalo. Co mě štvalo byl fakt, že rodičům byla "ukradená", protože už jedno "rozbité" dítě doma měli. Zrovna toto je velmi zajímavá myšlenka a mrzí mě, že v knize nebyla dál rozvíjena, což nebyl první ani poslední problém v knize.
Upřímně netuším jestli je dobře fakt, že jsem hned zezačátku uhádal, kdo by za Solitairem stál, ale i tak mě to neubralo na chuti tu knihu číst. Posledních pár kapitol jsem lhtala plnými doušky tak moc, že jsem knihu dočítala v jednu ráno. I přesto jako velké mínus knize přikládá to, že sice nastínila vážné problémy, ale nikde nebylo vidět jeho řešení ve větším měřítku.
Knihu mohu doporučit všem, kteří mají rádi Srdcerváče, ale chtějí temnější příběh a zajímá je víc informací o Tori.

rozaaalie_
rozaaalie_
26.08.2023 3 z 5

Musím se přiznat, že z téhle knihy jsem měla docela rozporuplné pocity. Solitaire je autorčinou prvotinou a v mnohých částech je to znát. Knihou nás provází Tori Springová, kterou můžeme znát jako starší sestru Charlieho ze Srdcerváčů. Tori je... Inu, jiná. Nesnáší všechno a všechny, a jsem si stoprocentně jistá, že mé náctileté já by ji zbožňovalo.

Do knihy jsem se zprvu nemohla začíst právě kvůli hlavní hrdince a jejímu (na můj vkus) přehnaně pesimistickému chování. Jenže pak jsem si vybavila svou vlastní teenagerskou "emo" fázi, přičemž právě tohle uvědomění mě donutilo Tori přehodnotit a do určité míry taky pochopit. Všichni jsme byli jednou mladí a ztracení, no ne? Na druhou stranu oceňuju, že si hl. hrdinka prošla alespoň nějakým charakterovým vývojem, díky kterému dílo nakonec nehodnotím příliš negativně.

Jako celek hodnotím Solitaire tak nějak průměrně. Na to, že se dílo potýká s poměrně závažnými tématy (TW: sebepo*kozování, sebev*ažedné myšlenky, PPP, deprese, aj.), je na ně nahlíženo celkem povrchově, což je škoda. Taky hl. zvrat byl na můj vkus dost předvídatelný. Knížka pro mě představovala spíš takovou oddechovku, i přesto, že se jedná o contemporary. Jako debut je to však poměrně ucházející a nelituji, že jsem si knihu přečetla.

Hodnocení: 3,5/5

Knihu jsem obdržela v rámci #spoluprace s #humbookblogeri kterým tímto děkuji.

kalinkacz
kalinkacz
24.08.2023 4 z 5

Alice Oseman jsem samozřejmě (jako drtivá většina všech ostatních) začala číst díky komiksu Srdcerváči (do toho jsem se ale pustila dřív, než vyšel seriál)! Od té doby jsem přečetla ještě román Radio Silence a Bez lásky (moc doporučuju!), no a díky novému vydání autorčina debutu jsem se po 2. sérii Srdcerváčů pustila i do Solitaire.
Takhle - kdyby hlavní hrdinkou nebyla Tori, kterou jsem si v seriálu moc oblíbila a zajímal mě její příběh, tak by mě kniha asi tolik nebavila. Takhle jsem si čtení ale moc užila!
Musím vyzdvihnout, že na debut je kniha napsaná opravdu čtivě a zase kvituju, že autorka opět otevřela důležitá témata.
Sice to mělo pár much a Bez lásky je za mě lepší, ale i tak můžu knihu doporučit.

kaja8529
kaja8529
24.08.2023 4 z 5

,,Abych byla upřímná, já hudbu ani moc ráda nemám. Jen některé písničky. Najdu nějakou, která se mi fakt líbí, a pak ji poslouchám pořád dokola třeba milionkrát, dokud se mi nezhnusí a nezačnu ji úplně nenávidět."

Už podle citátu poznáte, že Tori Springová je prostě chábryně. Takto ji označila @ta.z.jine.paralely a já nemůžu jinak, než souhlasit! Tori je chábryně a to nejen proto, že jde na maškarní za Wednesday Addams (a tu mám taky ráda ). Má velmi zajímavou osobnost, velmi zajímavé názory (mimochodem s jejím názorem na čaj ABSOLUTNĚ nesouhlasím!), super vývoj a celkově je prostě hustá. Pesimisticky depresivně nepřekonatelná. A ikdyž teď v létě nemám depresivní náladu, tak jsem se do ní dokázala určitým způsobem vžít. Mnohokrát jsem knihu na začátku chtěla odložit (a to jsem i párkrát udělala), ale potom se to rozjelo a bylo to skvělé. A ani mě moc ve čtení netáhla zápletka okolo Solitaire, ale spíše postavy. Kromě Tori musím vyzdvihnout také Michaela, který je úplně ňuňánkovský a hlavně rychlobruslí! A cokoliv co souvisí s bruslením já miluju, takže Michael byl jasný. Objevuje se tam samozřejmě i Charlie a Nick, což je super. Nedávno jsem viděla i druhou sérii Srdcerváčů, takže jsem měla takový menší maraton.
Celkově bych knihu hodnotila kladně. Velkým plusem jsou rozmanité a dobře napsané postavy, plno citátů. A jako mínus je, že mi až tolik nesedl styl psaní autorky a ne vždy se mi to četlo úplně hladce. Ale možná je to tím, že Solitaire je autorčina prvotina. Rozhodně si přečtu další díly a jsem zvědavá jak se autorka posunula.

Krásné 4/5

,,Trpělivost zabíjí..."

Za knihu a vzkazík moc děkuji @humbook @humbookblogeri #humbookblogeri a také @endlessbibliophile

Aivinka
Aivinka
23.08.2023 5 z 5

Asi bych zrovna k této knize nebyla tak přísná. Hlavní hrdinka, Tori Springová, si prochází nelehkým období dospívání, v němž je ústřední postavou její bratr, který má problémy s příjmem potravy, což je problém který se viditelně podepisuje na fyzickém i psychickém zdraví. Tori se pak viní, nejen ze svých činů a pocitů, ale také z toho, že její bratr je na tom milionkrát hůř a ona nemá právo si jakkoliv stěžovat. Tyhle pocity jsou v dospívání i dospělosti velmi časté a pokud se je autorka snažila vystihnout, udělala to velmi dobře.

Ano, jednání Tori je často nevysvětlitelné a iracionální, ovšem, je to dívka, která se potýká s existencionální krizí a silnými depresemi, nemám jí za zlé jejích chování. A příběh obecně taky nebyl úplně špatný, je to kniha pro mladší věkovou skupinu a rozhodně si najde svoje fanoušky. Já si čtení užila.

books.monca
books.monca
22.08.2023 5 z 5

Solitaire - Alice Oseman

This is not a love story.

Moje recenze:
Tahle kniha má hrozně potenciálu. A ano, rozhodně to není romantický příběh. Není to dokonce ani veselý příběh. Tento příběh je velmi hluboký a silný.
Rozhodně do tohoto čtení jděte s tím, že bude dost depresivní. Ne s tím, že je Tori jen introvert a má cynický smysl pro humor.
Solitaire jsem četla až po Srdcerváčích. A vůbec jsem netušila, že to co Tori prožívá, je až tak vážné.

Tori byla vždy má jedna z nejoblíběnějších postav z Heatrstopper a stále jí je. Teď mám na ni jen trochu lítostivější pohled. Občas jsem moc nechápala její myšlenky, nebo chování, ale je to jen příklad toho, že Tori bojuje s dlouho zakořeněnou duševní nemocí.
Mimo psychické problémy se tu řeší hezké, ale i problematické vztahy mezi lidmi.

Kniha se četla dobře a rychle na to, jak silný příběh to byl.
Upřímně moc nevím, jak mám sepsat tuto recenzi, protože jsem nikdy žádnou podobnou knihu nečetla.
Musím této knize dát plný počet hvězd, protože byla skvělá. Jen si myslím, že není pro každého. Myslím si, že na tuto knihu bude spoustu rozdílných pohledů, ale za mě byla hluboká, ale krásná a dojemná.