Šolim, já a tranzistory

Šolim, já a tranzistory https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149076/bmid_solim-ja-a-tranzistory-cjn-149076.jpg 5 5 1

Poutavým způsobem přibližuje autor mladým čtenářům fyzikální základy slaboproudé elektrotechniky. Postupně je seznamuje s hracími strojky a prvními gramofony, elektromagnetem, výrobou drátů a vodičů, telegrafním přístrojematelefonem, tranzistory, kondenzátory, elektronkami, tranzistorovými zesilovači, odpory a diodami a učí je pochopit jejich princip. V závěru knížky připojuje přehled měr, vysvětluje odborné pojmy a cizí slova a uvádívlastnostipolovodičových součástí a schematické značky. Zdroj: http://aleph.nkp.cz/F/BKYHPYSBYD8FH6MVXSGI3BM36JM2S99QXL6LHS6L4LLIEUQN7R-03644?func=find-b&find_code=WRD&x=0&y=0&request=%C5%A1olim+j%C3%A1+a+tranzistory&filter_code_1=WTP&filter_request_1=&filter_code_2=WLN&adjacent=N... celý text

Zidanek
12.02.2014 5 z 5

Geniální, ten pan Škoda. Další, ale doopravdová škoda je, že podobné knihy dnes už nevidíme a nechtěně opomíjíme. Začínám si pomalu myslet, že dnes tu už není nikdo, kdo by dokázal podobným způsobem seznámit s elektronikou a vlastně nejen s elektronikou, ale s většinou technických oblastí.
Hlavní fyzikální a elektronické principy autor zakomponoval do příběhu, a tím spolehlivě dokáže čelit některým učebnicím, ze kterých má člověk jen zamotanou hlavu. Pro děti, které jsou alespoň trochu technicky založené ideální čtení do začatků s elektronikou.

Toto není jediný případ naučné literatury z let dřívějších , která je srozumitelnější než dnešní bláboly. Pevně věřím, ze takové knihy ještě budou :)