Solení ran

Solení ran https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/334361/bmid_soleni-ran-dVQ-334361.jpg 3 3 1

"Solení ran" je souborem šuplíkových povídek o životě, lidech i smrti. Svůj průsečík zde našli horor, prvky dramatu, černý humor, ironie i cynický pohled na současné civilizační choroby. Kniha se dá zdarma stáhnout na stránkách autora (http://beesee.kocogel.info/)

Morbidus
19.01.2024 3 z 5

Hodně jsem uvažoval, jestli Solení ran nakonec nedat jen dvě hvězdy. Povídky s dobrým nápadem i gradací střídají příběhy, které by v šuplíku možná měly raději zůstat. Zatímco některé části vyprávění mají potřebný spád, jinde jsou jen únavné bloky textu přes celou stránku, což mě vždy spolehlivě odrazuje. Nicméně k prvotinám bývám shovívavý a pokud mixnu ty dobré kusy s horšími, vychází mi z toho průměr.
Některé kusy mi byly povědomé odjinud (např. drabble Zoufalci), ale z těch zde skrytých považuji za zajímavý například kus Intra inferna. Nejméně mě bavila Šelma s karmínovýma očima. Co se týče textů na jednu (půl)stránku, někdy udeří hřebík na hlavičku (Papír), jindy spíš jen pokrčíte rameny (Cinefil).
Velmi osobitá šuplíková sbírka, kde hodně záleží na čtenářově vkusu.