Sociologie

A. Giddens je profesorem sociologie na univerzitě v Cambridge. Jeho Sociologie je po dlouhé roky nejuznávanější učebnicí ve svém oboru. Věhlas ve světě získala, mimo nesporné odborné kvality, také díky tomu, že je psána srozumitelně a záživně. Překlad nejnovějšího přepracovaného vydání z roku 1997.

https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/35958/sociologie-35958.jpg 4.5120
Literatura naučná, Sociologie, společnost

Vydáno: , Argo

Sociology

Kniha Sociologie

Renatka11
15.04.2021

Jeden z nejlepších studijních materiálů, který je naprosto srozumitelný i pro laika a stejně čtivý jako beletrie. Ráda se k němu někdy vrátím.

marvarid
12.11.2019

Opravdu výborně napsaná učebnice obsahující základy velmi zajímavého oboru. I pro mě jako pro laika dobře srozumitelná. Z rozsahu jsem měla zpočátku trochu strach, ale zbytečně. Za mě maximální spokojenost.

wosch
16.02.2018

Spousta zajímavých analýz - nejednou však již v okamžiku publikování mrtvých.

MoLend
13.02.2018

Povinná kniha pro studium FHS UK. Před četbou jsem ani pořádně netušila o čem je obor sociologie. Knihu jsem ale přečetla i pozpátku, zkoušku jsem udělala s přehledem a hlavně jsem si obor Sociologie velmi oblíbila. Kniha je velmi dobře psaná, zajímavá, srozumitelná. Dáva fakta do příjemných celků a člověk si i bez "učení" velmi mnoho zapamatuje. V knihovně mi určitě zůstane a o obor se budu zajímat i dále. Doporučuji.

Jass
25.01.2018

Nikdy by mě nenapadlo, že mě učebnice může rozbrečet, ale stalo se, a ne jednou a nebylo to frustrací z toho, že nestíhám... Učebnice je čtivá a i když bych občas ocenila trochu rozsáhlejší informaci je pravda, že už tak je kniha nechutně macatá a obsahuje odkazy na další literaturu pro zájemce. Jediné, co bych vytkla je, že v některých místech byl překlad prapodivně kostrbatý a musela jsem si větu přečíst několikrát, abych pochopila, co měla znamenat a domnívám se, že v několika místech to bylo přeložené nesprávně, protože to potom nedávalo smysl...

StihOMam
20.04.2017

Nádhera! Zařadím svým dětem jako povinnou literaturu, protože knihu považuji za neuvěřitelně příjemné překvapení při studiu a také jako skvělý zdroj informací.

hellena1523
30.01.2017

Jedna z mála čtivých odborných knih. A naprostý základ sociologie a příbuzných oborů.

Erik77
11.01.2017