Sociální psychologie

Sociální psychologie https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/23684/socialni-psychologie-23684.jpg 4 21 3

V novém, přepracovaném a rozšířeném vydání vychází již klasická monografie profesora Nakonečného o osobnostní psychologii, jednom z nejdůležitějších oborů psychologických věd. Ve své práci shromáždil autor množství empirického materiálu, nových poznatků a teorií, vedle tradičních témat oboru, jako jsou typy osobnosti, její psychické vlastnosti či biologické a kulturní určení, najde čtenář i obsáhlé kapitoly o charakteru člověka a motivech jeho jednání nebo o teoriích osobnosti. Psychologové, pedagogové, sociologové, popř. personalisté, sociální pracovníci, manažeři, ale především studenti psychologie i příbuzných humanitních oborů tak dostávají do rukou tematicky ucelené a formálně přístupné dílo – učebnici, umožňující dostatečnou orientaci v problematice a přinášející i řadu podnětů k filozofickým úvahám o člověku. Kniha je vybavena ilustračními obrázky, grafy, tabulkami.... celý text

Venda32
09.02.2020 4 z 5

Knihu jsem využíval při studiu velmi často.

hu_87
18.09.2018 4 z 5

Knížka je nacucaná kvanty informací, trošku se tu zapomnělo na uchování větší přehlednosti. Ten rejstřík mě dost překvapil, narazit na až takhle krátký je docela vzácnost... Jinak se jedná o průměrnou až nadprůměrnou učebnici ze svého oboru.

Otto von Pluto
06.07.2012 4 z 5

Pan Nakonečný velmi nerad infromace kategorizuje, což lze jasně vidět na třídění kapitol v obsahu, kterých je jen několik, zato jsou ale řádně nadupány tvrdými fakty. V rámci kapitol plynule přechází z jedné látky do druhé, čímž se sice neztrácí komplexnost popisovaných psychologických jevů, zato se v tom solidně ztrácí studenti, neboť hledat určitý termín v (minimálně) 50 stránkové kapitole je někdy skutečně o nervy a rejstřík také není nikterak obsáhlý.