Sociální práce: Aktuální otázky

Sociální práce: Aktuální otázky https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/363346/bmid_socialni-prace-aktualni-otazky-1sp-363346.jpg 3 2 1

Sociální práce se nezaměřuje pouze na jednotlivce, rodiny, skupiny či komunity, ale ovlivňuje kulturu jako takovou. Na druhou stranu ji lze pochopit právě jen ve vazbě na sociální a kulturní kontext, v němž vznikla. Pokud ona sama nemá o sobě jasno, jsou nasnadě otázky: Jaký dopad to může mít v kontextu kultury? Jaká je role sociálního pracovníka a sociální práce v dnešní společnosti? V odborném diskurzu i na poli české sociální práce se dnes hovoří o krizi sociální práce, nejasnosti její identity, ovlivnění jejího faktického výkonu nekvalifikovanými a nedostatečně připravenými pracovníky, ztrátě její společenské prestiže apod. Jde o důležitá a nosná témata, která je ale třeba nahlížet v širším kontextu, protože stejně jako jiné oblasti je i sociální práce v základě odrazem současné společnosti. To vše a mnohem víc zohledňuje právě tato kniha, která nejen odborníkům a studentům, ale i laickým čtenářům, poskytuje podrobný vhled do současné situace ve sféře sociální práce v České republice.... celý text

madem
16.04.2018 3 z 5

Po dlouhé době je to knížka, která neomílá stále stejné dokola, ale přináší i nové informace.
Nevadí mi, že nemá dlouhý úvod o sociální práci, ten jsem četla mnohokrát, ale hodně se věnuje sociálním pracovníkům. Je v ní i mnoho výzkumů o problémech v sociální práci. A spoustu novinek z posledních let. Zajímavá je i kapitola o využití prvků arteterapie v sociální práci.
Mínusem je to, že převážná část výzkumu je z jižních Čech, chybí mi pohled z jiných koutů republiky.

sociální péče

Autorovy knížky