Sociální patologie

V současné době zaznamenáváme zvýšený výskyt jevů, které jsou společností většinou hodnoceny jako nežádoucí, nebo dokonce nepřijatelné. Ohrožují společenský vývoj jak z hlediska morálky, tak mravnosti. Zcela přirozeně se proto zvyšuje zájem odborné, ale i laické veřejnosti o dostatek informací objasňujících příčiny zmíněných jevů a zejména pak o možnosti jejich řešení. A právě proto je tu kniha Sociální patologie. Seznamuje studenty psychologie, sociologie, pedagogických oborů a odbornou veřejnost s vybranými sociálně deviantními jevy. Autoři věnují pozornost především jevům, které mají vyšší stupeň nebezpečnosti pro společenský vývoj, stav společnosti a úroveň jejího uvědomění. Zabývají se obecnými okruhy sociální patologie a deviace, vymezením základních pojmů a postižením zdrojů a faktorů, které jsou považovány za příčiny rozvoje společensky negativních jevů. Rozebírají společensky závažná témata, jako například kriminální chování, problematiku závislosti na psychoaktivních látkách, impulzivní a návykové poruchy, problémy spojené s nevhodným působením rodiny, otázky agresivity, násilí, suicidality apod....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/73_/73831/socialni-patologie-73831.jpg 4.419
Literatura naučná, Sociologie
Vydáno, Grada

Kniha Sociální patologie

LucieD81
03.08.2016

Přehledná, stručná a velmi zajímavá kniha věnující se sociální patologii, všem, kdo mají k oboru blízko, doporučuji.

radekk33
28.12.2015

Mnoho literatury na téma sociální patologie není. Každá taková kniha je prospěšná a důležitá. Kniha je psána poměrně stručně a výstižně, dobře se čte. Nijak nenudí sáhodlouhými pasážemi o ničem. Jednotlivá témata jsou dobře řazena. Některá témata jsou ovšem jinde rozpracována lépe a zajímavěji, jiná jsou naopak v této knize zpracována výborně. Každému, kdo má blízko k sociálním vědám bych ji doporučil.

Arlique
25.10.2012

Ideální volba pro všechny, kdo se chtějí prvně seznámit se sociální patologií. Publikace je přehledná a výborně napsaná. Rozhodně doporučuji