Sociální fobie a její léčba: Příručka pro lidi se sociální fobií

Sociální fobie a její léčba: Příručka pro lidi se sociální fobií https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76752/socialni-fobie-a-jeji-lecba-prirucka-pro-lidi-se-socialni-fobii-76752.jpg 4 54 6

Tato příručka je určena lidem, kteří mají nadměrný strach z mezilidských situací, a proto se jim vyhýbají. Přináší informace o sociální fobii, jejích charakteristických rysech a nejdůležitějších přístupech v léčbě. V úvodu bychom rádi zdůraznili: • sociální fobie je častá a dobře rozpoznatelná; • její léčba je velmi účinná; • příčinou je úzkost a ta může být snížena pomocí léků, psychoterapie nebo jejich kombinací; • léčba antidepresivy, účinnými u sociální fobie, nevede k závislosti. Publikace vám poskytne přehledné informace o poruše, ukáže vám základní kroky, jak lze postupně strach zmírnit a jak je možné se strachem v sociálních situacích pracovat, respektive jak pracujeme my prostřednictvím kognitivně-behaviorální terapie.... celý text

Alice76
20.10.2023 4 z 5

Dobrá pomůcka, kterou určitě doporučuji všem lidem trpícím sociální fobií i jejim blízkým, aby jim lépe porozuměli. Autorům díky za ni. Škoda, že se mi nedostala do ruky dříve, neboť touto poruchou trpím již řadu let.

hana5094
08.07.2022 3 z 5

Přínosná kniha o sociální fobii, nicméně příklady jsem pak už přeskakovala, protože mi některé z nich přišli trochu přehnané.

whack
28.10.2015 4 z 5

Človek počas čítania si porovnáva svoje stavy s popismi fóbie a príbehmi ľudí v knihe a trošku si to zrovná v hlave. Rady ponúka aj kapitola "Řešení problémů". Psychoterapia je však oveľa komplikovanejším a vyčerpávajúcejším riešením ako liečba antidepresívami, ktoré ale zase človeku vycucajú energiu alebo spôsobia nechutenstvo a iné problémy ako následok vedľajších účinkov. Človek ľahko spadá do beznádeje a melanchólie. Všetko je to v hlave. Viem, ľahko sa to hovorí.

Adria Orici
15.04.2014 5 z 5

netty.vanity - Lépe bych to nepopsal.

netty.vanity
22.03.2012 4 z 5

Jak samotná příručka tvrdí, nejedná se o žádnou náhradu léčby, konec konců kdo čeká, že se mu po přečtení knížky změní život, tak si od toho slibuje nemožné. Tahle příručka se snaží jen pojmenovat problémy "postižených"touto úzkostnou poruchou a zároveň navrhnout různé formy léčby.Zde vylíčené situace,emoce,myšlenky,fyzické i duševní stavy jsou kupříkldu pro mě tak typické a pravdivé, až z toho člověka skoro zamrazí, obzvlášť pokud si dosud nechtěl přiznat, že sociální fobií trpí. Zapisování si stresových situací je zajímavé a sama jsem se k tomu uchýlila. Autori výborně popsali tento bludný kruh, celkově je to poutavé a dost výstižné. Pokud trpíte sociální fóbií, jen Vás zajímá anebo víte o někom, kdo ji má, určitě doporučuji si příručku přečíst..

Arlique
30.01.2012 4 z 5

praktická příručka nejen pro lidi se SF, ale i pro ostatní, kteří se chtějí něco víc o této poruše dozvědět. super je hlavně spousta zajímavejch kazuistik

psychoterapie fobie sociální fobie

Autoři knihy

Ján Praško
slovenská, 1956
Jana Vyskočilová
česká, 1977

Kniha Sociální fobie a její léčba: Příručka pro lidi se sociální fobií je v