Sochařka

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Psychologický román s detektivní zápletkou, v němž se hrdinka snaží nalézt kořeny justičního omylu. Spisovatelka v tíživé osobní situaci se na naléhání vydavatelky rozhodne znovu otevřít případ vražedkyně, odsouzené za zabití matky a sestry. Nepůvabná a všemi opovrhovaná dívka se ke zločinu přiznala a není ochotna podat komukoliv žádné vysvětlení. I když je naděje na prokázání její neviny velmi malá, vydává se hrdinka po stopách a svědcích tragédie za spolupráce bývalého policisty a společně se jim podaří osvětlit rafinovaný a nedbale vyšetřovaný případ....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59660/socharka-59660.jpg 4.516
Žánr:
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Ikar (ČR)
Orig. název:

The Sculptress (1993)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Sochařka

Přidat komentář
haki34
16.02.2018

zajímavá, čtivá, ale místy zmatečná..možný výskyt spoilerů...:
Sochařka, obět justičního omylu, a nebo dobrá herečka ?? podivná, nesympatická nadprůměrně inteligentní žena, sedící za vraždu sestry a matky...je s podivem, že nakonec z ní vyleze, že kryla - ani sama asi neví koho ??? nebo to rychle odkývla pod vidinou talíře jakožto jediného ventilu ?, a až ve vězení si konečně zjednává kýžený respekt....
její obstarožný milenec je zároveň milencem jejího otce. A milá mladší sestra vlastně manipuluje celým okolím, a ve finále ji všichni nenávidí....No psychiatr by se vyřádil.
A všeho se chytne traumatizovaná Roz, jištěná sestrou Bridget (mimochodem, ta mi asi byla nejsympatičtější, hned po Gweniné matce...), a rozplétá justiční omyl ?
přitom se velmi zajímavou zápletkou zaplete s pochybným policistou - a tady ta linka mi teda přišla pěkně přitažená za vlasy, a moc se mi nelíbila...záhadné přepadení restaurace, která kr\chuje, stále je prázdná, Roz o policistovi a jeho problémech nic neví, netuší, on se chová divně, to jí ale nebrání, aby vzplanula vášní ( a on teda taky) a došlo i na žhavý sex... vždyť klidně mohl být taky psychopatickým vrahem, no ne ??
a pak to Roz rozmotá, policista zjistí, kdo zadupává jeho restauraci, a koná se happy end..který se autorka snaží znejistit potměšilým zlověstným Socharčiným úšklebkem... tak 70%

trudoš
10.06.2017

Velké překvapení vzhledem k tomu, že jsem čekal romantickou detektivku a cenu Edgar bral čistě jako úlet akademiků. Trest třiadvaceti kliků mě nemine.
V první řadě se mi Minette Waltersová přesně trefila do vkusu, co se stran ženských thrillerů týče. Motiv odsouzeného vraha, který možná vrahem není a zpětné rozkrývání hrůzného zločinu, to je prostě voda na můj mlýn. Plus atypičtí hrdinové a skvěle zvládnutá psychologie postav, přičemž se autorka kupodivu nerozepisuje u věcí, které nikoho nezajímají. Navíc oceňuji závěr, který není úplně směrodatný a nechává čtenáře na pochybách, jestli náhodu všechno nakonec nebylo úplně jinak - ale zároveň to není laciná vypočítavost, protože indicie k jasnému výsledku tu jsou. Vúdú motiv v pozadí pak vůbec není na škodu, a i když v příběhu nakonec nehraje roli, dává vyprávění atraktivně mystický nádech. Vlastně kdyby nebylo odbytého policejního vyšetřování, šel bych s čistým svědomím na 100 % a toho malého bronzového Poea bych spisovatelce odnesl sám.

Lena79
23.06.2012

velmi zajímavá kniha, poutavé čtení


Štítky

psychologické thrillery vraždy rodinné vztahy

Autor a jeho další knihy

Minette Walters

Minette Walters
anglická, 1949

Kniha Sochařka je:

v Přečtených29x
v Doporučených2x
v Knihotéce20x
v Chystám se číst9x
v Chci si koupit1x