Sochař smrti

Sochař smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/204011/mid_sochar-smrti-Wg1-204011.jpg 5 2515 552

Robert Hunter série

Detektivové Robert Hunter a Carlos Garcia stojí před dalším temným případem. Tentokrát jim chorá mysl sériového vraha předkládá s každou obětí hádanku: Jaký vzkaz se skrývá v obludném uměleckém díle, zanechaném na místě činu? Proč vložil pachatel tolik práce a fantazie do zprávy, kterou mohl sdělit mnohem snazším způsobem? A chce vůbec něco sdělit, nebo jen mate policii falešnou nápovědí, aby ji připravil o čas a svedl ze stopy? Jaká událost z dávné minulosti spustila jeho řádění – a proč až teď? Chris Carter, mistr svého oboru, nezklame ani tentokrát: řešení je opět šokující a překvapivé, a přesto má čtenář šanci dospět k němu současně s vyšetřovateli, neboť mu autor nic nezamlčuje.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi , Romány

Vydáno: , BB art

The Death Sculptor , 2012

Allla9
14.07.2023 5 z 5

Připojuji se všem kladně hodnotícím čtenářům. Opět skvěle.

Majuš333
12.07.2023 4 z 5

"Nikdy jsem tě neměl za znalce umění."
"Taky že nejsem. Jenom hodně čtu."

Carterovky ma nabíjajú neskutočnou energiou a myseľ počas dovolenky úplne vypla! Každá jedna časť tejto série nesie originálny námet a neopičí sa po iných autoroch, čo je obrovské plus! A počas svojho maratónu s Robertom a Carlosom si uvedomujem, že Carter je jediný autor, pri ktorom ma ani nenapadne hádať vraha, proste sa len nechávam unášať na tých búrlivých a šialených vlnách :)
Jednu * opäť uberám za Čmuchala :(

PS: Tiež Vás tak od polovice knihy začali bolieť bradavky? :)

"Masku není třeba, Roberte," poznamenala doktorka Hoveová a v koutcích úst jí zahrál náznak úsměvu. "Není tu riziko kontaminace a tělo opravdu nepáchne." Zarazila se a zamyslela se nad svými slovy. "Možná jen maličko."
"Uvědomujete si, že váš čich je naprosto mrtvý jako smažené kuře, viďte, paní doktorko?" opáčil Hunter a navlékl si zbrusu nový pár latexových rukavic.
"To mi manžel říká pokaždé, když vařím."

Mišák240
03.07.2023 4 z 5

Opět další opravdu brutální příběh a pachatel byl pro mě velkým překvapením.

Kateřina259
02.07.2023 3 z 5

Toto je moje první kniha od autora, slyšela jsem na něj samou chválu, a tak jsem měla vysoké nároky, kterým bohužel moje kniha nedostála. Na začátku mě příbeh nadchnul, v polovině knihy jsem se ale začala nudit a čekala jsem na konec. Kapitoly byly krátké a celkově kniha byla čtivá, jen mě tolik nenadchla.

KnihoSny
28.06.2023 5 z 5

Tak tenhle příběh byl jeden z těch brutálnějších vůbec jsem nevěděla kdo by to mohl dělat a hlavně proč tak brutalně :( Knihy od Chrise se čtou uplně samo...

Lka
28.06.2023 5 z 5

Audiokniha:
Další skvělý díl ze série. Velice brutální, nepředstavitelné. Jen doufám, že tohle se v běžném životě neděje. Napínavé od začátku až do konce, nedalo se odložit.

dlabikk
19.06.2023 5 z 5

Vždycky si říkám, když poslouchám Cartera, jak musí být ten člověk zvrácený, že dokáže vyplodit tak nechutný a drsný příběh. Pak se ale zamyslím nad sebou, že jsem asi zvrácenější, když si pokaždé ten příběh děsně užívám a těším se na další :o) Opět a zase skvělé, napínavé a jak jinak než nechutné (o:

kristyna1305
18.06.2023 4 z 5

Moje poprvé v rámci detektivek a určitě ne naposled. Nezačla jsem prvním dílem, ale i přes to se jsem v knize nenašla nic, co bych nepochopila během čtení. Nějak sjem tušila, kdo je vrahem a na konci se mi to i potvrdilo. Bylo to poutavé, nechutné, ale záoveň dechberoucí. Rohodně doporučuji a budu číst i další ze série.

bumble
03.06.2023 5 z 5

Jo tak to jo. Byla to moje první kniha od Cartera a ..... no, spadla mi čelist. Byly chvíle, kdy jsem si musel dát oraz. Zrůdností zde v knize najdeme dost a dost. Od té doby už čtu postupně a popořadě a musím říct, že ve své kategorii bude těžké hledat lepší. Naprostá špica.

kiki11
25.05.2023 5 z 5

Další super detektivka, kde Chris Carter posunul své hranice brutality - větší krvák jsem asi ještě nečetla. :D Opět ale skvěle napsané, napínavé, nervydrásající... Ty kratké kapitoly, které končí tak, že musíte okamžitě číst dál, protože se prostě musíte dozvědět, jak to bude pokračovat, mě neskutečně štvaly, vždycky jsem chtěla dočíst kapitolu a jít něco dělat, ale ne, to se prostě nedalo. :D Na druhou stranu díky nim stránky úžasně ubíhaly (opět) a četlo se to skoro samo.

Jednu věc jsem ale nechápala a do poslední stránky jsem doufala, že bude vysvětlena - nebyla, ale hezky ji osvětlila ve svém komentáři Shaxx, za což děkuji.
Jinak opět super čtení, už se těším na další díl.

Dasa1313
22.05.2023 4 z 5

Čtvrtá Robertova kniha, která je opět o trošku více brutálnější než díl předchozí. Pro mě to již bylo trošku překombinované, stínohra, ale chápu myšlenku a vrahův důvod, jen nevím, jestli by v reálném světě tato možnost vyšetřovatele vůbec napadla. Ale kniha není napsaná v reálném světě a doufám, že se opravdu něco takové neděje.
Jsem zvědavá jestli Robertův vztah bude s Alicí pokračovat, ale ze začátku jsem byla přesvědčená, že je do vražd zapletená:).

Tamirai
15.04.2023 3 z 5

Hunter a Garcia sú výborní parťáci, mám ich rada aj zápletka je vždy zaujímavá, avšak ja nie som a asi ani nebudem fanda toľkej krvi v príbehoch, prečítala som už štvrtú knihu od autora, ale kedy a či prečítam ďalšiu? Ani srnka netuší. Nie som cieľovka, ale zase oceňujem vždy zaujímavo vyskladanú zápletku aj psychológiu postáv - či dobrých, alebo zlých. Jedno sa uznať musí - krátke kapitoly robia svoje a knihy sa vždy čítajú prekvapivo rýchlo.

Jessybelle
06.04.2023 5 z 5

Zase skvělá jízda... Já ty drsný vraždy miluju. Super napsáno, Carter se prostě nezapře. Těsně před koncem jsem fakt začla přemýšlet, kdo by ten vrah mohl být, protože ze zkušenosti vím, že už se v příběhu objevil. Jen přijít na to, kdo to je.
No, tipla jsem si. A jak píší někteří z vás, jo nakonec s vrahem soucítím a chápu proč to udělal.
Takže za čas další díl. Už se těším.

fis.rena
02.04.2023 5 z 5

Co mi utkvělo, je ta minda z baru...prej "nemám zájem." ,a ani se na Huntera nepodívala! Kdyby ti ta žvejka chtěla kolečko do zadku vypálit, ty jedna samolibá blběno :D No jinak opět padám blahem, že jo. Závěr byl rychlý, ale to ničemu nevadí. Je to první díl, ve kterém vraha chápu a nedivím se jeho počínání.

TheEvelyn
31.03.2023 5 z 5

Pro mě další skvělá kniha v pořadí. Sochař smrti je postavený převážně na tom, že vrah po sobě zanechá velmi zvláštní dílo. Mohu říci, že toto bych nikdy nečekala, respektive nečekala jsem, že pod tímto názvem knihy bude takový výsledek. Rozuzlení příběhu je velmi zajímavé, byť jsem to trochu i předpokládala, protože nejméně podezřelý (ten, od kterého to nejméně čekáte) bývá pokaždé vrah. Musím souhlasit s některými uživateli, poslední část příběhu byla dost urychlená. Stejně tak i nakonec chápete, proč vrah začal takto jednat a v závěru s ním ještě soucítíte. Velmi jsem si oblíbila tuto sérii, avšak mi stále přijde, že největším tahounem knihy je sám detektiv Robert Hunter a nebýt jejich nové kolegyně Alice, tak v podstatě nikdo na nic nového nepřijde. Trochu mě mrzí, že Hunterův parťák Garcia nemá podobné myšlenkové pochody jako Hunter (že by se navzájem doplňovali).

jes09
30.03.2023 5 z 5

Carter nikdy nezklame!

MisakCZE
04.02.2023 4 z 5

Tak tohle byla teda pořádná řezničina, i na Cartera.

Hunter nahání s pomocí parťáka a nové spolupracovnice sériového vraha, který po sobě zanechává groteskní skulptury z částí těl svých obětí.
Děj je strhující, gradující do překvapujícího finále.
SPOILER: S vrahem na konci nelze než souhlasit, pochopit ho a dokonce mu i zpětně fandit.

Griffith
04.02.2023 5 z 5

Klasický Carter. Naprosto brilantní popis brutálních scén, které nelze než přečíst s otevřenou pusou. Závěr podle mě překvapivý, neočekávaný, ale nepřijde mi nijak extra “přitažený za vlasy”. Ačkolivse mi jiné díly líbily více, moc rád a bez delšího přemýšlení sáhnu i po další knize ze série.

TerezaaBaarova
03.02.2023 5 z 5

Drsná detektivka, sic trochu slabší než díly předchozí..
SPOILER!
Tentokrát mě Carter zmátl... o vrahovi se psalo, jako o muži, mechanikovi, ale nakonec to byla žena...chápu, že český překlad tomu moc nepomohl, ale co už... i ženy můžou být vyšinutý vražedkyně! Jdu na další díl!

Shaxx
24.01.2023 3 z 5

(SPOILER) Na konci mě čekalo rozčarování, které podle komentářů sdílelo více lidí. Upozorňuju, že zde bude spoiler, KDO je vrah, takže doporučuju číst až poté, co knihu máte přečtenou a vrtá vám v hlavou, kdo je sakra ten mechanik. Takže - vrahem je nečekaně ženská, což u tak brutálních vražd překvapí. Dost lidí se vracelo ke kapitole s druhou obětí, kterou omráčí u lodě mechanik - muž. Kdo že to sakra byl? Je to chyba v knize? Nedomyšlená zápletka? Nikoli - je to "chyba" českého překladu. V originále vystupuje postava mechanika, který nemá specifikované pohlaví - she/he. Mechanik je zde označení profese, nikoli mužského rodu. Celou dobu byla mechanik Olivie, nepředstírala, že je muž. Klasicky to bylo hrané na to, že bude čtenář předpokládat, že taková práce je vyloženě mužská práce. Jasně, přeložit tohle do cz byl trochu oříšek, i když se to celkem dařilo s používáním vět, které se vyhýbaly ženskému/mužskému rodu... až na JEDNU VĚTU, která to celé pohřbila, protože jasně určila mechanikovo (chybné) pohlaví, kdy mechanik říká: "...že jsem NEMĚL dovolenou už... Mechanik se na vteřinu zarazil a pak se smutně zasmál. Jasně, dalo by se polemizovat, že i "zasmál se, zarazil se" určuje mužské pohlaví, ale nad tím by se dalo přimhouřit oko, i když to prostě v té angličtině funguje mnohem lépe. Ale ve chvíli, kdy i mluví v mužském rodě, to je jiná. Takže záhada objasněna pro ty, kteří si lámou hlavu nad tím, kdo je sakra ten mechanik.
Jinak celkově mi tenhle díl přišel trochu slabší, proto musím hodnotit za 3*.