Sochař

Sochař https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/265195/bmid_sochar-w3Z-265195.jpg 4 291 69

David Smith je ochoten vyměnit svůj život za umění, a to doslova. Podepíše smlouvu s Ďáblem, který mu splní jeho dětský sen: získá schopnost vytvořit jakoukoli sochu pouhýma rukama. Zbývá mu však jenom 200 dnů života a on najednou zjišťuje, že se nedokáže rozhodnout, co vytvořit. A když potká lásku svého života, dny, které mu zbývají, nemohou být pohnutější a komplikovanější. Grafický román, který vám zlomí srdce.... celý text

Literatura světová , Komiksy

Vydáno: , Jota

The Sculptor , 2015

monika_v_trapu
04.10.2019 5 z 5

Krásné, inspirativní, smutné... a spousta dalšího. Dechberoucí ilustrace, nad kterými se člověk pozastaví a nepřestává ho udivovat JAK? Krásné!

NiNo
24.09.2019 5 z 5

Tak tohle byla zatraceně pořádná jízda. Dlouho mě žádná kniha takhle nedostala. Zaslouženě 5/5.

Svica
29.07.2019 4 z 5

Skvělé ilustrace, které přímo dýchají životem a atmosférou. Příběh je výborně zpracovaný a jak už se psalo níže... do poslední chvíle doufáte, že to dopadne jinak, ale přitom víte, že to nejde.

Bettybook
20.06.2019 5 z 5

Neil Gaiman píše, že je to nejlepší grafický román, který dosud četl. A není sám.
Vskutku tohle mi vyrazilo dech. A ilustrace? To je kapitola sama o sobě. Byly opravdu moc povedené a když si všimnete výrazů jednotlivých postav, tak je to až neskutečné, jak jsou reálné.
Po dočtení jsem měla pocity, které jsem zatím u žádné jiné knihy neměla. Totálně mi zlomila srdce...

Cleo De Nile
06.06.2019 5 z 5

Velice zdařilý grafický román s nečekaným koncem. Příběh mladého sochaře je poutavý a získá si vás už od prvních stránek, a dozajista se během čtení přistihnete, že mu držíte palce, a doufáte, že to všechno skončí jinak. Miluju knihy z uměleckého prostředí, a tahle není výjimkou. Navíc ty ilustrace jsou opravdu povedené, a barva, ve které jsou nakreslené, je velmi uklidňující. Navzdory obsáhlejšímu počtu stran jsem knihu přelouskala za pouhé dva večery, a čtení jsem si vychutnávala.

petrarka72
29.05.2019 5 z 5

Strhující příběh o tom, že být nesmrtelný a "nesmrtelný" není totéž... O vášni v mnoha podobách, o smlouvě se Smrtí, o tom, že podstatné je to, co za podstatné považujeme. Těch čtyři sta stránek jsem si užila...

hayalet
03.04.2019 4 z 5

David byl místy až nesympatický a umanutý. Nechápala jsem ty jeho sliby. Pořád jsem čekala, kdy využije té výměny života za talent. Myslím, že kdyby kniha měla o nějakou tu stránku méně, nevadilo by mi to. To Harry byl výborně napsaná postava. Líbilo se mi, jak umí naslouchat. Všechno pomalu plyne a pak už se jen odpočítává zbývající čas Davidovi. Kresba mě bavila. Určitě stojí za přečtení i závěrečné poděkování v knize, kde autor vysvětluje svou inspiraci.

Dragonian
03.08.2018 5 z 5

Vynikající příběh, který je jednoduše filozofických a romantický zároveň. A do poslední stránky se neví jak skončí. Napětí, že by se dalo krájet, spíše tesat...

Madluska
14.06.2018 4 z 5

Asi nejsem cílový čtenář... Od dob Čtyřlístku jsem moc komiksů nepřečetla, o to víc jsem se těšila na tento vychvalovaný. Bohužel jsem trochu narazila - obrázky fajn, líbilo se mi barevné schéma i hrátky s perspektivou a dělením okýnek. Na druhou stranu mě ale naštvalo oříznutí textů (měla jsem české vydání, netuším, jak to dopadlo v originálu) a dost mě ničil i děj - existenciální problémy všech těch uměleckých duší mi lezlo krkem. Nemyslím si, že jsem nějaký materialista, který by razil jen "poctivou práci rukama", ale čeho je moc... Prostě to umělecké pnutí mi přišlo jako jedna velká křeč lidí, kteří (asi?) nemají zrovna nic většího k řešení. Dala jsem na doporučení Gaimana (na obálce) a trochu jsem naletěla, příště už budu (snad) chytřejší. Hodnotím knihu jako celek, bez obrázků by to bylo ještě možná o 2 hvězdy níž. ;-)

J_D
22.05.2018 5 z 5

Úchvatné a krásné. Moc mě to bavilo. Knize můžu snad vytknout jen váhu, protože je težké se od ní odtrhnout a po delším čtení a prohlížení bolí ruce :-)

Mony99
11.01.2018 5 z 5

Komiksy nejsou zrovna můj šálek kávy, ale tento grafický román mi na ně změnil pohled. Dojemný příběh, který jsem přečetla jedním dechem. Čím rychleji Davidovi ubíhal čas, tím více jsem se do příběhu vžila a přála si, ať neskončí.
Post nejlepšího komiksu nejspíše nedostane, ale určitě si najde své fanoušky a to díky momentům, ve kterých se snad každý z nás najde - splnění snů, bádání nad hodnotou života, čas, láska, smrt.
Neil Gaiman měl pravdu, zlomí vám srdce.

Tomas@S
24.11.2017 4 z 5

Zajimavy napad, ale ten hlavni hrdina, to je fakt zoufalec. Takove ubrecene decko, zhrouti se v depresich kvuli kazde ptakovine. Tomu bych nedal ani korunu :-) Doufam ze to neni autorovo alter ego.

Gustik5
10.11.2017 5 z 5

Já si tento komiks zamiloval. Co se týče postav, tak nejvíce mne zaujala ta z vedlejších, a přesto nejzásadnějších... Ďábel/Harry/Čas/Smrt byl podle mě krásně napsaným i podaným charakterem. Celé je to příběh o naplnění života, o lásce, o smrti... Postavy nejsou vůbec tak ploché a černobílé jak by se mohlo zdát a nejen díky kresbě, ale i stylu vyprávění to má zvláštní, jímavou atmosféru díky které jsem to přečetl s až podivným zaujetím. Ta osudovost a touha po uznání a naplnění potenciálu mě pohltily tak, až jsem relativně tlustý grafický román zhltl takřka na posezení. Pro mě naprosto nádherná záležitost, odrážející pomíjivost všeho a všech... Ach, ten konec... Krása... 100%

tonysojka
21.09.2017 5 z 5

Po Gaimanových Sandmanech konečně něco úchvatného a komorního.

Mishak
27.08.2017 5 z 5

Tenhle grafický román vám opravdu dokáže zlomit srdce! Je mi jedno, jestli tu někdy takovéto téma už bylo! Kniha je skvělá! Rozhodně nepatří k těm, na které se jen tak zapomíná...
Přečtěte si to! Nebudete litovat...

Kuki007
08.07.2017 5 z 5

Tento komixový román sice nemá originální námět (Ahoj Goethe, jak se má Faust?), ale má naprosto dokonalou kresbu a konec mě naprosto odrovnal a já jsem se po dočtení jenom koukala do stropu a přemýšlela. Takže za mě velké doporučení!

jiri0728
17.06.2017 5 z 5

Grafická novela romantického charakteru, která sice navazuje na faustovskou tradici, ale přidává k známému příběhu další příběhové vrstvy a zajímavé postavy. Monochromatické zpracování (modrá, černá a bílá) perfektně ladí s celkovou náladou díla. Pokud se vám líbilo Nikdykde od Neila Gaimana, je pravděpodobné, že se vám bude líbit i tato novela.

evickakyticka
07.05.2017 2 z 5

Pořádně nevím, jak začít s hodnocením tohoto komiksu. Jako uznávám, že to dá autorovi moc práce a času, než všechna ta okénka jaksepatří "udělá"...ale... nějak mě to nechytlo. Téměř do poloviny jem se vyloženě nudila se zdeptaným týpkem. Potom se objevilo něco jako můj zájem, když svým darem ohromoval všechny kolem, jen mě pořád nic. No a ten závěr...nejsem na takový nostagický věci stavěná. Rozohdně mi to neurvalo srdce, jak se píše, spíš jsem pořád na něco čekala a ono nic.

kalinkacz
04.04.2017 4 z 5

U této knihy se rozhodně nebudete usmívat... Spíše naopak... Budete truchlit, pofňukávat a zírat s otevřenou pusou... Ilustrace jsou rozhodně překrásné a dodávají knize na kvalitě... I přes počet stran se tento komiks četl neuvěřitelně lehce... Co se týče konce, tak ten mě opravdu rozhodil... Nicméně za přečtení tento komiks rozhodně stojí!

Atuin
24.03.2017 5 z 5

Ne že by to nemělo nějaké malé nedostatky, i když zrovna si nemohu na žádný vzpomenout. Čtu komiksy vždy v určitém rozpoležení, v takovém rozpoložení vlastně nezaváhám a i hned si přečtu komiks a Sochař mě úplně pohltil. Přes nenáročnou a přesto upamatovatelnou kresbu po velice zajímý a sugestivní příběh. Skvělý námět a opravdu víc jak slušné zpracování. Postavy mají svou hlubokou členitost, odkrývají se bez přehnaného patosu a příběh zanechává důraznou stopu. 4,5/5
Rozhodně se k němu ještě vrátím.