Sobecká společnost

Jak jsme se zapomněli navzájem milovat a místo toho vyděláváme peníze Žijeme v kultuře sobeckého individualismu, který si plete štěstí s materiálním blahobytem. Společnost se postupně stala soutěživou, pracovní život jsme oddělili od výchovy dětí a nový ekonomický systém ignoruje emocionální potřeby obyvatelstva. Jsme v tomto prostředí tak dlouho, že už si neumíme představit žádné jiné. Nacházíme se nicméně v kritickém bodě, kdy je potřeba změny vysoce aktuální. Chceme-li vytvořit citlivější společnost založenou na harmonických vztazích, musíme v lidech podporovat jejich schopnost pečovat o druhé, kterou člověk získává již v raném dětství, a začlenit ji do současného politického a ekonomického myšlení. Psychoterapeutka Sue Gerhardtová v Sobecké společnosti inspirujícím způsobem načrtává možnou cestu k lidštější, pozitivnější a soucitnější budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94086/sobecka-spolecnost-94086.jpg 4.26
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Beta-Dobrovský

The Selfish Society, 2010

Kniha Sobecká společnost

hynek5107
01.12.2016

Čekal jsem kritiku současné podoby kapitalismu a dnešní společnosti, ale úplně tak to nebylo. Kniha je spíše hledáním místa vzniku sobectví, což je - jak jinak - naše dětství. Žádné freudoviny ale nečekejte, Sue Gerhardt píše velmi věcným a vyčerpávajícím způsobem. O tom, že si znalosti netáhá jen tak z paty, svědčí i značně rozsáhlý poznámkový aparát knihy.

Flipper
10.03.2014

I keď obal môže pôsobiť ako návod pre stereotypnú domácnosť a kniha môže evokovať plač nad krutosťou kapitalizmu, realita je iná. Gerhardtová bez zbytočného pátosu s obdivuhodnými poznatkami neurobiologie ukazuje silu naučeného v prvých rokoch života. Hlavne v druhej častí "vplyv rodičovství" podáva cenné informácie (nielen pre budúcich rodičov) pri progrese sociálneho vnímania dieťaťa. Rozvinutím týchto poznatkov do širších sfér vysvetľuje utváranie terajšej spoločnosti a zakomponuje ich do všetkého možného - od ranného detstva Geore W. Busha až po feministky. Je chvályhodné, že autorka neodsudzuje, alebo nezosmiešňuje iné výchovy a názory, ale rozumnou formou napomáha, aby si čitateľ uvedomil silu emocionálneho pôsobenia či už na dieťa, alebo ľudstvo.

etika kapitalismus

Autor knihy