Sobecká společnost

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Jak jsme se zapomněli navzájem milovat a místo toho vyděláváme peníze Žijeme v kultuře sobeckého individualismu, který si plete štěstí s materiálním blahobytem. Společnost se postupně stala soutěživou, pracovní život jsme oddělili od výchovy dětí a nový ekonomický systém ignoruje emocionální potřeby obyvatelstva. Jsme v tomto prostředí tak dlouho, že už si neumíme představit žádné jiné. Nacházíme se nicméně v kritickém bodě, kdy je potřeba změny vysoce aktuální. Chceme-li vytvořit citlivější společnost založenou na harmonických vztazích, musíme v lidech podporovat jejich schopnost pečovat o druhé, kterou člověk získává již v raném dětství, a začlenit ji do současného politického a ekonomického myšlení. Psychoterapeutka Sue Gerhardtová v Sobecké společnosti inspirujícím způsobem načrtává možnou cestu k lidštější, pozitivnější a soucitnější budoucnosti....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/94_/94086/sobecka-spolecnost-94086.jpg 4.26
Žánr
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
Vydáno, Beta-Dobrovský
Orig. název

The Selfish Society, 2010

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Sobecká společnost

Přidat komentář
hynek5107
01.12.2016

Čekal jsem kritiku současné podoby kapitalismu a dnešní společnosti, ale úplně tak to nebylo. Kniha je spíše hledáním místa vzniku sobectví, což je - jak jinak - naše dětství. Žádné freudoviny ale nečekejte, Sue Gerhardt píše velmi věcným a vyčerpávajícím způsobem. O tom, že si znalosti netáhá jen tak z paty, svědčí i značně rozsáhlý poznámkový aparát knihy.

Flipper
10.03.2014

I keď obal môže pôsobiť ako návod pre stereotypnú domácnosť a kniha môže evokovať plač nad krutosťou kapitalizmu, realita je iná. Gerhardtová bez zbytočného pátosu s obdivuhodnými poznatkami neurobiologie ukazuje silu naučeného v prvých rokoch života. Hlavne v druhej častí "vplyv rodičovství" podáva cenné informácie (nielen pre budúcich rodičov) pri progrese sociálneho vnímania dieťaťa. Rozvinutím týchto poznatkov do širších sfér vysvetľuje utváranie terajšej spoločnosti a zakomponuje ich do všetkého možného - od ranného detstva Geore W. Busha až po feministky. Je chvályhodné, že autorka neodsudzuje, alebo nezosmiešňuje iné výchovy a názory, ale rozumnou formou napomáha, aby si čitateľ uvedomil silu emocionálneho pôsobenia či už na dieťa, alebo ľudstvo.

Štítky

etika kapitalismus

Autor knihy

Sue Gerhardt
anglická

Podobné knihy

Kniha Sobecká společnost je v

Přečtených8x
Doporučených1x
Knihotéce4x
Chystám se číst10x